Kendin Yap / DIY FFB 900° Direksiyon Seti

Abi geldi ürün nasıl bağlamam lazım benim bunu yardımcı olur musunuz.

Herkese merhabalar. Forumda yeniyim bu proje için ilk kez bir foruma üye oldum. Bende 2 aydır bu proje ile uğraşıyorum. Canon yazıcıdan söktüğüm encoder,güç kaynağı ve motoru kullanıyorum (motoru elimdeki matkap motoru ile değiştireceğim). Şuanda wheel configuratıon programı ile yapmaya çalışıyorum fakat ne yazıkki olmuyor. Direksiyonu bir türlü görmüyor ya device status kısmında disconnected yazıyor center wheel tuşuna bastıktan sonra yada calibre etmeye çalıştığımda calibration error hatası veriyor. Bunaldım artık en son çare EMC uygulamasına geçiş yapacağım. Bu proje için bütün biriktirdiğim paramı harcadım lütfen artık olsun :smiley: Wheel config programında yardımlarınızı bekliyorum…

Wheel config ile zaman kaybetme hiç emc lite kur direk

tamamdır abi teşekkür ederim. Sana ulaşabileceğim bir adres varmı acaba ? discord,instagram veya facebook ?

Merhaba yazıcımdan söktüğüm Canon fp38 encoderim mevcut ama kablo yapısı farklı nasıl bağlayacağımı bilen var mı ffb için değil dönüşü yansıtması için kullancam güçsüz bir motor olduğunu biliyorum

https://www.youtube.com/watch?v=QGDCU411dew&ab_channel=MustafaSoydaş sanırım bu arkadaş dediğin yazıcı encoderli motorunu kullanarak yapmış bi göz atmanı tavsiye ederim bağlantılar hakkında fikir verebilir.

teşekkür ederim onu bir türlü çalıştıramadım satmakta buldum çözümü, Rotary encoder aldım. Ancak şuan başka bir sorunum var. Vites işini emc lite de halledemiyorum, emc proya nasıl ulaşabilirim ya da, lite de nasıl çalıştırabilirim?

Button matrix ile bağlayabilirsin şeması olması lazım

Sorunu nasıl cozdunuz aynı sorun bendede var

Hangi programı kullanıyorsun?

2 yılın sonunda nereden nereye gelmişiz :slight_smile: insan duygulanıyor

6 Beğeni

EMC life
Kullanıyorum

Fakat motoru ve motor sürücü sunu arduino una da test ettim farklı bir kodla sadece sağ tarafa dönüyor yani sürücü gittmis benim şimdide hiç calismiyor adaptör baglantisini yapıyorum adaptorden tık tık diye ses gelip ışığı yanıp sönüyor yeni aldım geldi birtane bu sefer 40a aldım buda öyle olmaz insalla birde benim motor zeytin makinesi motoru 12 36 volt arası olanlardan ölçtüm ben bunu 20a nin üzerinde çekiyor adaptör 15a ondanda ses geliyor zaten bugün 30 a alacam inşallah kurtarır bu sefer motor sürücüsunun neden yandığı anladım galiba.

yüksek akım çekiyor motorun ne yaparsan yap o kadar yüksek akıma bir süre sonra o sürücüde gider. Tavsiyem motoru güncellemen

orhan hocam merhabalar. hoverboard motor ile yaptığınız direct drive sisteminizi çok beğendim bu konuda çok yeteneklisiniz yaklaşık 5 saattir araştırıyorum aynısından yapmak istiyorum. şimdiden ODrive v3.6 , 6 inch hoverboard motor ve 1000 ppr rotary encoder siparişi verdim bunların dışında hangi malzemelere ihtiyacım var kayış dişli kasnak vs. lütfen yazabilirmisiniz ? yazılım konusundan anlıyorum bilgisayar programcılığı mezunuyum fakat bu donanımlar elime geçtikten sonra nasıl bağlantı yapmam gerekiyor bunun için de bir şema çizebilirmisiniz.

Matkapın içinden söktuğum motoru kullandım oda 20a nin üzerinde çekiyor ve direksiyon çok hafif olduğu halde ceviremiyor motor aşırı zorlanıyor ve bunun bu amper çekmesi beni şaşırttı o yüzden bunu zeytin makinesi motoru kullandım 12 v 30a vereceğim zaten sadece ets2 oynayacağım sizin öneriniz var mı motor için bu 775 motorlar matkabin içinden çıkan motorlarını acaba

Merhaba selamün aleyküm
Tek motor yeterli mi sence yurtdisindan vergiler ne kadar tutar bn bilmiyorum
! Screenshot_20230301_191518_Chrome|225x500

Bu buna benzer olan motor var mı önerimisin

İthalat ücreti diye yazıyor zaten yanında vergisi. Motorun rpm ve voltaj verisinden başka veri gözükmüyor o yüzden bişey diyemem. Biz genelde https://www.pttavm.com/klima-fan-motoru-24v-long-life-tipi-uzun-2900-d--d-sutrak-tipi-70w-3200-d--d-ccw-tek-milli-o8-67115002---kormas-5-605-076-240-015-p-170936043 bu motoru kullanıyoruz.

1 Beğeni

Metehan selam arada yorumun kaçmış gözümden kusura bakma. Eğer hala uğraşıyorsan adresin openffboard github ve DC sunucusu. Bizim DSE discorda da gelebilirsin (video açıklamasında linki var) oradan yardımcı oluruz. Net bir şema yok biraz. bide odrive config olayı biraz dene yanıl oluyor o yüzden tek tek deneyerek gidiyoruz. Bitirmediysen dc den gel yardım edelim