X-Plane 11 Flight Simulator [Ana Konu]

Fsx değil de, Prepar3D’ye geçilir mi derseniz sadece heavy uçaklar için geçilir. Prepar veya fsx e geçişin Xplane den dezavantajları,

1-Live weather simulasyonun içinde yok, eklentilerde ücretsizler kötü, paralılar da çok pahalı.
2- Livery kurma sistemi daha karışık,
3- Grafikleri güzelleştirmek için addon gerekiyor,
4- X-plane de Scenery kurmak çoğunlukla gerekmiyor, ama p3d ve fsx tarafında kurmanız gerekir.

Mekanik ve fizik olarak X-Plane daha gerçekçi, yani rüzgar hissiyatı daha iyi ama Zibo’nun rüzgara karşı tepkisi için aynısını söyleyemeyeceğim, bazen sapıtıyor :smiley:

Not: 3 addon, 3 uçak, 6 scenery kurulu P3d yaklaşık 80gb

1 Beğeni

Dün @Alpiinoo ile uçtuk.

1 Beğeni

LiveTraffic eklentisi ile dün gece gerçekçiliğin dibine vurduğum dakikalar.

1 Beğeni

güzel uçak :slight_smile:

1 Beğeni

Drzewiecki Design, Bakü Havalimanı eklentisini satışa çıkarmış. XP11’de henüz kurmadım. Orbx’ten erişebiliyorum. Belki sıradaki XP11 videosu buradan gelir. Kısa bir yerden kalkar buraya iner son aşamasını gösteririm(öyle diyoruz sonra 20 dk oluyor çenem düşüyo).

Xenviro ile görüşüyorduk ama hala olumlu/olumsuz bir cevap alamadım. Vermeyeceksen söyle ya gidecem alacam artık yeter… Bu olmadan bana XP11 haram normal olarak çeksek de kimsenin umrunda olmaz. Atraksiyon ve ilginçlik yerler lazım o da MSFS’de var. :slight_smile: Nerede ne videosu çekersem çekeyim ulaşmak istediğim kişiler IVAO, VATSIM’de sürekli uçanlar değil. Bir şey değiştirmez.

@Alpiinoo ile bu Cuma tekrar 738 antrenmanı yapacaz gibi duruyoruz.

2 Beğeni

Yakında xAmbiencePro diye bir eklenti çıkacak. Yepyeni bir hava motoru ve güzel duruyor.
Ve gelecekte çıkacak X-Plane 12 ile de uyumlu olacakmış. XP12’yi özellikle belirtmeleri(!)

3D bulutlar var. Ancak bunun üzerinde çalışmaya devam edeceklermiş. XP12’yi bekliyorlar özetle :slight_smile:

2 Beğeni

arkadaşlar xp11 de 30fps den yukarı çıkamıyorum sistemimde fazlası ile yeterli 30fps klidi nasıl kaldırılır

Ben o tarz bir sorunu reshade varken yaşamıştım, Ekran kartınızın denetim masasında düşey senkronizasyon açıksa kapatmayı deneyin veya Xplane’in graphics settings kısmında sol altta Use Vsync olacak onu tiksiz bırakın. Emin değilim ama kullandığınız bir plugin de etkiliyor olabilir, örneğin blufx’te default olarak 30fps kilitli geliyor ayarlarından kapatılıyor kilit.

FlightFactor A350 için kaliteli bir THY livery yayınlandı. Aslında topluluktaki bağımsız kişiler dışında böyle takımların ciddi boyama çalışmaları oluyor ve en azından detaylı ya da resmi desteği olabiliyor. Uçuş grubundaki Mert hocada A350 olduğundan uçağı seviyorum. Devam edebilsem FF A320’den buna geçeceğim de önce hava motorunu çözmeliyiz. FF A350 satın almanın ucundan da dönmüştüm.

2 Beğeni

iniBuilds A310-300 için yeni bilgiler ve görüntüler

yalnız bazı görüntülerde ölüler mi var? :frowning: medevac uçağıymış

bütün uçakları MSFS’e gelecek…

2 Beğeni

xEnviro çekilmiş ekran görüntüleri (etki eden başka eklentiler de olabilir ama tamamen xenviro ile çekilmiş)

bu da benim çöp xp11
kör olacaktım shadex’in de etkisi var tabii ama autoland yaptım korkudan dün akşam :slight_smile:
ilk kez denemiş oldum

xenviro hava motoru da acayip hissettiriyormuş normal motorun vermediklerini veriyor görmüştüm :slight_smile:

tabii şöyle bir durum var

her neyse xenviro sahipleri biraz ilgisiz support ile görüşmeye devam ediyoruz
xenviro buraya gelecek! vallah alacam kendim rahat edicem yoksa yeter dayanamıyorum
p3dye geçmeye … kaldı dermişim şu an o durumda değiliz hiç uğraşılmaz

2 Beğeni

Sim-wings tarafından geliştirilen Madrid Havalimanı geçtiğimiz gün yayınlanmıştı.

2 Beğeni

Drzewiecki Design geçtiğimiz hafta Heydar Aliyev International Airport (IATA: GYD, ICAO: UBBB) eklentisini X-Plane 11 için yayınlandı. Geçen oraya uçtum tabii kör karanlıkta inince bir şey anlamadım. Etrafa çeşitli landmarklar eklenmiş.

Fiyatlar
$30.00 AUD - US$23.26 | €19,33 | £16.70

Niyetim FF A320 ile yaklaşma ile birlikte havalimanını videoda göstermek.

2 Beğeni

Yüksek grafik ayarında normal sistemler açarsa performans kaybı yaşatıyor. Bu bulutların da kalitesi yine Xenviro panelindeki ayara bağlı oluyor.

1 Beğeni

Bu ne :smiley:

2 Beğeni

ben de gördüğümde anlam veremedim biraz ürküttü ancak inibuilds kargo konusunda aşmış durumda :smiley: yorum yapmak istemiyorum :smiley: böyle firmalara ihtiyacımız varmış

1 Beğeni

Navigraph AIRAC 2104 çıktı!

1 Beğeni

xEnviro paylaşmaya devam! :slight_smile: Eklenti bir gelse rahatlayacağım ardından GPU değişecek daha yüksek grafikte uçarız.

1 Beğeni

ücretsiz ec135 geliyor :smiley:

1 Beğeni

Miami City XP11 ekelntisi ücretsiz dağıtılıyor.