SnowRunner | Off-road Simülasyonu [Ana Konu]

SnowRunner ana konusu açılmıştır.

SnowRunner duyuruldu! İşte kesinleşen özellikler listesi [Video] https://www.simulasyonturk.com/snowrunner-duyuruldu-iste-kesinlesen-ozellikler-listesi-video/

7 Beğeni

vay bee

Biz burda haftaları sayarken adamlar nispet yapar gibi oturmuş oynuyorlar bak bak bak :grinning:

Linç edin!!!

Ya ne önemi var :smiley: Umrumda değil parayı basan oyunu almış mod paylaşımı konusunu merak ediyorum Epic’de güzel bir sistem lazım. Eski paylaşım sistemine dönmesin de :smiley: Yoksa Steam’de olması bir şey kazandırmayacak. Herifler Spintires markasından kompak için platform bile değiştirdi daha ne olsun :smiley:

Epic olunca ne oluyor ki? İçerik önemli oyuncu için. Ha Kel Hasan Ha Hasan Kel :smiley: Değişen bişey olmaz yani. Beklettiklerine değecek gibi görünüyor. Bakalım göreceğiz…

Mod uyumluluğu açışından steamde olmamasına tepki göstermiş herkes . Bakalım bir şekilde halledeceklerdir

Epic’i gömmelerini bende anlamıyorum. Battı gitti diyorlar, öncelerde X platformu öyle yaptı tutmadı diyorlar vs… batarsa batsın arkadaş ya bize haciz mi gelecek :slight_smile:

Steam ve Epic çekişmesi oyunculara yarıyor mu? evet, Gerisi önemli değil. Şahsen, Epic’in böyle agresif politika izlemesinin devam etmesini istiyorum. Kısa sürede 60 civarında oyunum oldu her geçen hafta 1-2 tane olmaya devam ediyor. En azından kürekli oynamaktan yeğdir.

Orada bir ironi vardı ama ben belirtmeyi unutuşum, üzgünüm. :frowning:

Ama bu demek değil ki çöp Epic’ten nefret etmiyorum:

Buradaki olay Steam vs. Epic değil, Epic vs. Tüm PC mağazaları ile ilgili. Epic’e özel olarak çıkan bir oyun mesela bir Ubisoft oyunu sadece Steam’e değil Origin’e falan da çıkamıyor. Bu da tüm kullanıcıları zorla platforma çekmek ve kendi belirledikleri fiyata zorlamak. Tamam şuan fiyatlar vs. iyi ama gelecekte bu adamlar x oyununu 700 TL’den satıyoruz dese veya oyunu aldınız fakat multiplayer oynamak için X TL servis ücreti vermeniz gerek dese herhangi bir söz denemiyor çünkü TEKEL oluyorlar. Ayrıca launcherları ile ilgili çıkan el altından gizli gizli PC’den Steam verilerini çalma olayları da cabası. Ekstradan sürekli odakları kendi üstlerinden atmak için Steam’ın yok geliştiricilerden daha fazla kessin (tamam burada Steam’de hata var) veya yok Steam’da veri çalma prpblemi var gibi 4 yıl önce bir güncelleme ile rtaya çıkmış ve birkaç saatte çözülmüş problemleri ortaya çıkarması da cabası. Yani çer çöp bir firma.

Ha güzel şeyler yapmıyor da değiller mesela her hafta verdikleri ücretsiz indie oyunlar çok güzel hem indie oyunları insanlara tanıtıp indielerin yükselmelerine yardımcı oluyorlar hem de birçok oyuncunun oyun kültürünün gelişmesine yardımcı oluyorlar. Indie geliştiricilere yaptıkları kolaylıklar da cabası ama üstteki olaylar bu iyilikleri yok ediyor işte…

Bende genel olarak demiştim. Teknoloji ve oyun forumlarında ne zaman bahsi geçse Epic’e çemkirenler hatta Steam fanboyluğu yapanlar var. Anlamak güç.

PC’den Steam verilerini çalma olayını ilk defa duyuyorum bende ikisi de yüklü herhangi yamuğunu görmedim henüz. Her ne yaşandıysa geçmişte kalmıştır umarım.

SnowRunner gelince kıyak yapıp 10₺ gibi fiyat koyarlar inşallah amin :smile:

SnowRunner puts you behind the wheel of a huge roster of customizable heavy-duty vehicles from manufacturers like Pacific, Navistar and more in some of the world’s most untamed, unforgiving environments. There are more than 15 new sandbox maps to explore, some up to four times larger than those in the original MudRunner . Master extreme hazards like snowdrifts, ice, rivers and mud — each with their own unique challenges — to get your cargo safely to its destination as quickly as possible. Take on the elements alone or with friends online in fully-synchronous four-player co-op multiplayer!

Focus Home Interactive sayfasında böyle bir bilgi var. 15 tane yeni harita var bunların hepsinin aynı boyutta olduğunu sanmıyorum markaları da zaten biliyorduk

Aynalar çalışacak mı? Bunun üzerinde çalıştıklarını söylemişlerdi. Ancak videoda aynalar görünmüyordu ilk sahnede küçük aynalar vardı ama çalışmıyordu. Zaten dışarıdan aynaların çalışmaması optimizasyon için önemli zamanla öğreniriz.

