Forza Horizon 5 [ana konu]

Oyunu dün yükledim ve böyle saçma bir sorunla karşılaştım. Ara sıra görüntü bu şekilde bulanıklaşıyor.Ultra ayarlarda oynuyorum.Motion blur ve çözünürlük ölçeklendirme ayarını kapattım onlardan kaynaklanabileceğini düşünüp fakat sonuç aynı. Şuan silmek zorunda kaldım ,oyunu tekrardan indiriyorum. Aşırı can sıkıcı bir durum .Gamepass üzerinden oynuyorum oyunu. Bu sorunu başka yaşayan var mı?
Not: Resme tıklayıp bakarsanız bulanıklığı net şekilde görüyorsunuz.

Sanırım sorun RTX 2060 kartlarla alakalı. Technopata falan baktım 2060 kullananlar bu sorunu yaşıyormuş. Nvidianın güncelleme vermesini beklemekten başke çare yok gibi.

bunu uygulamaya çalış azalatacaktır anack günün sonunda yine sorunlar devam edecek
önümüzdeki haftaya kadar durum böyle

2 Beğeni

Resolution scaling farkları belki işinize yarayabilir 0:29 - … Ultra Quality’de kapalıdan daha fazla fps veriyor <

1 Beğeni

Bu oyundaki Forzathon’u beğenmedim çok karmaşık geldi öncekine göre zorlaştırılmış araç kısıtı getirmişler. Öyle istediğimiz araçla görevleri geçemiyoruz yanlış araç diye bildirim geçiyor altta, üstelik doğru aracı seçmek yetmiyor sınıfını dikkat etmek gerekiyor. Görev ödüllerinde araç yoksa süper çark verirdi bunda normal çark veriyor. Çarktan o kadar gereksiz şeylerin çıkması yetmezmiş gibi çorap eklemişler hangi üstün zekalının işiyse.

Zaten kredi yok araba da pek yok eldeki araçlar görev şartlarına uymuyor, yükseltme yapayım diyorsun bir araba kadar tutuyor. Müzayede satışından bişey alayım diyorsun 9k satılacak aracı 60k fiyat çekmişler TR simülasyonunda yaşıyor gibiyim.

Bahtımıza ne düşerse onlarla devam ediyorum neyse önemi yok çünkü Game Pass ile kasacağımız görevler Steam’a aktarılmayacak orada satın alırsak sıfırdan başlayacağız 3 aylık demo sayılır. Ralli yarışları falan yapıp Bronco ile dolaşıyorum haritayı beğendim bayağı özenmişler üstelik çok büyük sayısını bilmediğim kadar parkur var.

3 Beğeni

Forza Horizon 5 Yüksek Ayarlar, Çözünürlük Ölçeklendirme Ultra Kalite.

Forza Horizon 5 Yüksek Ayarlar, Çözünürlük Ölçeklendirme Kapalı.

Çözünürlük Ölçeklendirme oyunun görüntü kalitesini bozuyor. Kötü görüntü kalitesinin sebebi bu olabilir. Denemekte fayda var.

2 Beğeni

Ben deneyemedim ama araç kısıtlaması mantıklı geldi. Çünkü Forza Horizon 4’te yanlış araç seçen kişiler yüzünden 3. tura geçemediğimiz olmuştu. Hatta birisini bu yüzden engellemiştim ve acayip sinir olmuştum, FH 4 konusunda mesajım vardı. Örneğin asfaltta hız bölgesinde adam gidip ralli aracı seçebiliyordu, haliyle az kişi de varsa sıkıntı oluyordu.

1 Beğeni

3.tur ne alaka :smiley: ? arkadaş horizon reklamlarından bahsediyor

eskiden sezonluk gösterilere(radar,hız bölgesi,tehlike işareti) istediğin araba ile girebiliyordun şimdi kısıtlama getirmişler istediğin araçla giremiyorsun sadece oyunun sana söylediği araçla girebiliyorsun mesela örnek veriyorum S1 ford istiyor sende S1 ford la girmek zorundasın eğer saydırmak istiyorsan.
Ama yok S1 Ford değilde S2 Ford, X Ford, S1 Ferrari ile girersen saymaz. Ben bu olay yüzünden araba aldım modifiye ettim. Zaten oyunda para kazanmak zormuş gibi yetmiyor 300-500k harcadım sırf saysın diye

Biraz karışık anlattım ama umarım anlamışsındır :smiley:

1 Beğeni

3 tur dediğiniz hangi yarışlar anlayamadım o konuda haklı olabiirsiz ama benim bahsettiğim olay o değildi. Üstteki arkadaş detaylı anlatmış sağolsun :smiley:

Normalde onlara Batuhan’ın dediği gibi reklam gösterisi deniyor. Forzathon Live sandım. Forzathon’daki reklam gösterileri görevlerini kastediyorsunuz, anladım. Açıklamalar için teşekkürler.

1 Beğeni

Premium paket alan var mı steam da oyunu ilk açıtığımda VİP rozetini göstermiyor alt+tab yaptıktan sonra geliyor. saçmalık ForzaHot puanı veren ücretsiz bir ev var vip gözükmediği için + puan alamıyorum.

Haftalık vip ödülü süperçark veriyor mu hiç

1 Beğeni

5.000.00 CR lik Ev var satın alınca günlük veriyor.

1 Beğeni

Yaygın sorunlardan biri bu. Rozeti gözükmeyen başka arkadaşlar vardı güncelleme bekliyorlar. Oyun çıksın diye şafak sayıyorduk şimdi güncelleme için sayıyoruz :smiley:

2 Beğeni

OHA :d 6 Milyon vermekten kurtuldum oley bee çıktığında a/\a/\i s/k/m dedim içimden asfjhdgasfhgjgfhashkg

Şundan 6m çıktı asfhggjfasdh;

Yavaş yavaş zenginleşiyoruz @HetriX fasdjhghasdf Forza horizon 4teki gibi

off :heart_eyes:

7 Beğeni

konvoy oluşturup yarışlara girmeye çalıştıktan sonra yeni yarışta vs. crash yiyorum :confused: sürekli en sonunda çıktık

Online etkinliklerde çok sıkıntı var ,Horizon Arcade de etkinliklerine giriyorum hiç kimse yok etkinlik bitince herkes etkinliğin bittiği yerde oluyor, Etkinlik konvoyuna katılıyorum diğer oyuncu katılamıyor, teskere bekler gibi güncelleme bekliyoruz. :smiley:

Later this weekkkk

3 Beğeni

Bu kadar erteliyorlar umarım tüm sorunları halletmiş bir şekilde getirirler güncellemeyi.

2 Beğeni

Online kısmı ciddi sıkıntılı.
Arkadaşlarla giriyoruz 2-3 dakikada bir haritadan konvoydan siliniyoruz sonra tekrar geliyor, tekrar gidiyor kısır döngü :repeat:
Yarışlarda arkadaşlarla “işbirliği” yapınca sorunsuz oynatıyor, serbest gezinti kısmında su koyveriyor…

2 Beğeni

Sizde yine iyi ben korsan oynuyor gibiyim trafikte hiç hayat belirtisi göremedim çılgınlar gibi giden drivatarlar dışında :smiley:

Deneme yarışlarına gireyim dedim onursuz olduğum için deneyemedim :smiley: bunun nasıl kazanılıp açılacağı konusunda hiçbir fikrim yok hikaye akışına göre gitmemiştim keşif yapıyordum ondan herhalde.

2 Beğeni