SnowRunner | Off-road Simülasyonu [Ana Konu]

G29 da vitesi manuel olarak kullanabiliyor muyuz artık bir güncelleme aldımı

Maalesef. Anca L yi L+ yı falan konumlara atayarak

Az önce Snowrunner’a girdim. Çok değil ya 30 saniye sonra dümdüz kaymak gibi asfaltta lastik ve süspansiyon hasarı aldı. Söve söve Alt F4 çekip çıktım. Bu ne ama bu kadar basit bir sorun nasıl devam eder hiç mi oynamadınız şu oyunu çıkardınız çıkaralı?

2 Beğeni

orada ciddi sorun var ve hala düzeltmek için adım atmadıklarından dolayı oynayamıyorum yoksa sabah akşam girerim. bu kadar güzel bir yapıyı rezil ettiler. uyduruk basit oyunlarda bile olmayan fizik hataları var.

3 Beğeni

Ya sinir oldum. Bir de saçma sapan kozmetik hasar veriyor (Lastikte yarıklar oluşuyor, kaporta akordion gibi oluyor) ve garaja girmeden düzelmiyor. Yahu ben oraya gelene kadar yarım depodan fazla mazot yaktım ne kastın var?

Dümdüz asfalt ve 3 senede bu sorun çözülmemişse yuh diyorum. İşin ilginç tarafı Reddit’te birisi 3 sene önce bu konuyu çözmüş aslında:

Random pavement damage is caused by small objects jumping out of the ground when you drive over them. If you look carefully at the roads those loose branches / small rocks / mud chunks are often placed semi-submerged and when you drive over them fast enough they bounce up to your suspension cause damage. I fixed this by setting DamageMult of all those little junks you would find on the road to 0 and can now fly down paved roads without getting tire and suspension damage.

Şimdi bunu uygulamaya gidiyorum.

Muhtemelen bu yeni sezon güncellemeleride gelir sonra artık yeni oyuna odaklanırız . Tahminimce şu anda yeni oyunda geliştiriliyordur . Bir türlü dikiş tutturamadı adamlar . Hâla saçma sapan fizik hatalarıyla uğraşıyoruz .

2 Beğeni

Cidden merak ediyorum bu kadar kötüsünü nasıl becerdiler diye. Çünkü bu bir beceriksizlik değil oyundaki fizikler bilerek istenilerek böyle yapılmış. Bu kadar kötüsünü yapmak için özel bir çaba sarf etmişler gibi.
Oyundaki collision detection felaket zaten (Bazen kurtarır dediğim yerlere yarım metre ile çarpıyorum :smiley: )
Kamyonlar sanki devasa bir süngerin üstünde gidiyormuş gibi hissettiriyor. Tutunma fizikleri de saçma. Yani bir lastiğin çamurda tutunması iyi diye asfaltta sabun gibi kaymaz. Yahu kamyona birinci vites hızında manevra yaptıramıyorum direksiyon dönük kamyon düz devam ediyor var mı böyle saçmalık? Hele asfaltta takıla takıla dönmeleri yok muuu ona ayrı bir sinir oluyorum. Çamur deseniz sanki çamur değil de zift çukuru sanki. Yani bu kadar kötü fiziği ancak isteyerek yapmak lazım. Çünkü çok oyun oynadım bu kadar abuk olanını görmedim. Kötü fizik gördüm ama mesela böyle saçmasını görmedim.

İnşallah yeni oyun güzel olur. Bunu tamamen aldım ama pişmanım bir yandan da. Aslında haritaları merak ediyorum ama oynayasım gelmiyor resmen. Yapımcılar da sağ olsunlar oyunun fizikleri nerede saçmalıyorsa, haritaları onlarla dolduruyorlar. Taş fizikleri sıkıntılı mesela, kimi teker içinden geçiyor kimi teker takılıyor, her buldukları boşluğa taş serpiştirmişler. Haritaların bir mantığı yok zaten sırf zorluk olsun diye yapılmış haritalar. Asfalt yol yok oluyor (Asfalt yola dair kalıntı dahi yok) toprağa dönüşüyor sonra tekrar asfalt oluyor sonra tekrar toprak, tahta bir köprü, tekrar asfalt. Yani bu yolu yaparlarken 200 metre asfalt atıp 200 metre boşluk bırakıp tekrar mı asfalt attılar? Bir köprüyü onardıktan sonra neden yol kapalı tabelaları hala yolun ortasında? Neden her seferinde yolun ortasına geri dönüyorlar? Neden kıytırık bir koniye çarptım diye kamyonum hasar alıyor?

Ya biri bana AWD açınca yakıtın neden arttığını açıklayabilir mi? Vites boşta olduğum yerde duruyorum ya, AWD açınca neden yakıt artıyor? AWD açıkken yol gitsem tamam da durduğum yerde vites boşta neden yakıtım artıyor?

Sinirlendim gene. :smiley:

3 Beğeni

Hocam tamam anladık kötü de artık çok mu uzadı bu konu sanki, yeni bişey var heralde diye giriyorum meğersem yine giydiriyosunuz oyuna :smile: evet haklısınizda çok uzadı bence artık

3 Beğeni

böyle güzel bir oyunun aptalca fizikleri yüzünden oynamaması için sabahlara kadar giydirsek gene yetmez

4 Beğeni

Yetmiyor hocam yetmiyor. Gerçekten keyifle giriyorum, 30 saniye sonra söverek çıkıyorum. :smiley:
Soğumuyor içim :smiley:

3 Beğeni

Araçların vites değiştirmesi beni strese sokuyor. :smiley: Araçların sesi yok, gaza basıyorum sandalyede kendimi sıkıyorum.

4 Beğeni

Yazılacak o kadar çok kusur var ki. Ne bileyim olmamış yani komple olmamış. :slight_smile:

3 Beğeni

yeni oyun ne zaman geliyi acabamki

Daha Sezon 3’ün DLC’leri bile çıkmadı. En azından 1 sene, hatta DLC’lerin tüketilmesini de düşünürsek 2 sene beklememek gerekir.

1 Beğeni
1 Beğeni

sarmadı yazık gerçekten zaten en son silmiştim. :smiley: fizik sorunu olmasa deli gibi bekleyip oynayalım. ama uyduruk araç ve haritayı modcular da ekliyor aslanım. yok tankere skin yapmışlar yeni kasa vermişler vs. aloo birader SİZ GERÇEKTEN GAME DEVELOPER MISINIZ?

2 Beğeni

Neden hep büyük potansiyeli olan oyunlarda bir şeyler eksik kalıyor… Bu adamlarda sınırsız imkân var ama durum ortada. Spintires altyapısı güzel ama içerik yok. Şöyle 10/10 bir simülasyon çıktığı anda dünya yok olacak herhalde.

3 Beğeni

Aslında Redditte önerilen çözümü uyguladım. Sanırım yerden gelen rastgele hasar olayı çözüldü gibi. Tabii fiziklerin geri kalanı leş olsa da idare eder bir oyun var gibi.
Öte yandan Alaska’yı daha bir sevemedim. Aslında kar kış güzel ama oyunun geri kalanı için sorayım bütün oyun çamurdan ibaret mi yoksa bir Michigan kadar asfalt ya da toprak yol var mı?
Çünkü çamur fizikleri hoş olmadığı için çamurda debelenmekten keyif alamıyorum. :smiley:

Tek onunla bitmiyor maalesef bugün yarım saat uğraştiktan sonra saçma fizik hatasından buga girdi kamyon fırladı felan %100 hasar direk oyundan çıkmaktan başka çare bırakmıyorlar

Her yer çamur ve kar.

1 Beğeni