Mevcut haritalar 1kmx1km oluyor. Şimdi 4kmx4km boyutunda haritalar olacak.

Dinamik hava durumları? Şu an bir şey göremedik. Alaska’da kar yağışı güzel olurdu. Rüzgarın çıkması, şartların zorlaşması. Yağmurun yağması ama bunun bir sürü etkisi olacak. Şu an duyuru yapmadılar. Böyle bir şey varsa da güzel olur. * Yağmur veya hava durumu değişimleri yaptıkları ankette vardı. Planlanmıştır mutlaka :slight_smile: Ama hepsi şak diye olacak diye bir şey yok.

1 Beğeni

Yapın şunun ismini; 18 Wheels of Steel Extreme Trucker 3, SnowRunner filan ne yaa?.D:
Hakikaten 18 Wheels serisine benziyor kapağı.:laughing:

MudRunner & SnowRunner Rus VK sayfasından bazı bilgiler;

Alaska(karlı haritalar), Amerika(Minnesota’da geçen sonbahar ve karlı haritalar), Rusya için daha sonra duyurulacakmış.
İlk defa birkaç haritayı birleştiren otoyollar ve tüneller eklenecekmiş.
Oyun motorunda SnowRunner için bir sürü önemli değişiklik yapılmış.
Birçok lisanslı araç olacakmış. Ayrıca Sovyet dönemi sonrasındaki Rus araçları da yer alacakmış.
Araç kabinlerinde kokpit kısmında çalışan gösterge panelleri dahil bir sürü ayrıntı bulunacak.
Karlı kış haritalarında yeni yüzey türleri varmış. Kar(normal çamurdan farklıymış, Buzlu yollar ve buz(burada yeni fizikler var)
Araçlarda Şinorkel ve karda, buzda gidebilmek için lastiklere zincir takabilme olacakmış. Zincirler sürüşü etkiliyor.
SnowRunner’da fizikleri yine yeniden tasarlanmışlar ve eskisine göre çok daha fazla parametre göz önünde bulunduruyormuş.
Çizim mesafesi yükseltilmiş.
Yeni yüklerle görevler de geliyordu. Burada hasarlı bir köprüyü inşa etme görevi varmış. Yani şu an modlarla yapmaya çalıştığımız bir şey.
Sistem gereksinimleri birazcık yükseltilmiş ancak MudRunner oynayabilen SnowRunner’ı da rahatlıkla oynayabilecek. Problem yok.

3 Beğeni

Şaka maka böyle anlatıldığı gibi olursa ETS2’yi tahtından edebilir valla.

MudRunner zaten genel olarak iyiydi sadece biraz gelişmesi gerekiyordu adamlar bunu fazlasıyla yapmaya çalışıyorlar.

burada röportaj yapılmış ama gadarol almanca ses bindirmiş üzerine arkada konuşuyorlar ancak oynanış görüntüsü yok

bu açıklamalar çıkan şeyler ortada şüpheyi kaldırıyor çünkü gelecek olan özellikler gerçekten oyunu değiştirecek şeyler bazı özellikleri sonraki oyuna saklayabilirler çünkü ellerinde yeterince önemli özellikler var fizikler ve dinamik arazi her türlü yetiyor
yeni bilgiler ortaya çıktıkça pavel’in yıllardır yapamadığı şeyleri bu oyunda yapmaya çalıştığını görebiliriz şimdiden düzgün bir şeyler geldiği ortada
araçlarla ilgili çeşitli teknik özellikler gelebilir her oyunda araç kullanırken dikkat etmemiz gereken şeyler değişebiliyor daha gerçekçi(buradaki olay çok zor olması değil) tatmin edici bir deneyim için yapılması gereken bir sürü şey var

Videodan bazı bilgiler Focus forumunda İngilizceye çevrilmiş yukarıdakilerden farklı olarak göze çarpanlar

SnowRunner oyun motoru komple yenilenmişti. Burada World War Z’de kullanılan Swarm Engine’e geçtikleri anlaşılıyor. Saber Interactive zaten o oyunu geliştirmişti.

Haritaların otoyollarla ve tünellerle bağlantığı tekrar belirtilmiş. Diğer haritaya geçmek için(daha önce yayınlanan ekran görüntülerinde göstermişler) arkaplan dağ görüntüsünün orada tüneller olacakmış. Harita sonu gibi bir yer içindeki tünellerden diğer haritaya geçilecekmiş. Ve yeni oyun motoru sayesinde bu dağlar çok daha dik ve yüksek oluyormuş. Zaten paylaştıkları şeylerde bu açıkça görülüyor.

Özetle stüdyo ve yayımcı sıradan bir oyun olarak görmüyor. Rekabetçi bir oyun yapmışlar.

Gündem Simülasyon 27. bölüme kadar bir sürü bilgi birikebilir. Orada aktarırız. Sitede haberini de hazırlarız.

3 Beğeni

amen tanrem :smiley:

3 Beğeni

MudRunner’in puslu havasından sıkılmıştım bu harika görünüyor. :heart_eyes:

SnowRunner’da Türkiye haritaları da olacak desem? herkes saniyede bir yazardı :joy::joy::joy: o zaman diyoruz why not? çıktığında :smiley:
bu oyunu takibe almayan umursamayan çok şey kaybediyor…

2 Beğeni