SimülasyonPark - Sıfır, 2. El Araba Sohbeti, Otomotiv Haberleri 🚘

Kıbrıs plaka olmalı bu şekilde bildiğim

1 Beğeni

Bunu satınca ne almayı düşünüyorsunuz? Daha büyük

1 Beğeni

@200BasanTofas teşekkür ederim. Caddy’nin tasarımı güzel olmuş, hoşuma gitti.

2 Beğeni

Araç Kedi gibi uysal durmuş bu modelinde satışı başarılı olur umarım… Bu arada içi de Teknolojik Donanımlarla donatılmış.

1 Beğeni

Bir ben sevemedim galiba yeni Caddy’i. Önü neyse de arkası çok çirkin geldi bana, klasik Caddy daha bir hoş duruyordu sanki…

2 Beğeni

Evet, KKTC plakalı. iki harf üç rakam ve sarı zemin. TOFAŞ’lar 1980’lerin ortasında rakibi Oyak Renault ile birlikte KKTC’ye giriyor. 1990-1995 arası 5 vites Şahin ve Kartal modelleriyle bazı Doğan L’ler sağdan direksiyonludur. Albea ve Linea yok, Egea da Egea adıyla sağdan direksiyonlu olarak satılıyor.

3 Beğeni

ben beğendim valla. uzun şasi bu modele çok yakışmış. Yan taraftan Opel Combo C’ye benzemiş ama olsun, bu sefer olmuş yeni Caddy :+1:

3 Beğeni

SON DAKİKA, SON DAKİKA…FILIŞ HABER, FILIŞ HABER

Iveco Otoyol geri dönüyor!!!

Fabrikası eski Otoyol fabrikasında yer alan Otokar, CNH Industrial’in otobüs birimi IVECO Bus (eski adı Irisbus) ile üretim ortaklık anlaşması imzaladı. 2021 yılından itibaren FPT Industrial motorlu IVECO otobüsleri Türkiye’de Otokar fabrikasında üretilecek!!

Türkiye yollarına hayırlı uğurlu olsun!!

https://www.otokar.com.tr/haberler/guncel-haberler/otokar-iveco-bus-uretim-anlasmasi-imzaladi

4 Beğeni

Bence çok iyi oldu bu olay IVECO BUS GERİ DÖNÜYOR. Küçüklüğümün otobüslerinden…

1 Beğeni

2007 model megane 2 1.5 dci 78kW hatchback aracım için hangi motor yağını kullanmam daha doğru olur? Eski sahibi 5w30 kullanıyormuş ama baktığımda kitapçığa 5w40 öneriyorlar. Partikül filtresi olan araçlar için 5w30 yada 5w40 öneriyorlar. Ama bildiğim kadarı ile 2011 sonrası partikül filtresi koydular araçlara. ELF yağlarını öneriyorlar fakat farklı çeşitleri var. 900 NF, 900 SXR gibi. Hangisini almalı?

burda cvb bulmam zor facebook megane grubları hemen cvp verme ihtimali yüksek.
5w40 elf marka kullanabilirsin

Elf yerine 5w40 motul tavsiye ederim ben yada castrol performans olarak elften daha iyi
ama motul 5w30 da kullanabilirsiniz benim diğer arabamda 0w40 var dizel partikül filtreli

Castrol 5w40 öneririm. Motor performansını yükseltiyor…

@niycin Biz servis olarak 5w40 elf koyuyoruz, elf dışında kullanmayın zaten.

1 Beğeni

NF ile SXR serisi arasında herhangi bir fark var mıdır? hangisi tercih etmeli?

1 Beğeni

Biz genellikle SXR serisi koyuyoruz. NF serisinin daha çok yağlayıcı özelliğinin olduğunu, ve motor ömrünü uzattığını söylüyorlar fakat ben hiç bir faydasını görmedim, buna rağmen SXR’ye göre 40-50 lira aralarında oynuyor…

2 Beğeni

@castrol mailde görüşelim

1 Beğeni

@HasanOfke Castrol kim? :joy::joy:

1 Beğeni
4 Beğeni

Renault’ta Castrol koyanda ne bileyim yani…

1 Beğeni