Thrustmaster T16000M Joystick & TWCS Throttle & TFRP T.Flight Rudder Pedals Deneyim ve İncelemeler [Ana Konu]

Hasan uçak deneyceksen war thunder ile dene, wargaming arcade, war thunder ile ayalarını yaptıktan sonra realistic uçak maçı yap, şu an kredi kartı ile bakışıyorum elite dangerous için alasım var.

joystick ilk aldığım zamanlar war thunderda denemiştim güzel oluyor taaa 2012lerde falan oynuyordum bana daha yakın gibi hatta o zamanlar goldmaster joystick almıştım

joistik kaliteli görünüyor dün elime ulaştı sağolsun hasan bey youtube danda yardımcı oldu benim bir sorum daha var joistik el dayama aparatı normal komut hareketinden farklı olarak sağa sola ufak bir oynaması var sizin joistikte de varmı yoksa benimki problemlimi

1 Beğeni

el dayama aparatı dediğin joystick kısmı mı? top gibi olan kısmı kastediyorsun sanırım sağa sola ufak oynamasında sıkıntı yok ürün hassas bir cihaz kullanımı çok iyi

sağ el sol ele göre değiştirebildiğimiz el destek aparatı joistik kolundan bağımsız bir iki milim ileri geri oynuyor sizdede varmı

ha bunu diyorsun :smiley: sağ sol el için versiyonu bile vardı yani garip bir durum görmedim istersen sol tarafından sıkabilirsin gevşemiş de olabilir

T16000M’de bir sıkıntım var. :frowning: RZ Axis yani rudder niyetine kullandığım sağa sola döndürme ekseninde problem yaşıyorum araştırdığıma göre kronik bir sorunmuş. Söküp bakıcam temizlicem Squad’da biraz anlamsız şekilde zorlamıştım kendi oyun sorunu yüzünden şimdi sensörler saçmalıyor. TWCS Throttle da rudder var ama bazı koşullarda zor geliyor ya da normal pedal tercih ederdim elbette her neyse söküp bakıcam kafamın estiği bir gün…
Bu kötü olduğu anlamına gelemez :smiley: Hala alınabilecek en iyi başlangıç joysticklerinden… :smiley:

Ama HOTAS Warthog isterdim sdfsd

1 Beğeni

İleride MFS 2020 için bir joystick alabilirim. Fakat Logitech extreme ile t.16000m arasındaki farkı anlayamadım :grinning:

Rudder geliyor :slight_smile: gelbura.com’dan başka şeyler de olacak.

Pedallar geldi şu an uçuyorum. Değişik bir deneyim mantığı farklı :smiley: baya gerçekçi hissettirdi zorlandım bir an diğer araba pedalı gibi değil. Bu hadi dışı plastik falan bu etkiyi yaratıyor diğer Thrustmaster Rudder :smiley: düşünmek istemiyorum.
Ayrıca tek motorlu uçakla şu an İstanbul üzerinde uçuyorum. Diğer uçaklarda deneyeceğim. Pedalla taxi yaparken doğal olarak hıza dikkat etmek zorunda kalıyorsunuz yoksa sağa sola atıyor seni :slight_smile: Helikopter için Arma 3’te falan deneyeceğim.

TCA Pack Airbus Edition da gelecek haberiniz olsun. :slight_smile: MSFS için bir sürü şey olacak daha bu kadar değil yani :slight_smile:

https://www.instagram.com/p/CEl2o3AKDrr/

1 Beğeni

Güle güle kullan ne diyelim :slight_smile:

Joystick için ben de yağsız kontak sprey aldım. Rudder eksenini temizleyelim. Bazı simülatörlerde sıkıntı çıkartıyor.

2 Beğeni
2 Beğeni

Stick çok sert gelirse iç yayın direncini klipsle hafifletebilmek için şu makaleye göz atabilirsiniz.

Dün yaptım DCS’de minimum hareketlerde zor oluyordu şimdi biraz daha iyi.

hocam konuyu hortlatmış oldum ama thrustmaster t16000m aldım 2. elde thrustmaster t flight hotas x diye bir modelde bulunuyor bunun t16000m den farkı gaz kolu olması galiba başka herhangi bir farkı var mı?
birde bir arkadaşın yorumuna denk geldim t16000m hakkında 1 sene kullanımdan sonra kendi kendine hareketler yapmaya başlamış dikey eksendeki çubuk her iki yöne de ama ağırlıklı olarak sağa doğru 90 derecelik zıplamalar yapmaya başlamış umarım aynı sorunu bizde yaşamayız.

1 Beğeni