SimülasyonPark - Yeni Konu Açma ve Fotoğraf Yükleme / Link Paylaşımı [Rehber]

Değerli SimülasyonPark üyeleri;
Öncelikle,Lütfen yeni bir konu açmadan önce açmak istediğiniz konunun SimülasyonPark’ta olup olmadığına dair arama yapınız.

Arama yapmak için!

1. Konu başlıklarının açacağınız konu ile alakalı olmasına özen gösterelim, Acil Yardım, Dikkat, Lütfen buraya bakın, Acil Yardım Gerekiyor vb. gibi konunun anlaşılmasında bir katkısı olmayan ifadeler kurarak başlık oluşturmayalım.
  2. Konularda arka arkaya (spam/flood) mesaj atmayalım.
  3. Sanal (İnternet) alemde büyük harflerle yazı yazmak bağırmak anlamına geldiğinden ötürü lütfen gereksiz büyük harf kullanımından kaçınalım.
  4. Açtığınız konuların uygun kategoride olduğundan emin olun.
  5. Lütfen konuları birbiri ardına açmayın.

Bu kurallar tamamıyla SimülasyonPark’ın daha düzenli bir platform olması için koyulmuştur.
Yukarıdaki kuralları uymayanların konuları/mesajları, kapatılacaktır/silinecektir.
Sizde kuralları ihlal eden bir mesaj/konu görürseniz bunu bize bildirmekten çekinmeyin.

Bildirim

Yukarıdaki yeni konu açmak için gerekli koşullar sağlanıyorsa konunuzu açmaya başlayabilirsiniz.
:slightly_smiling_face:

Yeni Konu Açma

1. SimülasyonPark ana sayfasına giriş yapınız. Ana Sayfa
  2. Ana sayfada aşşağıda işaretli alana tıklayarak yeni konu açmak için gerekli ekran karşınıza çıkacaktır.
  3. Karşınıza gelen ekranda ilk önce konunuzun ne ile ilgili olduğunu özetleyen 2-3 kelimelik bir başlık giriniz.
  4. Daha sonra konunuzun hangi simülasyon/yapım ile ilgili ise o kategoriyi seçiniz,(Bu işlem SimülasyonPark’ın konu düzeni için önemlidir!) ve konunuz ile ilgili etiketleri ( isteğe bağlı) seçebilirsiniz.
  5. En son olarak konunuzda bizim ile paylaşmak istediklerinizi işaretli alan içerisine yazabilirsiniz.

Konu Oluştur butonuna basarak konunuzu bizimle paylaşmaya hazırsınız. :slightly_smiling_face:
    Not:Yan taraftaki alan sizin konunuzun nasıl gözükeceğini göstermeye yarıyor.

Fotoğraf Yükleme
Yeni konu açıyoruz güzel ama konunuzu bize en iyi bir şekilde ifade edebilmeniz için olmazsa olmazımız görseller nasıl yüklenecek konunuza… Burada 3 farklı yol var.

1. Burada sistem çok işimize yarıyor. Nasıl mı?
    Konunuz açık iken konunuzda yer vermek istediğiniz görseli bilgisayarınızdan bulup farenizin sol tuşu ile tutup mesajınıza sürüklerseniz görseliniz mesajınıza otomatik yüklenecektir.
  2. Aşağıdaki Adım 1 ve Adım 2 ile gösterilen işaretli yerlere basarsanız görselinizi manuel olarak seçip mesajınıza aktarabilirsiniz.
Adım 1

Adım 2

1. Fotoğrafınızı bir detay gibi atayarak yer kaplamamasını sağlayabilirsiniz.
Detay Atama 1

Detay Atama 2

2

Link Paylaşımı
Link paylaşımı içinde bir kaç yol var.

1. Url’nizi kopyala+yapıştır ile mesajınıza aktarabilirsiniz.
  2. Fotoğraf yüklemede verdiğimiz 1. adımdaki gibi paylaşmak istediğiniz url’yi seçip sürükle+bırak ile linkinizi mesajınıza taşıyabilirsiniz.
  3. Bu adım bazı yerlerde (Sistemin url’yi önizlemediği) işinize yarayacaktır. ( Konunuzun derli toplu durması için)
    Aşağıdaki işaretli butona tıklayarak link adresinizin tek bir başlık gibi gözükmesini sağlayabiliyorsunuz.
Bağlantı 1

Açılan pencerede ilk kısma url’nizi girip 2. kısma bir başlık girebilirsiniz.

Bağlantı 2

1. Fotoğraf Yükleme 3. adımdaki gibi url’nizi paylaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,
                                                                   SimülasyonPark Ekibi
4 Beğeni

Değerli SimülasyonPark üyeleri;
Eğer ki arayüz olarak ‘Meterial Design Theme’ kullanıyorsanız Yeni konu açmak için aşağıdaki resimdeki kare içerisindeki butonu kullanabilirsiniz!

2 Beğeni

Güncelleme: Görseller güncel tema görünümüne göre yenilendi!

2 Beğeni

Siteye fotoğraf yüklerken fotoğrafınızın boyutunu ( %25-%50-%100 ) değiştirebilirsiniz.

Siteye fotoğraf yüklerken fotoğrafınızın boyutunu ( %25-%50-%100 ) değiştirebilirsiniz.

2 Beğeni