Kendin Yap / DIY FFB 900° Direksiyon Seti

12v 30a guc kaynağı dimi ? Tek motor icin
Direksiyon bulmam cok zor cok pahalilar 3d yazici dosya varmi onu yaptirabilirim 320mm 13inç

F/P odaklı güncel olarak hangi motorları önerirsiniz?
klima motoru biraz pahalı geldi açıkçası
Kullanıp memnun kaldığınız motorlar var mı varsa model vs paylaşabilir misiniz?
Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

Eğer DC motor kullanacaksan başka motor önermem çünkü bu motor zaten FP ürünü. Hem güçlü hem ısınma problemi diğer motorlara göre yok denecek kadar az. Fiyat için bişey diyemem ekonominin hali ortada ancak daha ucuza gerçekten sonu hüsran olmayacak bir motor bulmanız imkansız.

Hangi motor için soruyorsun bu güç kaynağını onu tam anlayamadım. 3d den o boyutta yaptıracağın bir direksiyon simidi zaten normal simitle aynı paraya gelecektir.

Enkoderli motor ve bu dc motor için elimde v19v 4.74A 90W var yeter mi ? Sistem baglantilarin resmini atarmisin mi

Bu uygun mu 1000pulse 9 tane fark vkabli

Abicim benim size farklı bir sorum olucaktı ben retarder yapmaya karar verdim ve ardunio pro micro ve rotary encoder aldım bağlantılarını falan yaptım ama ets2 ye hangi program ile entegre edeceğim hakkında fikrim yok yardımcı olabilirmisiniz

arkadaşlar bu enkoderlerin ppr değerleri ne işe yarıyor yani ben 300 ppr
kullansam ne olur 600 ppr kullansam ne olur arasındaki farkı anlatabilirmisiniz

Hocam baştan sona incelemeye çalıştım, Daha bugün böyle bir sistemin mümkün olduğunu öğrenmiş oldum, çok çok iyi, hedefiniz nedir acaba? Hobi olarak mı yapıyorsunuz yoksa herhangi bir şekilde sipariş üzerine üretim yapacak mısınız. emeğinize sağlık

Hobi olarak yapıyorum. Bütün tasarımlarım zaten açık kaynak, hepsine ulaşabilirsin. Ülkemizde başkalarının ücretsiz paylaştığı tasarımları fahiş fiyatlara satan şark kurnazları çok fazla o yüzden biraz da onlara tepki olarak zaten öyle bir işe girmiyorum işin özü zaten “kendin yap” yani “DIY”. Hedefime ulaştım zaten kendi direct drive wheelbaseimi yaptım. Artık yer yer sim ekipmanı tasarlıyorum sadece :slight_smile:

3 Beğeni

Bana bi el freni yapmadın hala reis😢

Hasan inan tasarım hala öyle duruyor kendimde bile yok düzgün bi elfreni :frowning: bide sen alıcam edicem diyince hepten saldım istiyor musun hala belki çakma heusinkveld tasarlarım?

Merhaba 24v 4500 Rpm Dc Motor KYTD-45SRZ-R şöyle bir motor buldum da işimi görür mü veya bunun yerine rs 775 mi alayım

1 Beğeni

Merhaba, ne yaptınız denediniz mi? ya da başka motor aldıysanız hangisini aldınız?