F-MAX için Geri Bildirim Toplama Konusu!

Ford Trucks F-MAX modunun gelişimine ve sorunların çözümüne yardım etmek istiyorsanız aşağıdaki soruları cevaplayarak yorum gönderebilirsiniz.

• Sistem özellikleriniz nedir?
  • Oyun sürümünüz nedir?
  • DirectX versiyonunuz nedir?
  • Oyun içi grafik ayarlarınız(yüksek mi? orta yüksek mi? düşük orta mı? vb.)
  • Oynarken aldığınız ortalama FPS (takılıyorsa kasıyorsa nerelerde kasıyor?
  • Kullandığınız harita modları?
  • Başka hangi çekici modları kullanıyorsunuz?
  • Profilinizde sorun yaşayan başka modlar oldu mu?
  • Hangi harita DLC’leri var?
  • Ford Trucks Dealer - galeri kurmadan girdiğinizde yine atıyor mu?
  • Hangi hataları buldunuz? (bazen hata olabilir bazen orjinal ya da oyundan)

**

Bu gibi soruları cevaplayarak yorum gönderirseniz modun gelişimine yardımcı olursunuz. Net bilgi vermezseniz sorununuz çözülmez. :slightly_smiling_face:

**

ANA KONU BURASIDIR

ANCAK BU KONUDA GERİ BİLDİRİM TOPLUYORUZ. LÜTFEN ALAKASIZ PAYLAŞIMLARDA BULUNMAYIN.

10 Beğeni
  1. Intel 9th Gen i5 8600k 3.60 (Max. 5.50 GHz), 16 GB Corsair 3200 MHz Ram, MSI GeForce GTX Gaming X 1060 6 GB, 1 TB WD 3.5 7200 RPM Harddisk, Toshiba OCZ-350 256 GB SSD, MSI Z370 SLI Gaming Plus 4000 MhZ (OC.), Cooler Master MasterLiquid LITE 120MM Sıvı Soğutma Sistemi
  2. 1.36.0.111
  3. Dx 11
  4. Grafik ayarları en yüksek
  5. Fps 70 sabit kasma yok
  6. Harita modu yok
  7. Çekici modu yok
  8. Hayır olmadı
  9. Hepsi var
  10. Galeri kurmadan oyundan atmıyor
  11. Bu soruya ss atayım en iyisi :slight_smile:
1 Beğeni

Modun modifiye gelişimi açısından Ön koruma demiri, ön alta koruma demiri, yan etekliğe ışık çubuğu, arkaya baca atabiliriz, kablo bağlantısına çeşitlilik, koruma demirlerine küçük ışıklar, arkadaki ford yazısının oraya sinyal ve fren vs için ışıklar, yandaki aynalar için reflector, reflectorun üstünden ön aynadan geçip yan tarafa geçen bi krom kaplama olabilir, kapı kolu, ayna veya vs. krom olabilir, ön ızgara için küçük ışıklar, aracın her yeri için plastik boyalı ve krom kaplama seçeneği olabilir şuanlık bu kadar aklıma geldikçe yazarım :slight_smile:

1.35 DX11 msaa vs bütün ayarlar yüksek 200 ölçekleme sistem: i5 4670k gtx 1050 8g ram. aynalarda kırılma var dış ve iç modelde de birazcık kırılma var. Ayrıca dorse dingilini kaldırdığında daf sesi geliyor. :smiley: edit: fren basıncı uyarı sesine aşık oldum sanırım körükleri boşaltıp dinlyorum sürekli.

2 Beğeni
  • Sistem özellikleriniz nedir?

iMac 27" 2015’e Bootcamp ile kurulmuş Windows 10 64 bit, i5 6500 3.20 ghz, 8 gb ram, AMD R9 M380 ekran kartı, Apple 1 TB HDD.

• Oyun sürümünüz nedir?

1.35.3.14s (64bit)

• DirectX versiyonunuz nedir?

DirectX 9

• Oyun içi grafik ayarlarınız(yüksek mi? orta yüksek mi? düşük orta mı? vb.)

