Thrustmaster T16000M Joystick & TWCS Throttle & TFRP T.Flight Rudder Pedals Deneyim ve İncelemeler [Ana Konu]

rudder ekseni kronik olarak saçmalıyor yağsız kontak sprey ile çözebiliyorsun bende de oldu herkeste oluyor. t16’dan aşağısı kötü o yüzden t flight hotas x işe yaramaz.

yukarıda temizleme videosu var

1 Beğeni

Anladım aklımda 3d extreme de vardı daha ucuz olduğu için doğru bir seçim yaptık o zaman birde yağsız kontak spreyi nereye sürüyoruz nerden temin edebiliriz bununla ilgili video varsa başımıza gelince lazım olur

1 Beğeni

bu stick in sert olmasıda mı bir kronik sorun? @HasanOfke @bertan06

Evet kronik de herkese sert gelmeyebilir sıradan oyunlarda çok etkilemez ama DCS’de kol uçuşlarında ya da strafe gibi hassas atışlarda minimum düzeltmeler hem osilasyona sebep oluyordu hem de kolumu ağrıtıyordu bende. O yüzden keyif alamıyordum yukarıda attığım makalede yazanları yapıp iç yayın direncini azaltabilirsin o sertlik de azalmış oluyor.

bende bir şey sormak istiyorum @bertan06

1. tca sidestick airbus edition adında bir model daha var bu nasıl t16000m e göre benim olayım sim değil savaş uçağı kullanmak için alacağım

2. t16000m ile ilgili potansiyometre sorunu hayalet hareket denilen titremeler başlamış siz kolu hareket ettirmiyorsunuz ama o sanki birisi kullanıyormuş gibi hareket ediyormuş bunun çözümü yukarıda bahsettiğiniz video mu?

Ben T16000M ve TWCS paketi dışında hiçbir öneride bulunmam açıkçası. Ne sorunu olursa olsun şu an piyasanın en f/p ürünü bunlar. Ha bütçen fazlasına yetiyordur, birebir gerçek A10 stick de var, F-16 stick de. Ama bu kadarına da gerek yok, zaten tuş kombinasyonları yeterli T16000M’de. TWCS de aynı şekilde gerçekteki gibi konfigüre edebiliyorsun. Yani hotas mantığını birebir olmasa da aynı tuş pozisyonlarında simüle etmek mümkün tms, cms, dms, trim vs. gibi. Bu da en iyi bu iki ürünle mümkün.

Ben stickteki sertlik dışında bir sorun yaşamadım ki bu da görece bir konu zaten. Kendi kendine hareket etmesi zarar görmüş olmasından kaynaklı olabilir, yağlanmamasından olabilir, içinde toz birikmiş olabilir (çünkü üstü açık, dış etmenlerden korunacak bir kapak veya kauçuk yok.) Bakımını yaparsan sorun da kalmaz diye düşünüyorum. Yayla ilgili de sorun oluşmuş olabilir. İnternetten biraz araştır bak istersen. Çünkü kendi kendine hareket etmesi bana pek mantıklı gelmedi.

1 Beğeni