Train Sim World - Ana Konu

hangi seri bilmiyorum ama birebir yapılmış rotalar var parayla satılıyor.

Aslında bazı kişilere biraz garip gelebilir ama TSW’e banliyö hattı gibi, metro hattı gibi bir dlc gelse oyuna farklı bir hava gelebilir. Örneğin bir treni son durağa getirdiğimizde arka kabine geçip ilk durağa gelsek treni bıraksak güzel olabilirdi.

Long islandda bunu yapabiliyorsun kanalda yayınlamıştım

U-Bahn Frankfurt DLC’si gibi demiştim. O hat gelirse TSW’e çok güzel olur.

Herkes kendi çektiği TSW resimlerini paylaşsın, konu aktif kalsın. :innocent:
İlk resim benden, DB Dosto - Gen 4 kabin içi.

kaçıranlar için

sağol vallah

silin her şeyi

1 Beğeni

Geçen gün aldım oyunu PS4 için açtım baktım denedim çok vaktimde olmadı oynamaya ama videolarını falan izledim tabi ilk kurcalayıp birşey yapamayınca. Neyse denedim tekrar yaptım falan gidiyorum duruyorum geri kalkamıyorum anlayamıyorum bir şekilde alıştım ama yapıyorum artık. Tabi bu süreçte hala video izliyorum öğreniyorum. Bu anlattıklarımda Rapid Transit senaryosu için geçerli. Oynayanlar bilir Deutche Banh BR 1442 hafif raylı sistem kullanılıyor.

Şimdi anlatmak istediğim şu; izledim yine bir video baktım herşey pratikte aynı ama bir farkla. Oynayan kişi içerideki kapının yanında bulunan panelden SiFa diye bir özelliği açtı. Tabi bende gördüm bunu bilmiyorum ama açacağım sonuçta o açtı. Girdim kokpite hemen açtım SiFa’yı da oturdum koltuğa aldım yolcuları. Kapat kapıları haraket al başla yolculuğa hiçbir fark yok süper gidiyoruz. 50 metre olmadı diitt diiittt diiitt diitt acil durum freni pat durdu tren. Allah allah e daha dün gidiyordum ne oldu şimdi. Uğraştım baya ama ne alarm sustu ne tren kalktı yeniden başladım. Girdim kokpite yine aç SiFa otur sandalye al yolcu başla harakete. Süperiz yine ama daha 50 metre olmadı diitt diiittt diiitt diitt acil durum freni pat durdu tren. Bütün düğmelere basıyorum ama yok ne alarm susuyor ne tren geri kalkıyor hiçbir şey yapamıyorum. Sonra anladım ki evet bu SiFa yüzünden.

Peki nedir bu SiFa?

SiFa yani Sicherheitsfahrschaltung yine yani ölü adamın kontrol düğmesi gibi bir anlam taşıyor ve belli aralıklarla uyarı çıkarıyor makinistin karşısına. Bunu gören makinistin hala ben buradayım diyebilmesi için bu butona basması gerekiyor. Ama ben bastım bütün düğmelere neden işe yaramadı? Çünkü bu düğme aslında bir pedal ve ayağın altında yer alıyormuş. Ben bakmamıştım ayağımın altına :slight_smile: Eğer makinist basmazsa bu pedala tren sesli uyarı vermeye başlıyor ve hala yanıt alamazsa basıyor frenleri.

Benim öğrenmem biraz uğraştırıcı oldu. Train Sim World için fazla eğitici içeriğede denk gelmediğim için paylaşmak istedim. Umarım faydalı olur. :slight_smile:

3 Beğeni

Alman SiFa sistemini ben de çözemedim ama İngiliz AWS ve DRS sistemi sistemi şıkır şıkır çalışıyor.

AWS kullanımını bilmeyenler için, trenin arkasında sigorta paneli varsa AWS Isolation Switch kapatılır bu sayede uyarı sistemimiz izole durumdan çıkarak çalışmaya başlar. Class 66 da ise sanırım sigorta kutusunu açıp 12V power supply açılıyordu. Uyarı geldikçe Q tuşuna basıp uyarıyı Acknowledge edin yoksa treniniz acil frenle durur.

Edit: DRS nerden çıktı yahu :joy: DSD olacaktı. DRS bizim Türkiyede kullanılan bir sinyalizasyon çeşidi :joy: kavramlar karıştı

DRS: DRS Sinyalizasyon

1 Beğeni

geliştirici günlüğü

2 Beğeni

Canlı yayın [Train Sim World 2020 Features Stream]

TSW 2020 güncellemesi çıktı.

Güncelleme notları burada; Train Sim World August Update

yalnız tabii saçma sapan sorun çıkyor yine indiremiyor muhtemelen komple silip tekrar indiricem ama arayüzdeki düzenlemeler gerçekten iyi olmuş

Train Sim World® 2020, Train Sim World®: Great Western Express, Train Sim World®: Long Island Rail Road: New York - Hicksville Route Add-On, Train Sim World®: Main Spessart Bahn: Aschaffenburg - Gemünden, Train Sim World®: Northern Trans-Pennine: Manchester - Leeds Route Add-On

50 TL değer mi? Çoğu kişi bunları tek tek aldı daha fazla para ödedi. Yeni başlayacaklar için gayet iyi 80 TL’ye de Deluxe var içinde yeni çıkan Peninsula Corridor geliyor.

Peninsula Corridor tek başına 50 TL şu an indirimli 45 TL

az önce gelmiş indiricem

eski oyuncuları aptal yerine koymuşlar, 3 dlc’yi almak istersem 150tl harcamam gerekiyor ama yeni hesap açıp alırsam sadece 50tl desteklemeyin böyle çakalları.

güncelleme: dün eski oyuncular için yeni paket alınmıyordu şimdi onu düzeltmişler ama eski oyuncuların yine 50tl ödemesi gerekiyor, eski oyuncunun 100tl ödediği paketi yeni oyuncu 50tl’ye alabiliyor.

1 Beğeni

Peninsula Corridor’a başladık :d

TSW 2020 çıktı!

ayrıntıları videoda aktarırız ama şimdi değil

1 Beğeni

Train Sim World 2020’nin yayınlanması ile birlikte ABD’nin batı kıyısında geçen Peninsula Corridor: San Francisco - San Jose rotası da DLC olarak çıktı. Bu rota ile San Francisco ve San Jose arasında 47 mil uzunluğunda demiryolu ekleniyor. https://www.simulasyonturk.com/train-sim-world-peninsula-corridor-san-francisco-san-jose-dlcsi-yayinlandi/

anladığım kadarıyla siz sifa ve pzb sistemini açmışsınız. eğer bunu açtıysanız tren hareket ettikten itibaren bir göstergede uyarı karşınıza çıkacak sizin burda yapmanız gereken şey 45 km’nin üstüne çıkmadan pzb free (frei) butonuna basmak (klavyede end).

içeri gittim geldim duramamış tren bitmiş :d the journey güzel olmuş treni daha önceden bildiğimiz için zor olmuyor tabii

The journey nasıl birşey tam olarak ?