Train Sim World - Ana Konu

Şu oyun için merger sistemi çıkmaması kötü oldu. Aslında yapılır ama Dovetail bir türlü mod desteği getirmedi. Hayla benim favorim TS2019

Önümüzdeki Level dergisin Train Sim World 2020 incelemesini yayınlıcam. Yeni özelliklerle son durumunu değerlendiren kendini tekrar eden bir yazı olacak. Bu arada Train Simulator 2020 de haftaya çıkacak. Grafiklerde önemli yenilikler var.

1 Beğeni

Daha önce Level dergisinde başka bir yazınız var mı?

Var tabii de şu an hepsini yazamam

1 Beğeni

yazınızı okuyacağım. Bir de TS20 olsa da oyunun çok kötü bir sıkıntısı var o da Directx 9 kullanması ve CPU tek çekirdek kullanması. ekran kartının tek gpu sunu kullanması gibi. uzun yol bağlantılarında bellek problemi dolayısıyla çöküyordu bunu 64 bit sürümü ile aştılar fakat bazı çıkartılan eklentilerde güzel gözükmesi için manzara koyuyorlar. yükleme takılması ssd ile çözülüyor fakat fazla yoğun manzara olması cpu nun ve gpu nun tek kullanılması nedeniyle fps de düşmesine neden oluyor.
yani işlemci kullanımı %25 de kalıyor
ekran kartı kullanımı %50 de kalıyor
Fps ise 20-30 arası sabitleniyor. Bütün yapımcılar oyunun directx 11 olarak güncellenmesini bekliyordu ama beklenilen olmadı. Grafikleri açamadıktan sonra gelen güncellemenin bir faydası olmayacaktır. Belki arka planda çalışıyorlardır sonuçta kolay bir şey değil bu.

raylardayız :rofl:

4 Beğeni

Dovetail editör ile ilgili bir yazı paylaşmış ben şimdi gördüm. Türkçeye çeviri yapılırsa ne denildiği anlaşılabilir. UE4 bilmek gerekecek sanırım. Editörün bu yıl çıkması lazımdı.
Yazılanlara bakılırsa yapılan eklentiler .pak dosyası halinde olacak. Rotalar hayla birleştirilebilir. Ama kaç GB tutar kim bilir. :slight_smile: Dosyalara baktım 5-15 GB arası.
Steam\steamapps\common\Train Sim World\WindowsNoEditor\TS2Prototype\Content\DLC

https://live.dovetailgames.com/live/train-sim-world/articles/article/train-sim-world-studio-update-your-questions-answered

Unreal Engine 4 editörü ile küçük çapta modlar oluşturulmaya başladı.
https://canoguy54321.wixsite.com/train-sim-world-mods
Harita modları ne zaman başlar acaba?

1 Beğeni

BASE GAME
• Introduced passenger rendering updates, targeting improved frame rates at known performance-demanding areas such as San Francisco Station at rush-hour.
• Introduced improvements to intro video playback performance.
• Introduced improvements to UI task log dialogues to reduce instances of text clipping seen on certain languages.
• Added support for the upcoming Rhein-Ruhr Osten: Wuppertal - Hagen route content.
• Approx. download size: 494.3MB (CORE) + 3.5GB (Rhein-Ruhr Osten)

güzel şeyler

1 Beğeni

Train Sim World 2020 için Rhein-Ruhr Osten: Wuppertal - Hagen DLC’si yayımlandı https://www.simulasyonturk.com/train-sim-world-2020-icin-rhein-ruhr-osten-wuppertal-hagen-dlcsi-yayimlandi/

Bu oyunu güncellerken bir güncelleme bug var sanırım 350mb ile başladı 2-4 ve 9.4 GB oldu sonra 100mb kala 11.2GB oldu. Ben bir şey anlamadım. 100GB indirecek herhalde.

Train Sim World için East Coastway: Brighton - Eastbourne & Seaford rota DLC’si çıktı! https://www.simulasyonturk.com/train-sim-world-icin-east-coastway-brighton-eastbourne-seaford-rota-dlcsi-cikti/

yeni gelen head sway simülasyonunun görüntüsü

baya iyi olmuş henüz denemedik :smiley:

1 Beğeni

Train Sİm World çok yer kaplıyor 150 gb olmuş şuan bunun bi çözümü var mıdır ?

Kullanmadığın DLC’leri kaldıracaksın.

Malum indirim var, şu an hangi dlc’leri önerirsiniz ?

Şu an kaçıncı bölümdeyim hatırlamıyorum ancak bir ara kapılar bozulmuştu, yolcu aldıktan sonra anahtar kendi kendine dönüyor ama kilitleme işlemi yapmıyordu, tek tek kompartımanları gezip kapıları elle kapatınca düzeldi, enteresan bug sanırım yoksa özellikle yapılmış bir şey miydi acaba ?

Train Sim World 2020’nin East Coastway DLC’sinde İngiltere’nin güneyindeki kıyı şehirlerini dolaşıyoruz. Tren simülatöründe son güncelleme ile kafa sallanma(head sway) özelliği eklendi!

3 Beğeni

daha çok zevk almak istiyorsan varış yeri hariç tuşların ne işe yaradığını ne kadar bastığını gösteren göstergeler dahil bütün sanal göstergeler kapalı oyna.

tünelden geçerken cabin ışıklarını açayım derken motoru kapattım karanlıkta kaldım tuşu bulamadım mecbur tuş göstergesini açıp baktım aslında ezberden oynuyormuşuz.

1 Beğeni