Train Sim World 2 - Ana Konu

Artık her gönderilerine yorum atıyorum ‘‘İstanbul Commuter’i gelsin’’ diye…

TS2019’da AND ve TCDD ile çalışıp DLC çıkartma yoluna girdiler. Bence TSW gibi bir şaheser için de bunu yapmalılar… Sıradaki DLC Türkiye’de geçerse düşünmeden alınır…

4 Beğeni

Senaryo Editöründe baştan sona bir hızlı tren rotası hazırladım fakat trenim durmayacağı duraklara bile giriyor. 200’le giderken birden 80 yazıyor sonra dalıyor durağa çıkıyor falan ama bu durum sinirlerimi bozdu. Bunu nasıl ayarlayabileceğimizi bilen var mı? Hangi yolu izleyeceğini nasıl ayarlayabilirim trenin?

Rastgele gezerken şöyle bir şeye rastladım, ilgili arkadaşlara duyurulur , özellikle @Ulanalp :slight_smile: . Adamlar oyun dosyalarına lokomotif nasıl gömülür onu bulmuşlar.

6 Beğeni

Öğrenme kısmı bayağı uğraşlı gibi ama denemekten zarar gelmez gibi :slight_smile:

Müsait olunca bakacağım teşekkürler.

Harita editörü bulursan onu da atıver bu arada :rofl:

Lisanssız marmaray eklesek çok başımız ağrır mı acaba :slight_smile:

1 Beğeni

Ücretsiz mod olduğu için ağrımaz bence :smiley:

1 Beğeni

Girilmiyor o siteden, github linki bozuk diyor. Sizde de öyle midir?

2 tane link var, bir github bir de unrealengine linki. Unrealenginedeki yönergeleri takip edip epic hesabınıza github hesabınızı tanıtmanız gerekiyor. Ondan sonra link açılıyor ben de ilk denediğimde 404 verdi.

1 Beğeni

GitHub hesabım yok ama deneyeceğim yakında. Bilgi için teşekkürler :slight_smile: şu marmaray modelinin kokpiti ve altı da bitince gayet yüklenebilir bir hale gelecek gibi :star_struck:

1 Beğeni
  1. Fotoğrafa kalbimi bıraktım :smiley:
2 Beğeni

@Makarnaci peşin sormak istiyorum, tren modellerime 1435mm falan herhangi bir aks modellemedim. Hepsini simdeki mevcut bir trenden alma seçeneğimiz mevcut mu yoksa oraları da detaylı bir biçimde modellememiz mi gerekiyor aktarmadan önce? Alt kısımla ilgili 0 bilgiye sahibim. Modeli nasıl olur onu da bilmiyorum :S

1 Beğeni

Genel tren fotoğraflarında pek gözükmediği için düzgün modellemesi en zor parça olabilir.

Adamların oyuna aktardığı şeylere bakacak olursak modelin kendi bojileriyle beraber aktarılıyor diye anladım, hatta genişliğine uyduramamış biraz :smiley: .

Cidden modellenemeyecek gibiyse idareten basit bir boji tasarlayıp oyunda deneyebilirsin. Keşke tool’u yayınlayan adam tutorial gibisinden bir şey ekleseymiş, adamın bitanesi ilerleyen zamanlarda resimli anlatım gibi bişey yapıcam yazmış.

1 Beğeni

Ekartman aralığı gruptan ayrıldı :smiley:

2 Beğeni

Ben tam standart 1435mm yaparım modellersem standart ray genişliğine uyması için ama oyuna aktarması sıkıntı. Zaten denemesini köln’de yaparım büyük ihtimalle ki orada da 1435mm var sanırım ray olarak.

1 Beğeni

1435mm güncel tren ve metro hatlarında standarttır sadece eski Rusya trenlerinin ekartman aralığı değişikti fakat şimdi nasıldır bilemem. Eski tramvay hatlarının birçoğunun ekartman aralığı düşüktü nedenini bilmiyorum hiç araştırmamıştım.

2 Beğeni

Şu yeni eklenen tuhaf İsviçre hattı dışındakiler 1435mm, Steam kütüphanende varsa Great Western hattında veya Rapid Transit DLCsinin hattında deneyebilirsin, banliyö trenlerine daha müsait o hatlar :slight_smile:

1 Beğeni

t1 bağcılar tramvayının modeli vardı elimde, onun aksını söktüm biraz düzenleyip buna taktım :laughing:

Şuan kokpit de bitince aktarmaya hazır hale gelecek tüm vagonlar.

2 Beğeni

Keşke başka bir şey dileseymişim :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Şaka şaka bu da güzel gayet :slight_smile:

1 Beğeni

Kaydolup dosyaları indirmeye başladım. Yakında kim bilir belki de bir Marmaray modumuz olur parkça :slight_smile: eğer harita yapılıyorsa öğrenip ona da girişilebilir harita benim için kolay :smiley:

1 Beğeni

Sanırım yolcu animasyonlarını değiştirmişler, yolcular merdivenden inerken kafası aşağıya bakıp iniyor.

1 Beğeni

Süreyya hanımın muhteşem değişimfşgldlfldl şaka şaka, müsait olunca dikkat edeyim bi nasıl değişmiş, fark etmemiştim :smiley: teşekkürler

1 Beğeni