ETS 2- TR Extended Map Mod | Sıkça Sorulan Sorular

Herkese Merhaba!

TR Extended Map Mod Projemizi duyurduktan sonra burada ve diğer sosyal platformlarda birçok soruyla karşılaştık. Soruları sizler için bir araya getirdik ve cevaplandırdık. Yeni ve farklı sorular geldikçe güncelleme yapacağız. İlginiz için çok teşekkür ederiz.

:question:SORU 1: Proje nedir? Siz kimsiniz?

:arrow_right: Euro Truck Simulator 2’ye Road to the Black Sea DLC’si ile dâhil olan ülkemizi, nitelikli ve gerçekçi bir şekilde genişletmeyi amaçlayan bir harita modu projesi için çalışmaktayız.

Biz, harita yapım ve tasarımı konusunda kendini geliştiren, harita modu projesinde ihtiyaç duyulan konularda yetkin, harita moduna bakış açısı ve ondan beklentisi ortak olan, park.simulasyonturk.com adresinde birbirini bulan bir ekibiz.

:question:SORU 2: Harita modunuzun ölçeği nedir?

:arrow_right: Oyunun kendi ölçeği olan 1/19 oranını kullanıyoruz. Yani gerçekte 19 km olan bir mesafe haritamızda 1 km’ye indirgenmiş oluyor.

:question:SORU 3: Haritanız hangi bölgeyi içeriyor? Çorlu, Kırklareli, Çanakkale, Bursa veya başka bir yer gelecek mi?

:arrow_right: Modumuzun adından da anlaşılacağı üzere, Euro Truck Simulator 2’de Türkiye’yi genişletmek için yola çıktık. Harita üzerinde detaylı ve hassas bir şekilde çalıştığımız ve yeni modeller de kullandığımız için, çalışmalarımız oldukça zaman alıyor. Sizleri ülkemizin genişleyen kısımlarıyla daha kısa sürede buluşturmak için harita modu projemizi SCS’nin harita DLC’lerini yayınladığı tarzda yani parça parça sunmayı uygun görüyoruz. Böylece tamamladığımız kısımları zamanla sizlere sunmuş olacağız.

Harita modu projemizin ilk sürümü sadece İstanbul’u içermekte. Genişlemiş haliyle İstanbul’u sizlerle buluşturduktan sonra çalışmalarımıza diğer şehir ve bölgelerde devam etmeyi planlıyoruz. Şu an İstanbul üzerinde çalıştığımız için başka yerlerde çalışmaya başlamış değiliz. Haritada yer alacak içeriği, öncesinde detaylı bir şekilde ele alıyor ve etraflıca değerlendiriyoruz. Bu nedenle heyecanla haritada yer alıp almayacağını sorduğunuz yerler hakkında doğrudan net bir bilgi veremiyoruz.

Genel olarak ifade etmek gerekirse, zaman içerisinde tüm şehirlerimizin harita modumuzda yer alması için elimizden geleni yapacağız. Fakat ana oyun ölçeğine sadık kaldığımız için haritada yer alması mümkün olmayan yerleşim yerleri olabiliyor. Harita ölçeğinin sağladığı imkânlar dâhilinde kimi zaman güzergâh üzerine köy yerleştirebildiğimiz gibi kimi zaman da büyük yerleşim yerleri arasında seçim yapmak durumunda kalabiliyoruz. Bu seçimde, yerleşim yerinin sanayi imkânları, yük taşımacılığındaki yeri ve önemi, haritaya getireceği farklılık gibi kriterleri göz önünde bulunduruyoruz.

Haritada yer almasını istediğiniz yerler hakkında soru sormaktan öte, bilgi ve ipuçları paylaşarak, ön araştırmalarımıza katkı sağlayabilir, önemli noktaların gözden kaçmasına engel olabilirsiniz. Harita genişlemesine dair içeriklerimizi duyurularımızdan takip edebilirsiniz.

:question:SORU 4: Eski İstanbul-Kırklareli yolu eklenebilir mi?

:arrow_right: Yerleşim yerlerinin belirlenmesinde olduğu gibi güzergâhlarda da ana oyun ölçeğinin imkân verdiği ölçüde ekleme yapıyoruz. Güzergâh belirlerken ölçeğe uygunluğun yanısıra oyuncuların beğenisine hitap edecek yerel yolları da gözetiyoruz. Harita çalışmalarımız belirli bir aşamaya gelince içerik paylaşımları yaparak sizleri bilgilendireceğiz.

