SnowRunner | Off-road Simülasyonu [Ana Konu]

Steam Atölye çok daha pratik. :slight_smile: Manuel mod kurmayı kimse istemez tabii.

Daha yeni başladım hocam. Haritayı açıyorum. Genel izlemimim iyi yönde.

tarla görevlerine gir sıfır traktörle yap birde izlenimini öyle yaz bakalım(süpriz sonlu)

geçen steam de indirim olunca aldım bende. Gerçi indirimli hali tüm dlc ler 600 tl falan tuttu az sayılmaz ama 1200 tl den iyidir. tabi epic den aldıysan tekrar steam den almaya gerek yok az para değil

1 Beğeni

epic zaten her zaman sorun yapmıyordu arada açılması çok uzuyordu tek oyun olunca bırakıp steam den aldım fs22 yi

Yaparız hiç sorun değil. :smiley:

1 Beğeni

Zorluğu haritasında değil ki tarlada traktörlerle görev yapmada sinir olunca koyuveresi geliyor insanın

2 Beğeni

Yapımcıların yarısı Steam atölye ye mod yüklemek istemiyor nedendir bilmem. E hâliyle manuel mod kurmak için ugrastiracakti.

Benim bu zamana kadar karşılaştığım en sıkıntılı Mod konusunda en sıkıntılı GTA oyunları. Keşke kolay olsa diyorum mod kurmak.

Her yapımcı mod dostu olmuyor maalesef.

Bu kamyon niye gaz yemiyor ya? Normalde 6x4 olmasına rağmen çamurda çok güzel gidiyor ama durunca kalkamıyor. :smiley: Sizde de böyle mi?

ÇAMURDA durunca batıyordur sanırım ama bir izci jip var baya yüksek teker ama oda durunca zor kalkıyor

1 Beğeni

Batmıyor hocam. Toprak yolda bile tıkanıyor garip şekilde. Oyunun muhteşem fizikleri sayesinde (!).

Birde tarla sürme görevlerinin zor olduğunu söylediler. Kirovets ile 5 dakikada hallettim herhangi bir zorluk göremedim. :smiley:

2 Beğeni

Aynen aynı dediğim jip gibi o zaman o kamyon da. fiziklerden de olabilir, yani öyle yapılmıştır belki

Hocam ben yaşadım aynı şeyi. Oyunun fizikleri ile ilgili bir sıkıntı. Tork bazen bir iki tekerleğe tersi yönde geliyor araç önce bir kasılıyor sonra kendine geliyor.

1 Beğeni

Oyunda urska river diye bir harita var sabahtan beri sövüyorum, yollar kapalı açmak için malzeme almaya gitme yerine yol yok, geçitlerin hepsi dar ve üstüne kaya ve büyük ağaç koymuşlar, cinnet geçiren steam yorumlarda sövmüş.

1 Beğeni

bu haritaları yapanlar zorluğu, mücadeleyi, puzzle gibi mantıklı harita inşa etme, çeşitli engelleri yanlış anlamış ve bokunu çıkarmış insanlar. karmaşadan başka bir şey yok haritalarında hiçbir şeyin manzaranın tadını çıkartamıyorsun o kadar devasa alanlar inşa ediliyor. yani aklınızda kalan bir harita manzarası var mı? o manzarayı düşünürken gözün önüne saçma salak şeyler geliyor. ilk haritalar güzeldi. aslın çok şey kullanılıyor bunlar gerçekten emek ama nebileyim anlamsız bir curcuna var haritalarda garip geliyor. sürüş keyfini öldüren haritalar yapıyorlar. her gittiğin yol sıkıntılı ve karışık olamaz. asıl anlatmak istediğin şeyi de karıştırıyor. çünkü defalarca gidip geliniyor. tekrar oynanabilirliği kimi zaman kendi kendilerine yaptıkları tasarımla öldürüyorlar. bir tık daha önemseseler zaten çok oynana oyun iyice yükselecek.

2 Beğeni

O haritayı bitirmem haftalarımı aldı. Ama sonunda başardım.

1 Beğeni

Zorluğu ve mücadeleyi artırmak isterken gerçekçiliği fazla boşlamışlar. Bazı yerlerde çok anlamsız şeyler yapmışlar.
Black River’da veya Smithville Dam’de mesela asfalt yollar var. Sırf zorluk olsun diye yolun bir kısmını toprak yapmışlar. Bildiğiniz asfalt dökülmüş yol yok oluyor, 200 metre kadar toprak devam ediyor sonra tekrar asfalt, tekrar toprak oluyor. Yani bu yolu yapan idare biraz asfalt döküp biraz boşluk mu bıraktı? Yahu haritada yeterince toprak yol var, bari bir kaç ana yol olsun. Hatta bazı güzergahlar arasında anayolları kullanarak ulaşmak mümkün olsun ki Transtar gibi kamyonlar da bir görev bulsun.

Öte yandan bazı yerlerde yol çökmesi v.b durumlar var ve bunlar “onarılamıyor” yani oralarda illa ki yandaki alternatif yola girmek gerekiyor. Ya da onarım yapsanız dahi uyarı işaretleri kalkmıyor. Her seferinde o uyarı işaretlerini yıkıp geçmeniz gerekiyor.

Bir de oyun mesela taş, tahta gibi nesnelere karşı nasıl tepki vereceğini bilemezken abuk subuk taşlık alanlar eklemeleri de abes. Yani o yolda taş parçaları olması için hiç bir sebep yok ya neden o kadar taş koyuyorsunuz? Fizik motorunuz baş edemiyor ki?

Yine bazı yerlerde “Burada neden yol var” dedirten şeyler var. Kocaman kaya var, kaya lastik izlerinin üstünde. Sonradan oraya düşmüş gibi de durmuyor bayağı bayağı milyonlarca yıldır oradaymış gibi. Ama lastik izleri var.

Yani bir harita yaparken zorluğu artırma uğruna gerçekçilikten bu kadar uzaklaşılmamalı. Spintires haritaları da gayet zordu ama haritalarda bir bütünlük vardı.

2 Beğeni
  1. sezon haritaları dümdüz ve upuzun asfalt yollara sahip. Şimdiye kadar iki tane tamir gerektiren köprüye rastladım ama çevresinden kolayca geçirebiliyor, tamir şart değil.
1 Beğeni

Ya tamir gerektiren köprü ile sorunum yok aslında. Ama mesela Black River’daki ilk kasabaya giderkenki yol işte Alaska’da bir yerde daha vardı kocaman bir hendek, etrafından geçiyorsun. Bazı yerlerde yolda ufak taşlar var yolu bariyerle kapatmışlar ya vurup geçeceksin ya etrafından geçeceksin.
Yani haritalarda bir bütünlük ve bir gerçekçilik yok. Asfalt yol neden yok olup 200 metre sonra tekrar asfalta çıkarız? Hani yıkılmış, toprak altında kalmış bir yol değil, hiç asfalt yol yapılmamış.
Aslında o Black River’daki lumber mill çok mantıklı. Asfalt yola yan yol yapılmış topraktan, lumber mill’e girip çıkışlar toprak yoldan mesela çok güzel ama mesela şu işaretlediğim yerlerde asfalt yol niye hiç yok? Yani hiç asfalt yapılmamış neden?

Tamam zorluk olsun da bu da çok saçma değil mi?

1 Beğeni