Ulanalp 3D Model Çalışmaları

Aga buraya girmez TIR

3 Beğeni

Aga askeriye derken Olukbaşı Deresi’nin ordaki mi?

1 Beğeni

Ben oyunda nasıl soktum o zaman? :thinking:
Nakliye ya da gezme amaçlı geçebilecek diyelim. Özellikle bağlandığı ara sokaklar varken burayı da yapmak istedim. Dönüşler dorse ile imkansız sayılır ama oyunun sadece tır ile oynanmadığını da düşünecek olursak alternatif bir mekan, gezintiye açık. Özellikle mod severler için. Hem zaten tırla girilebilen de bir sürü yer yapılıyor.

Onun için de kullanılabilir tabi fakat başka bir yer için yapmıştım.

Çok eski bir (yine fotoğraf üzerinden çizdiğim) 737 MAX kokpit denemesi.

5 Beğeni

Sahibinden satılık az kullanılmış 2013 kasa 10’lu Marmaray tren seti :laughing:

Keşke sahibindende tren satışı da olsa da troll amaçlı güzel render alıp ilan versek :stuck_out_tongue:

13 Beğeni

Çok geyik oldu bugün kb’yın :S

Ve evet öğeyi denetle :slight_smile:

7 Beğeni

Şu glareshield’ı Allah rızası için biri hayrına modelleyebilir mi? :smiley: çok zor sanırım 3. ya da 4. denemem bu ve sürekli tırtıklı görünüyor. Sketchup Bu iş için doğru bir program değil ama vaz geçemiyorum da… Çaresiz kalırsam bir de Rhino’yu deneyeceğim modeli oraya atıp :smiley:

7 Beğeni

Oh be dünya varmış :relieved:

10 Beğeni

Kabin arkası detayları (W.I.P.);

6 Beğeni

Sanırım Tamam :slight_smile:

9 Beğeni

Model gelişmedi fakat birkaç renderla günü şenlendirelim;

14 Beğeni

Yeni şeyler oluyor gibi (belki) :slight_smile:

Yenikapı durak modellemesinden ufak bir başlangıç görüntüsü.

5 Beğeni

Yazılı olan etiketin dokusunu google maps’de Yenikapı durağında çekilmiş birkaç panorama vardı, oradan ekran görüntüsü alıp photoshopta eğip bükerek düzelttim, yazıları daha düzgün dursun diye kendim benzetmeye çalışarak yeniden yazdım, yazıların arasındaki mesafeyi de tren modelinden ölçe ölçe hallettim. Karolar ise şimdilik sketchup’daki standart karolar :slight_smile:

Yakında tüm tcdd’yi ele geçiricem sanırım çize çize :rofl::rofl:

3 Beğeni

Daha çizim ödevi var, her açıdan sıkışıyorum fakat bu yine de daha zevkli geliyor (en azından bu gecelik :))

8 Beğeni

Kolonların konumları tam doğru değil gibi, anlayamadığım bir şeyler var. Yakında elden geçirilecek. Bu arada aydınlatmaların olduğu kısım ve durak isimleri yavaştan eklenmeye başlandı :slight_smile:

9 Beğeni

Buradan devam :slight_smile:

(ufak tefek ekleme ve iyileştirmeler)

8 Beğeni

bu arada zuladaki metro haritasını yapan elemanlar bana hazır modeli atabilir mi bi de onla uğraşmayalım zamanı gelince :laughing: :sweat_smile: :rofl:

Ufak bir doku çalışması :wink:

11 Beğeni

Ufak bi çılgınlık daha :slight_smile: şu sıralar güzel görünmesinden çok, en optimize nasıl yapılabilir kafasındayım. Mesela yakın zamanda sona yaklaştırdığım marmaray modeli sadece 5mb oldu ve 10 tane arka arkaya koyunca bile hiç kasma olmuyor sketchup’ın kendi viewport’unda (ki onu bilenler bilir ağır bir şey koymaya gelmez hiç :))

6 Beğeni