Train Sim World 2 - Ana Konu

Or anything about Turkey :rofl: (nefes alsın yeter mantığı)

Ben de marmaray falan dedim bi de bağlantılı olduğu hatlar (yüksek hızlı tren de aynı hattı kullanıp uzun mesafeye gittiği için) ankara ve edirneye kadar olabilir yazmıştım oraya :slight_smile: umarım yapmak ister ekip bu yazdıklarımızı

Bir haritayla bir sürü kuş vuracakları için sıcak bakarlar bence hem marmaray ve yht fikirlerine

Aslında isterlerse modelimi verebilirim tren olarak eklerlerse. Güzel katkı olur. Tek sıkıntı baka baka yapmış olmam ve gerçek ölçülü olmaması. Ayrıca lisans da yok

2 Beğeni

1980’lerde geçen (Manchester rotası gibi) Halkalı-Sirkeci banliyö treni hattı yazdım ben de :smiley: . Artık olmayan bir hat, kalan araçlar da çürümeye terk edildi. Yapılırsa en azından dijital ortamda ölümsüzleşir :frowning: .

Görev olarak şunlar gelebilir rotayla beraber:
Klasik banliyö seferi
Sarayburnu tarafındaki tren feribotuna vagon götürme-alma ve Sirkeci’de manevra
Halkalı’da manevra görevi, Edirne yönüne gidecek treni dizme
Kapıkule-uzunköprü ekspreslerinden birini Halkalı’ya kadar götürme görevi (yolda en az bir banliyö trenini geçme şartıyla ama :smiley: )
Birkaç yıl daha öncesinde geçerse de Orient Express’in vagonlarını Avrupa kalkışına hazırlama görevi

2 Beğeni

Türkiye için (en azından İstanbul için) iki seçenek olarak sunulabilir. Hem yeni marmaray hem de eski banliyö. İkisi de apayrı değerler çünkü. Ama gerisi aynı hatta bağlandığı için sorun olmaz herhalde. Bence yaparlarsa güncel olanını yaparlar zira eskisiyle ilgili çok bir veri yok ellerinde bana kalırsa. Varsa yoksa google earth falan. :frowning:

Bana bunu yapabiliyorlarsa yaparlar gibi geliyor çünkü çevre aynı çevre. Bir haritada 2 hat olacak mis gibi olay. 2 hat çıkaracaklar ama 1 harita yapmaları gerekecek (raylar hariç, çevreden bahsediyorum daha çok)

1 Beğeni

Halkalı-Sirkeci hattını yapsalar 500tl olsa yine alırım o hattı, sizden görünce hemen yazdım.

gidip eski istasyon fotoğraflarına bakayım anılarım kıpraştı.

3 Beğeni

Dediğiniz aşırı doğru :smiley: bende “Turkey/Istanbul T1 Tram Line” yazmıştım. Belki Türkiye’den bu kadar etkileşim görüp bir şeyler yaparlar umarım.

2 Beğeni

Modlanabilir yapsalar da olur. İlla kendileri yapmalarına gerek yok. Community’nin yapacağı modları ufak ücretlerle diğer oyunculara dağıtma gibi bir seçenek oluşturabilirlerse ve harita editörü tarzı bir şey eklenirse son kullanıcı için, işte o zaman çeşitlilik alır yürür… Parkta dev bir Türkiye haritası bile çıkarırız belki (herkes bir hattı yapacak şekilde) (eğer oyun izin veriyorsa bu kadar büyük haritaya)

1 Beğeni

ankete sayfadaki ilk kutucuktan katılabilirsiniz surveymonkey üzerinden yapılıyor ben de az önce tamamladım
https://sprout.link/trainsim/

yine onların istediği şeyler olacak ama çoğu kişinin talepleri aynı olur
season pass sorularından korktum hala aynı kafadalar mesele season pass değil krşm senin o özellikleri eklemen ondan sonra oyuncu zaten kendi gelecek

3 Beğeni

Önemli özellikler DLC olarak gelmez (yani o kadar da ileri gidemezler herhalde) ama Season Pass’dan ziyade üyelik sistemi soruları benim dikkatimi çekti. Nasıl olsa tek hat 1 hafta 1 hatta oynadığında sıkılıyorsun oto. hadi 1 ay diyelim. DLC’leri tek tek satın almak yerine hadi bugün canım sıkıldı diyip 10-15 TL’ye bir aylık abonelik alıp keyif sürmek güzel olabilir. Şuanda oyun daha toy olsa da paketlerin toplam fiyatı birkaç bin TL’yi çok rahat geçecek.

