Prepar3D v4 & v5 [ana konu]

FSlabs kokpit textureları pek fena değil.Ozellikle kokpit içi aydınlatma başarılı.Airbus konusunda en gerçekçi Airbus bu.330 ve 340 gelse o zaman çok daha iyi olur.340 özellıkle zamanı geçmeden simde uçurmayı istediğim bir model.
PMDG de 757,767,737 classic,727 gibi modelleri görmek isterim. 787,A350 falan pek sevemedim o modelleri fazla otomasyon,fly by wire var.Airbus ı bu konuda simde sevmiyorum.Ucak dediğin mekanik olmalı mümkün olduğunca.Ornegin PMDG DC-6 çok iyi bir uçak.Tavsiye ederim.
Bahsi geçen dx hatasını eski pcde hem ATS hemde P3d üzerinde alıyordum.DDU kullanmadıysan onun üzerinden silebilirsin sürücüleri.Tekrar kurarsın.

1 Beğeni

Fslabs’e benim alışamama sebebim öncesinde Toliss kullanmış olmam, başka bir sebebi yok onun. A340 X-Plane tarafında gelecek, 757-767-737Classic de yine X-Plane tarafında var. Dediğiniz gibi a350 ve 787 fazla teknolojik, o kadar çok ekranlı sevemiyorum. Flybywire konusunda da, alıştıktan sonra diğer uçaklar ot gibi geliyor :smiley: Cessna C172 uçuruyor gibi hissediyorum kendimi. Allah’tan cws var idare ediyoruz bir şekilde.

Dx problemi konusunda, Prepar Vram’e fazla yüklendiğinde yapıyor onu. Yoksa daha geçen format attım Bilgisayarıma. V5.2 de deneriz artık

Fslabs kullanıcılarına duyurulur v5.2 ile Çalışmıyor.

20210609_232932

2 Beğeni

Ahh ahh pc kaldırmaz diye yükleyemiyorum V5 i. Sizin sistem nedir hocam? Sanırsam 8 GB VRAM istiyor V5.

1 Beğeni

3600x ve 1660ti var hocam, 6gb vram ile Ankara dışında vram crash’i çok nadir oluyor. V5.2 de vram kullanımı düştüğüne dair söylentiler var, fps de arttıysa biraz daha grafik açabilirim gibi. Şuan v5.1 de vram kullanımı 2.5gb-3gb aralığında, stabil bir ayar buldum kendime.

2 Beğeni
2 Beğeni

Yağmur efektinin yanı sıra camlarda buhar oluşmasını da eklemişler. Üstteki fotoğraf heat elemanlarını açmadan önce, alttaki de açtıktan 1-2 dk sonra. :slight_smile:

5 Beğeni

777 bu konuda üvey evlat kaldı, 747 ve 737 de Rainmaker var 777 de yok. Artık Msfs’te nasipse :smiley:

1 Beğeni

MSFS’e büyük bir dönüş yapacak bence o, ben de merakla bekliyorum :slight_smile:

1 Beğeni

CL-415 var ücretli

Prepar kurulu olsa bakınırdım. X-PLane’de var ama kötü

4 Beğeni

:smiley: v5.2 kurucaz sanırımsı

3 Beğeni

Ben kaldım kardeş , ben kaldım… Üşendiğimden indirmiyorum pırpır8d

3 Beğeni
1 Beğeni

VFR için kesinlikle MSFS ama iş IFR dönünce prepar3d eline su dökemez. He uydu görüntülerini aktarabiliyorum P3D ye ama o zaman da dosya boyutu GB TB geçiyor.

1 Beğeni

şimdi scenerytr ltfm, ltac, ltfj meydanlarını gönderdi akşam kurucam 737 ilk uçuşu kör topal yapalım orbxdekiler zaten bedava kuruluyor başka da bir şey istemiyorum derdim sadece uçağı öğrenmek

activesky ve gsx yok
rex5 de yok rex ve activesky mail atıp istenebilird e gsx yerine şu an fs2crew ultimate ground crew kurduk fscrewın diğer p3d eklentilerini istemeye pek gerek yok msfsde verdiler de ne oldu :smiley: ama p3d tarafında daha iyiler işte
bakıcaz…

çok vakit ayıramayız

1 Beğeni

acınacak haldeyiz :smiley:

3 Beğeni

Doğru yol :DDDD üç güne 747de yüklersin.

2 Beğeni

Aerosoft A330 talep ettim. En azından kısmen bildiğim uçakla uçayım alışayım ondan sonra PMDG 737’yi de yanında kurcalarım. 2K görüntüde maalesef yayında FPS çok düşüyor. Ona göre ayar yapıp deneyeceğiz.
Bakalım :slight_smile:

3 Beğeni

Aerosoft A321 ile birkaç uçuş yapmıştım. Video ve yayın olmayacak. Elbette güzel rahat mis gibi sorunsuz yaklaşmalar yapıyoruz. Innsbruck’e ilk kez bu kadar düzgün yaklaşmıştım. Tabii apronda crash verdi. :smiley: Her neyse gördük göreceğimi birkaç uçuş daha yaparım. X-Plane yerine keşke bunu da o ara kursaydım. Şİmdiye daha fazla uçuyor olabilirdim. Activesky, Rex, GSX ihtiyacı var ancak istemiyorum. Kalıcı değilim ve yapılacak herhangi bir şey de ilgi görmeyecek. Amacım simülatör görmek tanımaktı.

6 Beğeni

Aerosoft A330 geldi :smiley: :confused: gelmese iyidi silecektim preparııı

2 Beğeni
7 Beğeni