X-Plane 11 Flight Simulator [Ana Konu]

İlk sorunuza sanırım çözüm olarak Scenery (senaryo) yüklemek çözüm olabilir. Belki bu da çözebilir, Airport Environment HD - Scenery Enhancement Packs - X-Plane.Org Forum

2- Körükleri bağlamak için “Scenery yüklü olmayan” meydanlarda Sam World Jetways gerekiyor, steam de 46₺ ye düşüyordu indirimlerde. Eğer Scenery yüklüyse ve destekliyorsa Sam suite üzerindeki ücretsiz olan eklentilerde airport animation’ı ve Base plugini yükleyip deneyebilirsiniz.

Bende worldjetways yok, Scenery de olanla idare ediyorum. Almak çokta şart değil gibi.

3.sorunuza ne yazıkki ben cevap veremiyorum, illaki yardımcı olacak biri çıkacaktır.

1 Beğeni
  1. soru; valla cidden dolar kuru yüzünden çok pahalı Airbus, ben bir yerden Xprealistic’i bulup denemiştim ama her uçakta farklı ve çok ayar yapman lazım yoksa cidden kötü uçağın kendi seslerini ve fiziklerini bozuyor, ben cruise yani düş uçuş hızından ilerlerken helikopter sesi geliyordu sen düşün, Airbus’ın bütün eklentilerinin son sürümü bende var ama nerden indirdiğimi bu site korsana karşı olduğu için söyleyemiyorum ama cidden bir tane A319 bile 600 lira yani çok para.
1 Beğeni

ATC için 124th ATC diye ücretsiz bir ATC plug-in var onu tavsiye ederim ve oyunun kendi ATC’sinde kuleye kalkacağın pisti söyleyemiyorsun onlar kafasına göre sana pist söylüyor ve yanlış söylüyor genelde ama o plug-in’de sen seçeneklerden istediğin pisti söylüyorsun kuleye ve dahası da var o eklentide.

1 Beğeni
  1. soru; Aga şey yapacaksın; doğduktan sonra eğer hiçbir yere hareket etmediysen sol üst taraflardan bir yerden yanlış hatırlamıyorsam “Flight Configuration” diye bir şey var, ona tıkla. Sonra sağ üst tarafta senin konumun ve park yerin yazıyor ama oyun içinde cidden bazı park pozisyonlarında herhangi bir yere sayı filan yazmamışlar.
1 Beğeni

Yardımınız için teşekkür ederim yavaş yavaş çözeceğiz artık

Girişi yapmıştık. Zibo kursam da şu an onunla uçmayacağım arada default 737 ile uçup uçağı tanımak, alışmak gerek ardından yavaş yavaş ona geçerim. Ancak Airbus mevzumuz devam edecek. Yoke ile çok zevkli ve Honeycomb ile tamamen uyduğu için Boeing istiyorum. Yavaş yavaş alışırız acelemiz yok. Default modeller bu yüzden faydalıdır. Mesela MSFS’de 747 ile uçmak kolay geliyor ama şu an bana ayrıntılı bir XP11 747’si verirsen sıçarım :smiley: canım istemez.

1 Beğeni

ya kalkışı yapıyorum varıcağım piste yaklaşıyorum atc ile iletişim kuruyorum sürekli bana altimater yada squak ı tekrarlıyor tam inecem 500 feet teyim bana 4000feete çık diyor yani bi türlü indirtmiyor beni

Oyunun orijinal ATC’sini kullanıyorsan o öyle nedense hiçbir bilgiyi doğru vermiyor ve sürekli yanlış pisti söylüyor. Ben 124th ATC kullanıyordum o daha iyi. 124th ATC’de pistleri seçebiliyorsun ama o da tam gelişik değil.