Basit Ayarlar (En Yüksek)

• Oynarken aldığınız ortalama FPS (takılıyorsa kasıyorsa nerelerde kasıyor?

Oynarken herhangi bir FPS düşüşü hissetmedim.

• Kullandığınız harita modları?

Promods 2.42.

• Başka hangi çekici modları kullanıyorsunuz?

Kullanmıyorum.

• Profilinizde sorun yaşayan başka modlar oldu mu?

Olmadı.

• Hangi harita DLC’leri var?

Hepsi.

• Ford Trucks Dealer - galeri kurmadan girdiğinizde yine atıyor mu?

Galeriyi kurmadım.

• Hangi hataları buldunuz? (bazen hata olabilir bazen orjinal ya da oyundan)

Çekici yöneticinde katedilen yolun 0 mil olarak görünmesi dışında herhangi bir sorun yok.

Daha önce burada da aracı değerlendirmiştim:

Öncelikle çok iyi bir iş çıkartmışsınız tebrikler:))

Bana aracın içi biraz fazla gölgede kalıyor gibi geldi bir de yol bilgisayarı biraz küçük kalmış ne kadar yakınlaştırsam da zor okunuyor.Bunun dışında hiç bir sorun görmedim gayet kaliteli bir çalışma.

Sistem özellikleri;
windows 10
6144mb ram
işlemci intel core i5 2.40 ghz (4cpus)
direcxt sürümü 12
yaklasık top bellek:4056 mb
görüntü bellegi (vram) 1010
paylasılan bellek 3045mb
ekran kartı Amd radeon hd 7400m series

orta ayarlarda dıger cekıcılerle oynuyordum fps den pek anlamıyorum ama
oyundan atmadı mod klasorune attım modu oyuna giriyorum aktıf ediyorum mod bayısi idi sanırım ordan tıklıyorum modu görüyorum ama siyah renkli içi ve dısı baska renk secsemde degısmıyor… yardım edebilirmisin cok oynamak istiyorum bastan beri takıp ediyorum … modda bastan sona emegi olan herkesin eline saglık mod süper… benmi biyerde hata yapıyorum anlamadım…

Oyunu otomatik olarak OpenGL ile açıyorsunuz sanırım. Çoğu kişi bunu yaşıyor aslında yeni sürümlerinde bu olay çözülecek. O yüzden Steam’de başlatırken DirectX 11 seçin.

1 Beğeni

hasan bey oncelliklle yardımınız için tessekür ederim.Dediğiniz gibi yaptım , steam dan calıstırırken secenekler cıktı. Launch with direcxt 11 64 bit experimentalla tıkladım oyun acılıyor gibi pencere acılıyor sonra masaustune atıyor oyun surumu 1.36 puplic beta yazıyor steam sayfasında

1 Beğeni
  • Direct3D API
  • DirectX 11

Feature Level 10.0
Feature Level 10.1
Feature Level 11.0

destekliyor ancak dx11 ile açtığınızda oyundan atıyorsa şu an bilmiyorum dx9 ile açmayı denediniz mi? diyeceğim ancak 1.36’da o destek sona erdi
şu an 1.36 sistem değişikliği yapan bir güncelleme mod da bunun için çıktı

2 Beğeni

‘‘Launch with direcxt9 64 bit’’ bu sekmeden oyunu calıstırmayı denediğimde de aynı sekılde oyun acılıyor gibi yapıyor sıyah ekran oluyor 3-4 sanıye sonra ana ekrana atıyor . Open Gl 64 bitte acıyor oyunu . laptop bu arada cihazım ama direxct 12 yazıyor dxitiag dan bakınca cokta anlamıyorum ama 1.36 puplic beta oyun surumum … yardımınız için tessekür ediyorum sistemim ile 1. 36 tam surum cıkınca oynayabılırmıyım ?

