SimülasyonPark - Sıfır, 2. El Araba Sohbeti, Otomotiv Haberleri 🚘

Evet arkadaşlar, uzun süredir eksik olduğunu düşündüğüm bir konuyu açmış bulunmaktayım.

Bu konuda araçlarınızın fotoğraflarını paylaşabilirsiniz. Araçlarınız hakkında tartışabilirsiniz. Bilmediğiniz konular hakkında sorular sorabilirsiniz. Yani araçlar hakkında herşeyi konuşabilirsiniz.

2 Beğeni

Astra J kasa olan var mı? Bende yok ben bu arabaya taktım çünkü ayar oluyorum.

Hibrit (Hybrid) araç alacak olsaydınız, seçiminiz hangi araçtan yana olurdu?

  • Kia Niro
  • Hyundai Ioniq
  • Toyota CH-R

0 oylayanlar

1 Beğeni

Hangi konu bakımından? :slight_smile:

Astra J çok sık beyin arızası veren bi kasa dış görünüş olarak aşırı şık ama…

iki sorum olacak yazılım ile araç güçlendirme hakkında. yazılım arabaya zarar verirmi birde performansla yakıt tasarrufunu aynı anda nasıl yapıyor?

@anilonursal Peki bu bilgiyi nereden öğrendin? İnternetten bakarakmı? Bizzat böyle bir hata ile karşılaştınmı? bugüne kadar cihaz bağladığım j kasalarından hiç birisi beyin arızası vermedi. Fan sayfalarında konuşan adamların hepsi usta zaten, araba konusunda her şeyi biliyorlar, ufacık bir şey olduğunda “arkadaşlar başıma böyle bir arıza geldi, sebebi bundan kaynaklanıyor” sonra başka birisi bu mesajı görüp kendi arabasındada aynı parçayı değiştirmeye çalışıyor, oysaki alakası yok. Bana göre bu fan sayfaları sadece insanları arabalardan soğutuyor, zaten çoğu yalan yanlış bilgi. İnsanlar sırf bu yorumlardan dolayı arabayı almaktan vazgeçiyor.

4 Beğeni

Astra j team mi ne grubu var facebookta ben öyle yorumlar gördüm ki ulan bu adamlar bu arabayı nasıl alabiliyor diye sitem ediyodum
Ufacık basit sorunları yani olabilecek doğal şeyleri abartarak yazıyorlardı bilenler de kıs kıs gülüyo :joy:

3 Beğeni


Buda benden olsun bari
Benim emektar
Hatta isteyene satarız
Model 1993 orjinal ve bakımlıdır
Fiyat-16000 tl
Az’da olsa araç başında pazarlık mevcuttur

1 Beğeni


Bu da benim kızım.

3 Beğeni

Forumlardan öğrenmedim hocam, 2 akrabamız 1 aile dostumuzda 2010 2011 model Astra J kasa vardı ECU arızaları yüzünden arabayı satmak durumda kaldılar. Ben gördüklerimi söyledim.

1 Beğeni

İşte bende bundan bahsediyorum, siz sadece 2-3 tane araç görmüşsünüz, ve bu 2-3 araç üzerinden bütün astra j kasalarını aynı kefene koyuyorsunuz. Belki kullanıcı hatası var? Veya başkaları aracı kurcalamış? Demek istediğim bu tür konulara biraz daha temkinli yaklaşmak lazım, sonuçta kullanıcılar sizin dediklerinize göre yol alıyor, ve bu tür yorumlar insanları araç konusunda soğutuyor.

2 Beğeni

Bu da bizim Focus 2004 model 1.6 Comfort paket bir-iki ufak arıza dışında bizi hiç yarı yolda bırakmadı kışın falan çalışmamazlık yapmadı birkaç ay önce park halindeyken başka bir araç tarafından sol öne darbe yedi sigortada tamiri yapıldı aynaları da sokakta top oynayan bebeler kırdı sıfır ayna 300 TL olduğundan biz de japonla yapıştırdık içeri katlanmıyor ama yine de sağlam onun dışında hiçbir kazası darbesi yok alındığı gibi hiçbir eklenti-modifiye yapmadık hatta ilk aldığımızda aynaya asılı duran nazar boncuğu bile duruyor gözümüz gibi bakarız her gün aktif olarak da işimizi görüyor tertemiz aile aracı 2013 de 2. El aldık bir defa akü bir defa devirdaim değiştirdik bakımı yağı suyu zamanında konur kaliteli araçtır

Eski araçlardan , yıkık olmuştu zamanında :smiley:
resim

2 Beğeni

Kusura bakma hocam, sen benden daha iyi bilirsin. Ben gördüğümü söyledim kusura bakma.

1 Beğeni

Valla bizde de eskiden 2001 model Sedan Focus vardı, daha 40000 kilometrede Bursa-İzmir arasında giderken arka aks bilyesi dağıldı. Ayrıca satarken farkettik sıfır aldığımız arabanın kaputu boya yemiş, normalde olması gerekenden daha yüksek mikronlu boya vardı, artık nakliyede başına neler geldiyse… 2011’de arabayı değiştirecektik bi Ford’a gidelim bakalım bari dedik (arabanın boyalı olduğunu daha sonra öğrendik) gri eşofmanlı artis bi tip karşıladı bizi ağzını yayvan yayvan konuşuyor filan, Ford’a tövbe ettik ailecek bir daha asla. Bundan sonra ya Toyota ya Hyundai ya da Honda.

2 Beğeni

Buda bizden olsun . R51 kodlu 2008 model Nissan Pathfinder . İlk sahibiyiz 372 bin kilometrede şu an . 11 sene sonra bile hala hayran hayran araç hakkında bilgi almak için yolda durduranlar var . Seviyoruz kendisini :smile:

3 Beğeni

Maşallah Rabbim kazadan ve beladan korusun inşallah

2 Beğeni

Valla abi bilemiyorum ki biz hiç öyle birşey yaşamadık sorunsuz kullandık kullanıyoruz da biz 2. el aldık Mersin’den gelmişti bir de bu araç 2002 de makyajlandı sizinki makyajdan önceki kasa sıkıntılar olabilir bizim ki de makyajlı bir de sizinki hangi paketti? Ghia mı Comfort mu

1 Beğeni