Prepar3D v4 & v5 [ana konu]

Aerosoft uçakları sadece sistemi iyi olanlar içindir. Aksi takdirde en ufak fps dropta uçak ciddi şekilde sapıtıyor. Birgün güzel güzel kalkıp inerken ertesi gün dediğim sapıtmalar meydana gelip uçağı alpha floor ardından toga lock a sokuyor… Forumlara bakıyorum yapımcı yapacak bir şey yok diyor kesip atıyor.

1 Beğeni

aerosoft, msfs’i gördükten sonra bütün planlarını çöpe attığı için prepar tarafında bir şey beklemek zor artık öyle kalacak
ne zaman ciddi bir şey getirirler(her anlamda v6 olur ciddi toparlanma olur) o zaman uğraşırlar
zaten küçük firmalardan ve zor bir işten bahsediyoruz haliyle kimsenin vakti olmuyor daha çabuk para kazanacakları ve kazançlarını yükseltebilecek tek platform bu gibi firmalar için msfs oldu
twin otter için deli gibi uğraşıyorlar hala çıkarmadılar
mesela bazı yönleri değişmeye başladı msfs ile birlikte aerosoft artık küçük bir firma değil

3 Beğeni

Bugün A330 ile Ankara-İstanbul uçuşu yapmak istiyorum. Video olarak paylaşalım. Sonra belki SceneryTR İstanbul Havalimanı kullanarak oradan kalkışı taksiyi vs. gösteririz.
Avrupa için şu an pek havalimanı indirmedim ve Orbx bölge paketlerini de yüklemedim çünkü yerim yok. Ancak birkaç farklı uçuş için indirebilirim. O da vakte bağlı :slight_smile:

2 Beğeni

Ankara İstanbul biraz o uçak için kısa uçuş olur evet gerçek hayatta böyle uçuşlar var ancak long haul bir uçağa da en az 2 saatlik bir uçuş yakışır. Benim fikrim İstanbul Antalya yapılabilir. Yani İstanbul Ankara hattında CRZ FL gelmeden alçalmaya başlıyorsun.

2 Beğeni
2 Beğeni
4 Beğeni

A330 Chaseplane preset

https://drive.google.com/drive/folders/1L_Albwh5eJ2KooXmA4O-c_Fg_had4zEE

tuşları biz atıyoruz :smiley: neyse yaptım süper oldu

3 Beğeni

inibuilds’in liverysine geçiyorum

A330-300 TC-JNP

Reshade preset falan da bakındım.

3 Beğeni

Ee ne zaman prepari siliyorsun? Ama senin 747 ile Uçman şart.

Overhead için falan msfsde de bence tuş ata.

2 Beğeni

REX 5 Sky Force 3D kullanmaya başlayacağız. Yani Prepar’da takılmaya devam.

4 Beğeni

Daha geçen gömüyordun :grin:

1 Beğeni

Haftada birkaç kez girmek için çile çekiyoruz.

3 Beğeni

REX 5 Sky Force 3D kurulumunu yaptım. Sadece bu eklentiyi kullanacağım. Haftaya tam uçuşlarda test ederim. Biraz daha uçmamı sağlayabilir. Kendi canlı hava motorunu kullanalım problem yaşarsak çözüm ararız. Bu arada bendeki sürüm alpha çünkü Prepar v5’te çeşitli sorunlar yaşanıyormuş.

5 Beğeni

biraz takılmıştım açıkçası normal kendi bulutları güzel ama kendi sistemiyle kullanınca görüntü çok değişik ve rahatsız edici oluyor bunu çözerlerse hiç eklenti almaya gerek kalmaz
rex kurduktan sonra önceden de bildiğim için ortam benim istediğim tarzda oldu böyle olunca da vakit geçirebilirim yani on binlerce kişinin bugüne kadar kullandığı bir eklenti :smiley: sorunu bunlar çözüyor maalesef

3 Beğeni
6 Beğeni

PKSIM Bodrum videosu yakında!

5 Beğeni

PKSIM tarafından geliştirilen Milas-Bodrum Havalimanı (LTFE) eklentisi :airplane:Prepar3D uçuş simülatörü için yayınlandı.

:point_right:

https://www.simulasyonturk.com/prepar3d-icin-pksim-milas-bodrum-havalimani-ltfe-eklentisi-yayinlandi/

3 Beğeni

bu videodan sonra tamamen sildim gerek kalmadı yer yok buna vakit yok faydası yok

3 Beğeni

XP11 için de aynısını yapmışlardı. Bu sefer horrible demişler :smiley: eyvah
2024’de p3d kullanıcı sayısı epey azalmış olabilir hatta bu xp12 ile daha hızlı olacak çünkü hem güçlendirilmiş motor hem de ciddi seviyedeki uçaklarıyla onun yerine geçiyor. burada msfs mevzusunu ayrı tutuyorum durumları karşılaştırılamıyor. XP12’de mevcut airliner uçaklar da revize edile edile yayınlanacak. FlightFactor 777 v2 geliştiriyor zaten :slight_smile: mesela…

1 Beğeni

Pazartesi’ye kadar tüm ürünler ücretsiz.

1 Beğeni