Rocket League - Ana Konu

header

Rocket League Nedir ?

Rocket League, klasik futbol mekaniğine arabaları eklenerek oluşturulan ve bir “araba spor oyunu” olan Supersonic Acrobatic Rocket Powered Battle Cars (kısaca Battle Cars) oyunun devamı niteliğinde sayılabilecek bir oyundur. Eski oyuna birçok yeni araba, stadyum/harita ve mekanik ekleyen oyun 7 Temmuz 2015 yılında PS4, XboxOne ve PC plartformları için çıkış yapmıştı. O gün bu gündür aktif olarak birçok oyununcunun oynadığı oyun yıllardır geliştirilmeye devam ediyor.

Oyun Cross-Platform desteğine sahip, yani karşınıza Playstation, Xbox veya diğer konsollardan bağlanan insanlar gelebilir ama şuanlık eğer o platformlarda arkadaşınız var ise beraber oynayamıyor idiniz:
2018’in yaz aylarında (Temmuz olması lazım) oyun içi arkadaşlık sistemi eklenecek. Bu sayede diğer platformlardaki arkadaşlarınızı ekleyip rahat rahat oynayabilirsiniz.

Ve ayrıca dört kişiye kadar desteklenen SplitScreen özelliği de bulunuyor.

Oyunda Bulunan Oyun Modları:
(Bilgileri görmek için lütfen modların üstüne tıklayınız.)

Futbaraba

Klasik futbol. 1vs1 - 2vs2 - 3vs3 - 4vs4 versiyonları bulunuyor.
Rocket League® - PS4 Announcement Trailer - YouTube

Dropshot

Bu mod biraz tuhaf, ilk başta top ile karşı takımın sahasının zeminini aktif ediyorsunuz (veya boyuyrsunuzdur tam ne yapıyoruz karışık) ve aktif edilen yerlere tekrar topu çarptırıp o kısımların kırılmasını sağlıyorsunuz. Daha sonra da o kırılan yerlere topu atıp sayıyı kapmaya çalışıyorsunuz. 3vs3 takımlar ile oynanıyor.
Rocket League® - Dropshot Trailer - YouTube

Gümbürtü

Bu mod klasik futbolu alıyor ve buna onbir adet özel güç ekleyerek (mıknatıs ile çekme, ışınlanma vs.) oyunu eğlenceli bir hale getiriyor. Tabi özel gücünüzü sürekli kullanamıyorsunuz özel gücünüzün bir süresi var ve kullandıktan sonra on saniyeliğine yenileme süresi geliyor ve gücünüz diğerlerinden rastgele biri ile değiştiriliyor. 3vs3 takımlar ile oynanıyor.
Rocket League® - Rumble Trailer - YouTube

Karlı Gün

Bu mod ise bildiğimiz hokey. Karlı haritalarda (bkz:modun adı) ve 3vs3 takımlar ile oynanıyor.

Potalar

Bu mod ise bildiğimiz basketbol. Kendine has haritasında 2vs2 takımlar ile oynanıyor. Tabi bu modda uçma kaçma işleri biraz daha önemli olduğundan diğer modlara göre az da olsa zorluyor.
Rocket League® - Hoops Trailer - YouTube

Roket Laboratuarları

Burada ise oyuna eklenen deneysel arenalar test ediliyor. (?)

Oyunu Steam, Playstation Store, Microsoft Store ve Nintendo Game Store üzerinden satın alabilirsiniz.

Steam: Rocket League® on Steam
Playstation Store: Rocket League®
Microsoft Store: https://www.microsoft.com/tr-tr/p/rocket-league/c125w9bg2k0v?rtc=1&activetab=pivot%3Aoverviewtab
Nintendo Game Store: Rocket League® for Nintendo Switch - Nintendo Official Site

2 Beğeni

Şu oyun geliştirmeye o kadar açık ki kaç nesil daha oynanır bu oyun. Düşün daha sadece futbol, basketbol, buz hokeyi var spor dalı olarak. Üstüne üstlük yarış modu yok. Biraz daha uçup şu da düşünülebilir. Battle Royale :smiley: Şaka yok yeni gelen sezonda tenis modu geliyor sandım bir an ama hüsrana uğradım. Bu gelen DLC de çok iyi. Araçlar ikonik zaten daha ne istersin?

Konu güncellenmiştir.

Son yayımlanan habere göre JurassicWorld Car Pack DLC’si duyuruldu, aşağıdan trailer’ını izleyebilir ve bilgilerini okuyabilirsiniz.

Detaylı Bilgi: https://www.rocketleague.com/game-info/jurassic-world/

1 Beğeni

@TheMumja bana senin logitech f310 ayarların lazım :smiley:

Abi ayarlara gerek yok w10 olduğu için sürücüleri otomatik indieiyor ve direk Xbox kontrolcüsü gibi görüyor. Ondan ben Logitech programını falan indirmedim hiç. Oyunlar oto görüp problem çıkartmıyor. Birde bende F710 var.

varsayılan dizilimde kullandım da varsa başka ayarı ondan dedim neyse alışalım

gazı nerden veriyorsun?

RT gaz (R2), LT fren (L2), B nitro A zıplama X el freni Y top kamerası

benim de öyle de değiştir gazı sol aldım yine olmuyor zıplama ve nitro x-y oldu bende öyle yaptım
gazı değiştireyim

8-10 Haziran tarihlerinde Rocket League şampiyonası yapılacak.
Canlı yayın için: Twitch

Yayını izlerken item düşürebilirsiniz. Item düşürmek için RLCS sitesinden Steam ve Twitch hesaplarınızı bağlamanız gerekecek.
Detaylı bilgi: Fan Rewards | Rocket League Esports

1 Beğeni

Ayrıca 11 Haziran tarihinde Beach Blast ismindeki yaz etkinliği başlayacak.

direksiyıon modu olarak hangisini kullanıyorsun + tuşlarından mı yoksa çubuktan mı?

Çubuktan kullanıyorum zıplamada 8 yön yerine 360°de her yöne dönüş sağladığı için daha iyi tuşlara göre. Uçmalarda da tuşlara göre rahatlık sağlıyor.

tamam ben de öyle yapıyorum şu an training haritasında alışıyorum baya ilerledim sayılır :smiley:

260 saat klavyede oynayınca :smiley:
ama bende hiç gamepad alışkanlığı yok sıfır…

Beach Blast etkinliğinde verilecek ödüller, başlama ve bitiş saati ve daha fazlası için:

RLCS 5. sezonu yaklaşık 5 dakika içerisinde başlayacak, kaçırmayın! Ayrıca izlerken çeşitli oyun içi itemlar da düşürebilirsiniz.

Rocket League için Jurassic World™ Car Pack DLC’si yayınlandı.

Rocket League için Jurassic World™ Car Pack satın aldım araba fena değil,ama gol sonrası oluşan efekt çok iyi olmuş :slight_smile:

Daha önce dağıtımına başlanan WWE itemlerinin ikinci kodu:

wwedads

Ana Menü => Ekstralar => Satın Alma Kodu kısmından doğrulayabilirsiniz.

1 Beğeni

Bu oyunun rütbe sistemini anlayamadım, sanırım sizin oynanışınızı analiz edip ortalama ile karşılaştırıp ona göre bir kümeye yerleştiriyor. Tabi yerleştiriyor derken eşleştirmeyi kullanarak. Çünkü 10 maç atsam rahat 7’sini kaybediyorum. Yanıma 2 tane beceriksiz adamı getiriyor karşı takım da bizden iyi oluyor. (3v3 standartta oldu bu sezon. Geçen sezon da 3v3 soloda olmuştu aynı durum.)