Infinite Truckers "ETS 2 için Alternatif Yeni Multiplayer Modu"

TruckersMP için daha önce iOS ve Android uygulama geliştiren bir grup kişi Infinite Truckers adında yeni bir oluşuma girmiş. KIKI isimli kişi yepyeni bir multiplayer modunu ETS 2 için bu yıl çıkarmayı planlıyor. Nisan/Mayıs aylarında ilk sürümünü yayınlamak istiyorlarmış.

Infinite Truckers, ETS 2 için Yeni Multiplayer Modu Geliştiriyor(!)

Şuradaki iş ilanında aylık maaş 3200 euro olarak belirtilmiş. Profesyonel yazılımcı arıyor. Şu an siteleri bakımda ayrıntılı bakamadım. Araştırıyorum. Kendi finanse edebilir normal.
https://www.indeedjobs.com/infinite-truckers/jobs/9d935bbc92dac670f871

İlk açıklamaları
https://forum.infinitetruckers.com/topic/3-infinite-truckers-to-make-multiplayer/

Resmi site https://infinitetruckers.com/
Resmi forum https://forum.infinitetruckers.com/
Discord Discord
Twitter https://twitter.com/IFTruckers

Sitelerinde projenin durumu %15 olarak belirtilmiş. Ayrıca iOS ve Android uygulamaları da geliştiriliyormuş.

Bu duruma mantıklı bir yorum yapamıyorum. Ortada henüz bir şey yok. Umutlanacak şaka şaka ne umutlanması yok mu başka oyununuz? İşiniz? Hobiniz? Bunca oyuncunun tek derdi multiplayer modu mu sanıyorsunuz? Sağlam temeller üzerine kurulmuş bir ortam göremedim. Zaten direkt Discord açtık gelin gardaşlar rol verek support takımı kurak… dfsfsd komik işler. Piyasada ne kadar anlamsızca sorunların içinde tepişen oyun varsa bu da onlara benziyor. Artık nasıl damarına basılmışsa çıldırmış anlarım hatta yazılımcıdır şeydir projedir ama araç modu yapmıyorsun. Zaten ortada yarı resmi desteklenen multiplayer modu olan ve belirsizlik içinde yüzen bir TruckersMP var. Ha arkadan planları vardır ama insanlar ETS2’de yapılması gereken bir sürü şey bekliyor. Biri çıkıp ben bir tane daha multiplayer modu yapacağım çünkü doymadım, bu bana yetmiyor diyor. Güzel.
Keşke daha mantıklı bir adım atsaymış komik duruyor. Oyun yapsa eğer gerçekten iyi bir bütçesi varsa gitsin kendine oyun yapsın tamam derim de neden bununla uğraşır ki insan? Neyse goygoyu bırakırsak gelişmeleri merak ediyorum şaka şaka umrumda değil. :smiley: Belki mevcut sürümde olmayan imkanlar gelir ha? Normal modları kullanabileceğimiz bir ortam? Özel sunucu? Bunları yazmış mı forumda göremedim? Böyleyse bayılırım :smiley:

6 Beğeni

o zaman bu infinitici truckercılara gelsin

4 Beğeni

Cok onemli bir olay degil zaten :)) ets iste karsisinda ki modcular projeciler Rakip oluşması her zaman iyidir olmayan seyleri birileri heralde getirecektir aynisini yapsa zaten bir anlami olmaz… ama aklima gelen sey ets de multiplayer olayina girecekti hali hazirda da yapilmisi var belki anlasma yapacaklardi bunlarda daha iyisini belki yapmak istedi yani maddiyat anlasmazligi vb. yani bizim köyde ütopya da kahvede öyle konusmalar ve dedikodular dolanıyor :joy: aman bosver olursa goruruz olmazsa zaten önemi olmaz :slight_smile:

1 Beğeni

Ne heyecanlandım, bilemezsiniz. Yıllardır bunu bekliyordum. (!) :stuck_out_tongue:

2 Beğeni

SCS’in iş birliği, satın alma gibi planı var mı yok mu bilmiyoruz hiçbir şey söylemeyip böyle belirsizlik içerisinde bıraktıklarından infiniticiler de komik geliyor. Kendi multiplayer modlarını geliştiriyorlardı ancak Truckersmp ile yakınlar ve yarı resmi destekle işi götürüyorlar. Normalde satın almalar olur ama SCS ekosistemi böyle şeyleri hiç göstermedi ya da bana bu kadar çaba anlamsız geliyor. Yepyeni bir proje yapılmıyor ki ortada olan multiplayer modununa bir tane daha geliyor. Zaten karışık olan ortam çift başlılıkla devam edecek. Ben modlarla oynayıp memnun kalsam ne olur(ki memnun kalmak için epey bir geliştirilmesi lazım kim bekleyecek niye bekleyelim ki hiç tanımadığımız birisinden şirket değil vs.)?

SCS’in vizyonu dışarıdan çalıştırmak değil bünyesine katıp çalıştırmak. Öyle olmazsa zaten başkası para kazanacak diye sen de para harcarsın. Eline geçen ne olur? Discord’da çoluk çocuk…

Biraz daha profesyonel şekilde tanıtılsaymış inancım olurdu. Forum kur bölümleri aç şu şu kişileri etiketle bunlar supportcu de discord aç rol ver vs. vs. kitle oluşturmaya başla iyi de bunu onlar da yapıyor?

