SnowRunner - Screenshots (Hikayeli)

Hocam ben de o kadar sıkıntıya gelemedim. :smiley: Zaten oyunu OP olacak kadar zorlaştırmadım. Mazot aslında hala bir problem ama Alaska’da gittiğim her yerde neredeyse sık sık benzinlik var.

Evet mazot bitip yolda kalmak gerekiyor da, şu anda benim oyun Spintires ayarında oldu. 650 litre depo, orijinale yakın yakıt tüketimi. Yine 2 farklı tanker kullanıyorum (Biri Scout Trailer olan diğeri yarı römork olan) kapasitesini de 37 bin yaptım gerçekçi olsun diye. Koskoca tanker 3700 litre çok az geldi. Yani biraz gerçekçilik istiyorum. Ayrıca dengeyi bozmamaya çalıştım. Mesela ANK 38’in yakıt tankları ufak olduğu için onu 400 litrede bıraktım. Motor hala canavar gibi yakıt içiyor. Yani hala ANK 38 yakıt problemi olan bir kamyon. Sadece haritanın bir ucundan diğer ucuna (Aynı haritada) giderken depo bitirecek kadar değil.

Yükleme sahalarına ya vinçli kamyonla gidiyorum ya sahanın durumuna göre vinç götürüyorum. Bazı yerlerde vinci kurmak mümkün olmasa da oraya vinci götürüyorum. Mesela tomruk aldığımız sahaların ikisine de vinci kuramadım çünkü araba durur durmaz çamura batmaya başlıyor. Ayaklar tam açılamadığı için tomruğu kaldırınca araba yatıyor. O durumlarda artık mecbur oto yükleme yapıyorum ama yükleyiciyi oraya kadar gene götürüyorum. :smiley:

Sahada oluşan hasarları sahada tamir ediyorum. Garaja sadece kozmetik hasar düzelsin diye giriyorum. Gerçi oyunda sıkıntı yaşatacak kadar büyük hasara 2 kere denk geldim ikisinde de yola bakmazken tekeri bariyere vurup patlattım onun dışında hiç öyle büyük hasar almadım. :smiley: Ama oyunun verdiği hasarlı arabaları TIR’a yükleyerek garaja çekiyorum.

Şuradaki gibi yani. Böyle keyif alıyorum ne yapayım? :smiley:

Öte yandan lastik tutunmalarını biraz artırdım ama OP olacak şekilde değil. Hatta şimdi bir tık kısmayı düşünüyorum. Benim en yüksek verdiğim değer 6.3 olması lazım çamur lastiği için (Şu ANK 38’e sonradan takılan geniş olanlar) Tatarin’in 8 mesela. Ki ben o 6.3’ü 5.7’ye falan çekmeyi düşünüyorum.

Kısaca oyunu daha bana hitap edecek hale getirdim. Gerçekçiliği biraz artırdım ama mücadele hala var.

Ne yaparsan yap sürüş Spintires gibi olamaz. Çok fazla değişken var.

DLC araçlarının bazıları gerçekten iş görüyor. Araç değerleriyle oynamaktansa mod kurmayı tercih ederim. Ki zaten öyle yaptım bu zamana kadar.

Aynen bire bir aynısı olmuyor ama en azından L’ye alıp aheste aheste yakıt bitecek korkusu olmadan gitmek mümkün oluyor.

Arazi koşullarında yakıt tüketimi doğal olarak artar. :slight_smile: Ama yine de sen bilirsin tabii nasıl zevk alıyorsan öyle oynamak lazım.

Arkadaşlar ana konuda konuşacağınız meseleleri resim konusunda konuşuyorsunuz çok dağıtmadınız mı konuyu? Sadece resim için kullansak nasıl olurdu?

Doğru söylüyorsun, birbirimize cevap verdikçe olay muhabbete sardı.

1 Beğeni

:rofl: bu arada bir halt yedim kamyon gitti galiba :sleeping: garajdaydım kamyon atölyesinde dağıt dedim kamyon gitti pikap geldi fena değil ama kasalı dmg kamyon gitti geri gelmez sanırım dimi? olmadı özelden yazalım baksana kızıyor millet bilgi almamıza :roll_eyes:

burası oyunun konusu diye soruyoruz bilgi almaya çalışıyoruz amaç goy goy yapmak değil yani :+1: tamam ana konuya yazarız :+1:

Dağ keçisi dağ. :smiley:

3 Beğeni

İnanmak başarmanın yarısıdır. Ama sadece bir yarısı. İnanarak yolun sadece yarısını geçebildim. :smiley:

4 Beğeni

Gecenin üçünde uyku tutmadı, kurtların uluması eşliğinde bu fotoğrafı çektim.