1. Intel i7 8700k - MSI Gaming X 1080 - 16 GB Gskill Trident Z 16 GB Ram - 1 TB WD SSD - Corsair H115i RGB Platinum Oyunu SSD’de oynamıyor olmama rağmen

2. Fmax’i hem 1.35 hem de 1.36 public beta sürümünde deneme fırsatı buldum
    3.1.35 de iken dx9 ve dx11 Experimental de denedim - 1.36 public beta sürümünde sadece dx11 Experimental

4.Oyun içi grafik ayarlarının hepsi yüksek ve ultra %400 Ölçekleme 1920x1080 - MSAA açık
5.1.35 iken fps 70-100 arasında - 1.36 da iken 90-130 seviyeleri arasında
6.Harita modu kullanmadım
7.Çekici modu kullanmıyorum
8.Hayır profilimde sorun yaşayan modlar olmadı
9. Bütün harita DLC’leri mevcut
10. Galeri kurmadan oyundan atmadı
11. 1.35 ve 1.36 public beta da bir hata ile karşılaşmadım

1.36 tam sürümde elbette oynayabilirsiniz ama şu an grafik kartınız opengl ile yeni sürümde bu modu siyah renkli açıyor. DirectX 11 ile de oyunu açamıyorsunuz. İsterseniz 1.35’te tekrar deneyebilirsiniz.

1 Beğeni

Intel celeron 1.10ghz 2cpu.Intel hd graphics 2 GB 4gb RAM dizüstü.1.36 beta.fmax dışında mod yok ( ayrıca kendileri hayatımda indirdiğim ilk mod oldu)Baltık dışında dlclerim tam. harita modu yok.galeri yok.normalde orta grafiklerde 30 FPS oynuyorum.fmaxte bu 15oluyor.şehir içi gibi yoğun yerlerde 10.bende grafikleri düşüğe aldım 25 FPS oynuyorum.bu modu en başından beri takip ediyorum emek var.ayrıca hasan,emre ve bertan bey çok zamandır modun böyle kalmayacağının anlatmaya çalışıyorlar.bir fix gelecektir elbet.ancak şuan benim için yeterli araç scania gibi grafikleri düşüğe alsanızda kalitesi düşmüyor. gayet kaliteli.

Direcxt11 de oyunu acabilmem için ne yapmalıyım ,1.36 da d9 desteği olmuycak di sanırım . Benim ne yapmam gerekiyo ekran kartı vesair de güncel ama modu çok beğendim çok oynamak istiyorum bu yüzden heyecanlıyım İnşallah oynayabilirim bende

Sistem özellikleri Asus RX570 8 gb 3000mhz Ram Amd ryzen, Oyun sürümüm 1.35 Türkiye haritası ile sorunsuz çalışıyor DirectX son sürüm olması lazım hiç bi sknt olmadan çalışıyor bende ets2, Oyun içi grafik ayarlarım son ayarda 1900x900 Ekran boyutum var, Oyunu oynarken ortalama 70 80 fps arası alıyorum en yüksek grafiklerde, Kullandığım harita modları 1.36 da pro mods, 1.35 de TR haritası, Başka bi çekici modu kullanmıyorum, Eski modlar dışında hiç bi sıkıntı yaşamadım, Fransa,İtalya,GoingESt, Scandinavia, oyundaki modların hepsi var Dealer kurmadan bi kere atmıştı onun dışında hiç bi sknt olmadan oynamaya başladım hiç bi hata bulmadım herşey sorunsuz çalışıyor Teşekkürler bu modu yapanlara

1 Beğeni

Hasan bey bende kendi gozlemlediklerimi yazmak istiyorum sistemim 1gb ekran karti 4 gb ram 3.20 ghz islemciye sahibim oyunda normal araclarda orta ayarda genelde 30-45 arasi fps aliyorum ama bu modu indirdigimde fps biraz dusuktu diceksiniz bu sistemle sen ne konusuyon ben sadece gorduklerimi diyorum ayrica araci yapilandirma yaparken fps 1 falan oluyo sonra araci servise getirince servise girmiyo baya takiliyo bendeki problemler bunlardi İyi calismalar

1 Beğeni

Yapılacak çalışmalarla sende bile bir nebze artış olur ama dediğimiz gibi 1.36 ile işler değişiyor. Bir şekilde çözülecek.

Şu an için yeni sürümü beklemeniz gerek.

1 Beğeni