The BUS "Multiplayer Otobüs Simülasyonu" - Ana Konu

17 Haziran 2022 günü 1.11 beta sürümü yayınlandı ve güzel gelişmeler var.

• Yeni Atron (Sefer ve bilet bilgisi ekranı yazılımı diyebiliriz) eklendi. Oldukça detaylı bir kullanımı var fakat özelliklerin birçoğu çalışmıyor. İleride belki çalışmayan özellikler eklenebilir.

• Duraklara hangi hatların (Oyunda olmayan hatlar da dahil) ilgili duraktan geçtiği ile ilgili levhalar eklendi.

• Duraklara ilgili duraktan geçen hatların seferlerine kaç dakika kaldığını gösteren ekranlar eklendi.

• Bazı durakların konumları değiştirildi, bazı tek yönlü durakların ikinci yönü de eklendi. Lustgarten isimli durağın ismi Museumsinsel olarak güncellendi. Bu arada, oyundaki hatların rotaları haricinde duraklar da ekleniyor bir süredir. Bu da kendi hatlarını oluşturanlar için çok iyi bir gelişme.

Oyun yavaş gelişse de iyi anlamda geliştiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Gelişmeler umut verici. Yol haritasına uyulduğu takdirde alanında rakipsiz bir oyun olacağından şüphem yok. En büyük sorun ise yine optimize. Optimize de bölgeye göre değişiyor. Örneğin havalimanı bölgesinde gayet iyi fps değerleri alınırken Brandenburger Tor civarında bunun tersi oluyor. Geçmişte fps düşen yerlerde şimdilerde fps düşmediği de bir gerçek bu yüzden çok da umutsuz değilim bu konuda. Son olarak, sanırım optimize büyük ölçekte düzeltilse dahi bayağı zaman alacak.

Ekleme: N26 (N ile başlayan hatlar gece hatlarıdır bu arada. Yani gündüzleri hizmet vermezler.) hattı dikkatimi çekti de, ileride eklenebilecek hatlardan biri olabilir. Zira rotası merkezde geçiyor, uzun bir hat değil (Tek yönün yaklaşık 28 dk sürdüğü yazıyor.) ve oyundaki durakların bir kısmı uyuyor. Bir kere Hertzallee’den başlaması ve sadece gece saatleri olması bile bir artı :slight_smile:

n26 Route: Schedules, Stops & Maps - Hertzallee (Updated) (moovitapp.com)

9 Beğeni
4 Beğeni

Yeni ve önemli bilgiler içeren video yayınlandı.

Videoda yer alan bilgilerden bazıları:

Özet
  • 300 hattı 15 Eylül 2022’de gelecek.
  • Bir sonraki beta güncellemesinde Unreal Engine 5’e geçilecek.
  • Yıl bitmeden modlama araçları gelecek (Yüksek ihtimalle) ve ilk aşamada yeni şehir oluşturulabilecek. Ayrıca modlar işlenince tek dosya haline dönüşecek ve Steam Atölye’ye veya internete yüklenebilecek.
9 Beğeni

led güzergah ekranları da sokaklara ekleniyor.

vallah güzel şeyler gerçekten hiçbir lafımız yok. böyle böyle sağlm oluyor ama bizde hype mı bitti anlamadım. bir oyun çıkarkenki heyecanlar artık anlamını yitiriyor. simülasyon oyunlarının artık içerisinde ne olup biteceğini daha doğru mu tanıtılması gerek diyelim. ama bu sefer de ne geleceğini bilmek rakipler için avantaj oluyor bunu da anlıyorum ama zaman gidiyor. bir daha aynı bakamamak, oynayamamak koyuyor.

10 Beğeni
1 Beğeni

Oynanış ve fizikler bakımından OMSI 2’ye ne kadar yakın durumda? Gelişme var mı acaba. Lotus gibi bu da çok yavaş ilerliyor.

2 Beğeni
5 Beğeni

the busta sevemediğim şey renk paleti hala ışık tüm renkleri açıyor. bütün modeller de öyle görünüyor.

5 Beğeni

korkulan oldu ue5’te geçmişler :smiley:
yeni anti aliasing tekniği tamam da yeni fizik motoru dediği şey ue5’in getirdiği yeni şeydir. yani öncesinde çok ilerlemeyen şimdi ne kadar ilerler siz hesap edin.

kuran varsa yazabilir duruma göre indireceğim çoktandır girmiyorum.

Changelog 0.16.54409 EA Beta

• Upgrade to Unreal Engine 5

• New Anti Aliasing technique that brings better quality with reduced resolution scaling

• New physics engine

• Fixed Telemetry crash when returning to main menu

• Fixed startup crash

• Moved Route Editing into submenu

• Disabled the old options menu

• Minor Sound changes

• Updated Multidisplay (WIP)

• Various fixes for Route Editing

• Various fixes for options menu

• Updated traffic AI behavior at various places

• Fixed physics issues with articulated bus

• Art and Level Fixes

• Performance optimizations**

• Known Issues:

• Some Displays doesn’t update correctly

• Missing street part at line 300

10 Beğeni

Public Beta gözüküyor ? 1.12 yok ?

12.66 GB. Olan ?

5 Beğeni

Bende 1.12 gözükmüyor, Early Access e sahibim . Bana yardımcı olabilir misin ? Hiçbiri ile şu an bir daha deniyorum . Unreal5 için soruyorum :+1:

1 Beğeni

Yolculara konuşma efekti eklenmiş bilet isteyince şaşırdım :smiley:

beta’lar kısmından beta publıc beta seçili bende 12 gb güncelleme geldi

2 Beğeni

Tamam ama yeni eConnecto yok ? Ve Unreal5 ile açıldığına emin olamadım da ?

bende guncelledim ama dedigin gibi bir degişiklik göremedim.

Unreal4 arayüz filmi ile başlıyor hala ve eConnecto yok ? 1.12 ve 11’de yok ? Bu arada publicte galiba 15.bilmem ne sürümü var. 16. 500 küsur olması gerekiyor?

4 Beğeni