4 Beğeni

Arkadaslar selam, asagidaki videoyu izleyip kisa bir elestirinizi istiyorum, kirilmak darilmak yok tabiyki amacim izleyicilerin tam olarak ne istedigi yonunde. kamera acisi, arac yada yuk secimi, yol secimi, arac kullanimi, direksiyonu gosteren kamera acisi vb. seyleri ele almanizi istiyorum.

yardimlariniz icin tesekkurler.

3 Beğeni

Yarın bir şeyler yazacağım hocam

1 Beğeni

Tesekkur ederim,bekliyorum

2 Beğeni

Hocam merhabalar. Hemen ufak bir eleştiri yapayım dedim. :slight_smile:
Öncelikle bitrate düşük sanırım. Görüntüde ara ara bulanmalar oldu.
İkinci diyeceğim korna olayı, kulaklıkla izlerken epey rahatsız etti. Bence gereksiz kalıyor korna.
Sonra hocam Pacific P16 ile bu görevi hepimiz yaptık. Sürüş esnasında sürekli kamera açısı da değiştiği için şahsen ben kendi oynadığımdan farklı bir şey göremedim. Bunu farklı şekillerde uygulayabilirsin. Transtar ile, Fleetstar ile ya da GMC H9500 ile yapabilirsin. Daha zor olur ama zaten ilgi çekecek kısmı da o. Açıklama kısmına da “Today we are using the GMC H9500 for this heavy load because the Pacific P16’s engine refused to start.” tarzı bir açıklama yaparsınız mesela. Kamera olarak da kamerayı sürekli gezdirmeyin derim. Hatta yolları biliyorsanız ön çaprazdan gösterin ki farklı bir şeyler görmüş olalım. Biz oynarken yapamadığımızı, göremediğimizi videoda görelim. Ya da Transtar ile iç kamera ile “Challenge” gibisinden yapabilirsiniz.

Video kötü olmamış yanlış anlamayın yarım sayfa eleştiri yazdım ama izlerken kendim oynuyormuş gibi hissettim daha çok.

1 Beğeni

sonunda ya, bir kisi anlatti neler istedigini :slight_smile: tamam Mustafa kardes dediklerini yapmaya calisacagim, yorumun icin cok tesekkur ederim :pray:gercekten cok yararli oldugunu bilmeni istiyorum.birkac video denemesinde umarim tuttururum :slight_smile: haydi kal saglicakla…

Birde videoda konusmadan cekiyorum ama mesela abim konussana len diyor :slight_smile: ama arkadasim yok konusmadan cek diyor :slight_smile: bu konu hakkinda varmi bir yorumun

Rica ederim hocam umarım yardımı dokunur.

Konuşma konusu bence şöyle; eğer kanalda seri yapacaksanız, yayın açacaksanız, insanlarla muhabbet edecekseniz konuşmalı olabilir. Yok sadece video çekip atacağım diyorsanız şahsen ben konuşmasız olmasını tercih ederim. “Şurada çukur var ondan kaçalım, şurada çamur var” diye zaten gördüğümüz şeyi anlatacaksanız bence gerek yok.

1 Beğeni
2 Beğeni

Hocam daha keyifle izledim.

1:48’de kamyonun ıslak çamurda hafif patinajla yokuşu çıkabilmesi
3:35’te kamyonun topraktan asfalta çıkarken yaptığı ahenkli salınım
6:45’deki ufak kazaya ve kararsızlığa göz yumuyorum. :smiley:
9:01’deki kanal geçişi keyifli oldu
12:45’deki çamur geçişi de güzeldi
16:35’deki Pacific P16 kaza yapmış bir kamyon görüntüsü vererek ortamın tehlike hissini artırmış. Böyle detaylar eklenebilir.
16:55’den 17:55’e kadar olan 1 dakikalık yükleme süresini editle kırparsanız daha iyi olur hocam. Boşa beklemeyelim. :smiley: Yine haritaya baktığınız kısımları da kırparsanız daha bütünlük bozulmaz. Seyirden oyuna gittim geldim o aralarda.

Genel olarak güzel bir video olmuş. :+1:

3 Beğeni