Desteklemek için bir sebep vermeliler. Şu an dışarıdan baktığında rekabete girmiş kıskanç bir çocuk görüyorum. :smiley: Truckersmp’nin sorunları zaten ortada geliştirmeden ziyade yönetim sorunu var ama beni hiç ilgilendirmiyor çünkü “gönüllü”

ben yeniden bir karışıklığın içine girmek istemiyorum oyuncular bir şey bekleyecekse isteyecekse SCS’den istesin
bir sürü oyunun topluluğu güzel işler çıkartıyor zaman zaman dlcleri yayınlıyorlar ama SCS’den böyle bir şey göremiyoruz

kodlama gerektiren işlere örnek olarak; FS19 modlama topluluğu(ciddi geliştirmeler var)

3 Beğeni

Bir de buna ek olarak çok sevinen ve umutlanan kitlede sanırım sadece ETS2 oyunu var. Başka oyun oynamıyorlar ve tüm zamanlarını bunda geçiriyorlar. Bu da her şeyi tutarsız yapıyor.

4 Beğeni

ne scs yı tanırım bılırım arastırmadım ki gerek de yok zaten :smiley: ıste sızlerın yorumlarıyla öğrenıyorum
verdıgın lınklere de bakmadım zaten bir şey olmadııgnı soyledıgın ıcın yorumlarından anladıgımı yorumlamıstım sen zaten artık pazarı ıyı bılıyosun öyle çok büyütmessen demek ki orta da bir şey yok ben onu bilirim sadece :grin:

1 Beğeni

büyütmekten ziyade şimdi proje önemli hani ötekilerine laf çakıp biz daha iyisni yapıcaz rekabetçi ortam olacak tamam da bunları diyip yine aynı şeyleri yapmak komik duruyor sidik yarışı değil ki bu! millet bekleyecek destekleyecek gerekirse bağış yapacak ama mantıklı bir sebep olsun KIKIK kim? ne iş yapar? takımdakiler ne iş yapar? bunları bilmiyoruz

2 Beğeni

3200 euro maaş bütçesi verilen bir projeden baştan savma ya da TruckersMP’den daha kötü bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum aslında :slight_smile: Yani güzel bir sonuç çıkacaksa bunu bir zararı olmaz ki

yazdım fazla yazdım

https://www.simulasyonturk.com/infinite-truckers-ets-2-icin-yeni-multiplayer-modu-gelistiriyor/

4 Beğeni

SCS, multiplayer gibi karmaşık bir oyun ortamı oluşturmak şöyle dursun. Wot için bile görece daha kolay olduğu halde bir çalışma yaptığına inandıramıyor. Scs’yi seviyorum ama gazı da kaçıyor…

Edit: Sırf destek olmak için ne çıkarsa alıyorum. Wot kısmı biraz gelişse artık diye umut etmekden sararıp soldum artık… :smiley:

3 Beğeni

“sussss büyük sır kimse görmesin duymasın yoksa çalarlar” özet

2 Beğeni

Boş iş! Boş ugraşlar!

Edit: SCS otursun ağlasın , büyük projesi(!) ETS2 adı altında yapılanlara…

2 Beğeni

Öyle böyle değil, çorbama kaşık attı gibi… O kadar boş iş… İşin mi yok ya… !

Edit: Dedi ve kayıt oldu… 69 online 60’ı Türk :smiley:

1 Beğeni

Yanlız site şimdiden makasçı tayfalar tarafından kuşatma altına alınmış eğer dedikleri gibi yeni multiplayeri getirebilirseler kişisel sunucular ve mod desteği olsun başka bir şey istemem.

aylak makasçı tayfaların derdi banlar buraya geçecek mi taklalara devam edecek miyiz zaten :smiley:

2 Beğeni

onlarda truckermp den sınırsız ban cezası alanlardır kesin :smiley:

1 Beğeni

Güzel bir proje olacağını düşünüyorum.En azından truckersmp ile aralarında bir rekabet olabilir.Belki düşük bilgisayarlarda yaşanan fps sorununu da optimize edebilirler.Rekabet herzaman iyidir.Bekleyip hep beraber göreceğiz.

1 Beğeni

bunların discord sunucusuna mwl geldi,Rootkiller’in 3 yıl önce paylaştığı açık kodları kullanarak bir şey yapamazsınız ayrıca o kod sistemi artık eskidi dedi, üstüne tek yazılım diliyle de bir şey yapamazsınız şu şu programları kullanın diyerek küfürden beter etki etti :slight_smile:

sonra olayın iç yüzünü öğrendim, tamamen kız yüzünden ortaya çıkan kavga sonrası inatlaşmalar gruplaşmalar vs, ortada yazılımcı yok, yazılımcı dedikleri çocuk hazır web sistem editlemeyi biliyor o kadar.

tmp yazılımclarından biri google’da staj yapıyor, mwl ise hem scs hem de cd projekt red için serbest çalışıyor, cyperpunk için kod yazıyormuş, tmp bu modu babasının hayrına geliştirmiyor karşılığını alıyor.

bugün baktım yerli yabancı makasçı trolleri mod yapmışlar, buradan ciddiyeti anlarsınız.

zamanı gelince scs tmp’yi bünyemize kattık diyecek bundan emin olabilirsiniz.

3200 maaş verecek kişinin yaşını bilen var mı? :wink:

5 Beğeni

ahh nihayet mantıklı yazan biri çıktı ben de bunu anlatmaya çalışıyordum ama millet farklı açılardan bakmayı unutmuş :smiley: ahahahah
iyi de bunların discorduna forumuna falan bu kadar Türk nereden geldi :smiley: ya gerçekten multiplayer olayında yapılan hiçbir işi dikkate almamak lazım bu kadar yerin dibine çekilemez bir ortam tebrikler

4 Beğeni