X-Plane 11 Flight Simulator [Ana Konu]

X-Plane 11 konusunu diğer başlıktan ayırıyoruz. İlgili paylaşımlar burada devam edecek.

Geliştirici: Laminer Research
Resmi website: https://www.x-plane.com/

Steam

3 Beğeni

Bu arada M2 SSD gelene kadar dayanamadım şu an HDD’ye indiriyorum sonra taşırım artık mevcut ssdlerde yer yok. Bende perakende sürümü vardı. Biraz ilerleyelim helikopter dlcsi falan isteyeceğim :smiley:

mfsyi gördükten sonra yabancı biri için kötü duruyor :smiley: fswyi de indiriyorum ssdye taşırız artık
tech alphaya bir şekilde girmem lazım
alın beni
beni alın
mfs istiyom alın beni
bill gates devreye girsin

1 Beğeni

Tabi şuan MSFS 2020 baya üst düzey bir şekilde geliyor ama X-Plane’de kötü durmuyor :slight_smile:

X-Plane 11in takipçisiyiz.

2 Beğeni


Gençler bilen var mı bilmiyorum, X Plane 11’de default 737-800 için livery indiriyorum, çok güzel çalışıyor sıkıntı yok ama her skin’de sağ kanat ucundaki kıvrıltının dış yüzünde kaplama hatası oluyor, farklı bir texture oluyor o kısımda, hatanın çözümü nedir?

Xplane’in Public Beta versiyonunu yeni gördüm, Vulkan ile fps artışı olduğu yönünde yorumlar vardı. Bende öncesine kıyasla bir değişim olmadı ve bu sistemimle aldığım Fps değerleri Zibo 737’nin “4k olmayan” versiyonu için az gibime geliyor :slight_smile: (Xplane11’e Steam den sahibim, ek Scenery yüklemedim)

Sistem: Ryzen 5 3600x / Strix 1660Tİ / 8x2 3200mhz cl16 / Simulasyon 860 evo ssd de kurulu. Monitör 1080p
Ekran kartı kullanımım normal değil sanırım (sürücüler güncel)

Ayarlar:

Yardımcı olursanız sevinirim.

2 Beğeni


Gençler acil yardım, ZIBO 737-800 ile çok iyi şekilde inmeme rağmen ya ön tekerlekler, ya da arka tekerlekler yerin içine giriyor ve çıkmıyor, bilen var mı?

1 Beğeni

İndiğin meydanda senaryo kullanıyorsan, onda hata olabilir.

1 Beğeni


Oyunda modsuz, yani resmî olarak İstanbul Havalimanı’nın yeni açılan üçüncü pistine kadar yapılmış olması harika bir şey.

1 Beğeni

yeniden kuruyorum
türkiye ve avrupa bölgesini indiriyorum gerisine gerek yok şimdilik (eklentilerle azcık uğraşacağım da önce boeing 737 zibo denemek istiyorum biraz ayar mayar zaman alacak ondan sonra belki eğer bir şeyler oturursa
honeycomb dahil + aerosofttan da airbus eklentisi isteyip çözeriz

3 Beğeni

Şimdi Xplane11’e sıfırdan kurulum yapmayı gözümde canlandırdım :smiley: Düşünürken üşendim o kadar Plugin’i tekrar kurmaya :smiley: şaka bir yana XPRealistic’i öneririm :slight_smile:

1 Beğeni
2 Beğeni

Default 738 mi bu? Yoksa Zibo mu, ayırt edemedim bir anlık beynim yandı. Bir sürü grafik addonu kullanıyorum, tanıyamadım fotoğraftaki uçağı :slight_smile:

Cumartesi akşamı XP11 yayınında Toliss A321 ile Berlin Tegel/Viyana, Viyana/Innsbruck, Innsbruck/Lyon :heart_eyes: uçuçlarını planlıyorum. Havalimanlarının hepsi Orbx ve geri kalanlar da idare eder. Daha iyi görsel efekt, gökyüzü, ışık gibi şeyleri düzelten paralı eklentiler için görüşeceğim. Xenviro istiyorum. Ama önce normal olarak uçağa iyice alışalım.
Rahat rahat uçalım gerekirse Dubrovnik’e fix ata ata ineriz…

1 Beğeni

:evergreen_tree::evergreen_tree::evergreen_tree:X-Plane 11’de Orbx TerraFlora eklentisi ile daha iyi ağaçlar ve ormanlar…

1 Beğeni

omg ben bunu kullanırım ama joystickli işte :frowning: neyse gelmesi güzel bir şey insan önce simülatörde tanımak istiyor jeti :stuck_out_tongue:

1 Beğeni

XP11 e yeni başladım birkaç sorum var yanıtlarsanız sevinirim

1-atatürk havaalanında kapılardan birindeyim fmc ye kapı nosunu girmek için dış kameraya geçtim ancak yerlerde nolar yazmıyor bunun için eklenti vs varmı

2- ATC ile iletişime geçiyorum bana direk taxi rotasını veriyor bu körükleri vs nasıl bağlıyoruz

3-airbus ın eklentileri ve xprealistic çok pahalı ucuza eklentiyi satabilecek biri varmı