2 Beğeni

:rofl: yazacaktım aynen ingilizcesini nasıl olsa ipleyen yok diye, sende iyi biliyorsun hocam simuşun dediği gibi olay, dikkatimi çeken diğer oyunlarıda kıyas alıyor mu da ankete yazmış ne iş

2 Beğeni

19 ağustosta season pass ile bu rota çıkacakmış ama diğer iki rota sonradan güncelleme ile eklenecekmiş (galiba eylül sonuna kadar) bu sefer aynı anda neden üçünü birden çıkarmadılar bilmiyorum. Birde bu yaz diyorlardı !? (edit : yetiştiremedikleri içinmiş)

1 Beğeni

türkiye olsa harbiden efsane olur

2 Beğeni

Tadımlık ufak bir kısmı yapılıp geri kalanı da dlc bile olsa herkes almak için sıraya girebilir. Tabi buraya yazmamız bunların gerçekleşeceği anlamına da gelmiyor. O yüzden daha çok burada yazmayacağım. Yaparlarsa ne mutlu bize. Konuyu kirletmeyeyim. Dikkate alınma ihtimali az bile olsa gidip anketi doldurabiliriz önayak olmak için :slight_smile: umarım eklenir

2 Beğeni

Bugün ilk kez oynadım ve deneyimimi aktarmam gerekirse;

1. Trenleri öyle aşırı sevmeyen beni bile ekran başına kilitlemeyi başardı. (Sırf bu yönüyle bile 10 numara benim gözümde)
  2. Trenleri anlaması aşırı kolay. Oyun içi tutorial’lar gayet açıklayıcı.
  3. Grafikler güzel.
  4. Hızlı treni denedim sadece ve o kısıtlı süre durumu güzel yansıtılmış oyuna. Ne az ne çok sıkı. Tam tadındaydı. Zorlanmadan ama keyifli bir biçimde sürüş yapmaya el veriyor.
  5. Tren ara sıra kilitleniyor daha çözeceğim çok şey var :rofl:
  6. Durdurmak aşırı zor bu yüzden mutlaka fren mesafenize dikkat edin ve erkenden basmaya başlayın. :slight_smile:

Kısaca tam olarak ‘‘geliştirilmesi gereken sim’’ denebilir. Marmaray falan, yht, edirne ekspresi, diğer trenler, serinlet bizi dovetail’cı çocuk yap şovunu…

4 Beğeni

Bence dovetail için Türkiye zamanı geldi onlarca DLC yapıldı Japonya, bile yapıldı halen daha Türkiye adına hiçbir şey göremedik. Bu arada hızlı trenle sürüş yapmak keyiflidir bayağı güzel tercih olmuş ilk sürüş için. Araçlara biraz daha alıştıktan sonra kılavuzları okuyarak LZB, PZB ve Sifa sistemlerini de öğrenebilirsiniz, biraz zorluk katar, ilk başta alışamayabilirsiniz fakat videolarını izledikçe, kılavuzlara baka baka anlarsınız. Şimdiden keyifli sürüşler.

3 Beğeni

Teşekkürler :slight_smile:

Daha gazı freni, o sırada hatta hakim olmayı bile yeni yeni çözüyorum. Hepsine bakacağız. O sırada dovetail tr’ye giriş yapar inşallah diyelim :slight_smile:

1 Beğeni
  1. gün güncellemesi; hızlı treni hemen hemen çözdüm sayılır. Bi hızlı tren görevi olmadı bayağı, ben de sonra yaparım diye kapattım (kırmızıda geçince gidiş dönüş tüm rotayı sıfırladığı için aşırı sinir olmuştum). Sonrasında csx’e girişeyim dedim. Onu falan hemen hemen çözmeye başladım. Makas değiştirme, vagon çözme bağlama frenleme işlemlerini çözdüm (%0,2 eğimli bir yerde loko frenini Initial Reduction’a almayı unutup vagon çözmeye indikten sonra kaydığını görüp zar zor vagon el frenleriyle durdurdum treni :rofl:). Sonrasında hızlı tren görevini sakince oynayıp bitirdim. Bir sonraki görev ice and snow’du onu da bitirip kapadım. Ekran görüntüsü diğer konuda mevcut. O karlı atmosferi süperdi ht rotasının.

Şimdiye kadar buralara geldim. Devam ettikçe yazacağım. Çok güzel gelişebilecek bir oyun bu tekrardan söylüyorum. :wink:

epic sayfasında geçen oyundaki long island, northern trans gibi rotalar yok, bunlar epic’deki ana oyuna dahil mi? eski oyuna sahip olduğum için steam’de dlc olarak bende var gözüküyor.

TSW2 üç rota ile beraber geliyor, diğer trenler eklenti olarak alınabiliyor. Videoda gösterilenler DLC’lerin videoları.

1 Beğeni

Rush hour çıkmış tekli boston rotası 50 ₺ season tictek alırsanız 61 ₺ fakat ℅10 indirimle şuan 54 ₺ umarım bu 61 ₺ olayı gelecekte çıkacak tekli rotalara yansımaz

1 Beğeni

Rush Hour Deluxe sürümü ise indirimli 69.30 TL(Steam), 71.10 TL(Epic Games), 77 TL(Steam indirimsiz), 79 TL(Epic Games indirimsiz) fiyatlara sahip.