:question:SORU 5: İstanbul Anadolu Yakası’nda hangi yerler olacak?

:arrow_right: Harita çalışmalarımızın içeriğini duyurularımızda görebilirsiniz. Çalışmalarımız devam ettiği sürece değişiklikler olabiliyor. İçerik netleştiği ve çalışmalarımız belli bir aşama kaydettiğinde paylaşım yapmayı daha uygun buluyoruz.

:question:SORU 6: Harita modunuz Promods, Onal Map veya YKS Map ile uyumlu mu?

:arrow_right: Haritamız Türkiye genişleme paketi olduğu için, Onal Map ve YKS Map gibi yine Türkiye içerikli harita modları ile uyumlu değildir. Fakat içeriği, Türkiye dışı yerler olan Promods gibi harita modlarının uyumluluğu için çalışmaktayız.

:question:SORU 7: Haritanız için DLC gerekli mi?

:arrow_right: Haritamızda genel itibariyle Road to the Black DLC’si malzemeleri kullanıyor olsak da, bazen içerikte çeşitlilik oluşturmak ve haritaya canlılık katmak için diğer harita DLC’lerine de başvurmaktayız. Bu nedenle harita modumuz için tüm harita DLC’leri gereklidir.

:question:SORU 8: Harita modunuz ETS2’nin hangi sürümü ile uyumlu?

:arrow_right: Euro Truck Simulator 2 güncellemelerine her zaman ayak uyduracağız ve haritamızın uyumluluğunu kontrol edeceğiz. SCS’deki değişiklikler modumuzu bozarsa, modumuzu tekrar uyumlu olacak şekilde güncelleyeceğiz. Harita modumuz, ETS 2’nin güncel sürümü ile uyumlu olacaktır.

:question:SORU 9: Harita modunuz multiplayer destekli olacak mı?

:arrow_right: Harita modumuz, ETS 2’ye multiplayer imkanı sağlayan Truckersmp modu ile uyumlu değildir.

:question:SORU 10: Haritanızda otobüs terminalleri yer alacak mı?

:arrow_right: Harita ölçeği imkan verdiği ölçüde otobüs terminalleri yerleştirmeye çalışacağız.

:question:SORU 11: Modunuzu nereden indirebilirim? Steam atölyede yer alır mı?

:arrow_right: Harita modumuz tamamlandığında, trextendedmap.com veya mods.simulasyonturk.com adresinden indirebilirsiniz. Mod güncellemelerini de aynı adreste bulabilirsiniz. Steam atölyede harita modu paylaşılmamaktadır.

:question:SORU 12: Harita modunuz ücretli mi?

:arrow_right: Harita modumuz ücretsiz olacaktır.

:question:SORU 13: Mod projeniz için bağış yapmak istiyorum. Nereden yapabilirim?

:arrow_right: Bu düşünceniz için teşekkür ederiz. Çalışmalarımız olgunlaştıktan sonra yakın zamanda bağış sistemi ile ilgili duyuru yapmayı planlıyoruz.

:question:SORU 14: Gelişmeleri nereden takip edebilirim?

:arrow_right: Harita modumuz ile ilgili tüm gelişmeleri trextendedmap.com ve park.simulasyonturk.com adresinden takip edebilirsiniz.

30 Beğeni

iyi günler çalışmanız çok hoşuma gitti elimden geldiğince destek vereceğim. Bir konuyu çok merak ediyorum Akdeniz’e inecekmisiniz Antalya-Alanya-Gazipaşa gibi

1 Beğeni

teşekkür ederiz :slight_smile: aslında sorunuzun cevabı yukarıda 3 numaralı sorunun cevabı kapsamında. Nerelerin olacağı konusunda hiçbir zaman bir kesinlik yok ama şartlar el verdiği sürece gerçeğin dışına çıkmayacağız.

3 Beğeni

Mod Kurulurken oyunun gerçek ölçeğini kullandığınızı söylediniz. Map taşması olacakmı olacaksa yeniden map çizme gibi bir planınız varmı?

1 gönderiler var olan bir konu içinde birleştirildi: ETS 2 TR Extended Map: İstanbul Edition - Geri Bildirimleriniz


Bu da son harita arkadaşlar.

1 Beğeni

Artık sürüm yazmak da kurtarmayacak gibi.
1.47’de deneyen var mı?