1 Beğeni

evet inişe kadar güzel getirdi pistide verdi ama inişten sonra ground a bağlan demişti bastım sonuç alamadım gelişmesi gerekiyormuş bu arada zibonun 737 sinde motorları başlatıyorum rpm dalgalanıyor 200 100 60 arası dalgalanıyor motor jenaratörleride çalışmıyor

Yeni uçağımız hayırlı olsun. FlightFactor A320 Ultimate eklentisine geçtik. :stuck_out_tongue:

1 Beğeni

bana 777-300 lazım xplane 11 için ulaştırabilecek birisi varmı

FlightFactor’ün 777 si var, ücretli ama kesinlikle ona değmeyecek bir uçak. Bir tane ücretsiz yapılıyor daha test aşamasındaymış, ne kadar iyi onu bilmiyorum.

Xplane de Boeing heavy kategorisinde Msparks’ın default 747 upgrade’i dışında kaliteli eklenti yok, FlightFactor’ün 767 sine iyi diyorlar bir tek. Xplane tam anlamıyla airbus simulatörü olmuş durumda, keşke Pmdg gibi firmalar Xplane’in farkında olsalar.

1 Beğeni

Keşke ToLiss A320 yapsa var ya tadından yenmez, şimdi diceksiniz A319’u ve A321’i var, tamam da iki uçak ta A320 kadar tatlı değil. Bir tane genç şu an ücretsiz A318 modu yapıyor. JARDesign’ın yaptığı A320 kalitesiz, optimizasyonsuz ve eski, aynı şekil A330 da öyle. Oyunda kaliteli büyük uçak yok mod olarak bile, FlightFactor’ün 757, 767 ve 777’si hâlen tam olarak bitmemiş uçaklar. Sadece A320’leri kaliteli ama onda da ToLiss gibi iki farklı motor seçeneği yok ve NEO da yok. ToLiss bu sene Airbus A340-600 modu çıkaracakmış. FlightFactor’ün en kaliteli işi A350 ama yeni sürümünü bekliyoruz çünkü hataları çok var.

ya 767 var gerçekten güzel uçakta co-route vs eklenmiyor hata veriyor sürekli bide data ları eski çok güncellemek lazım

Gençler çıldırıcam lan bunlar ne X-Plane Mobile’de bunlar, Airbus filan yapmış X-Plane, 777 yapmış bir tane daha Cirrus modeli yapmışlar buraya koymadım, bu mu cidden bilgisayar versiyonuna verdikleri önem, bunların hiçbiri bilgisayarda yok.

Pc sürümünde bahsettiğin uçaklar olsa inan bana kimse onları kullanmazdı, tek avantajı zibo gibi modculara olurdu. Zibo bey 777 yapsa keşke :smiley:

Dediğin gibi kaliteli heavy uçak yok, 747 için zibo tarzında bir mod var birde FlightFactor a350. Toliss a340’ın şuanda sistemleri yapılıyormuş, en son kokpit kaplamalarına geçilecekmiş tabi ne kadar sürer bilemiyorum. Tek çare Toliss olacak.

Sırf Heavy uçaklar az diye Prepar3D’ye transfer edecek beni, o da fazla crash yiyor ve grafik kalitesi aşikar.

Msfs’i hiç hesaba katmıyorum, daha Ifr Simulasyonu olamadı. Pmdg’nin getireceği uçak ne olacak nasıl olacak merak konusu, P3d için 777-200ER çıkarttılar motoru dönmüyor :smiley:

Pmdg ve Prepar3D halen daha piyasanın gerisindeler, Pmdg nin Xplane’deki kitleyi yakalaması gerekiyor birde daha Msfs tarafı var. İşler çok karışık :smile:

2 Beğeni

SAM biraderimizin eklentilerini test ediyoruz. :slight_smile:

2 Beğeni

iniSimulations ekibi tarafından geliştirilen süper taşıyıcı Airbus A300 BelugaST ON THE LINE uçağı için tanıtım videosu yayınlandı. Bu devasa uçak ile Airbus firması dünya genelinde fabrikaları arasında uçak parçaları taşıyor.

1 Beğeni
1 Beğeni