Formula 1 Kulübü

Aslında tur sayısı yeterliydi. Lando biraz heyecan yaptı. Tecrübe eksikliği diyelim. Max Verstappen bu kadar “düşmezdi” ama bu yarışta lastiklerini çok hırpaladı.

Charles Leclerc sonunda kendi evinde, Monako’da yarış galibi oluyor.

3 Beğeni

Uzun zaman sonra en önde giden Ferrari görmek garip geldi.

Charles Leclerc, sonunda kendi evinde yarış kazanan ilk Monaco’lu pilot oldu. Aradan 2 sene geçmesine rağmen bu çok büyük bir moral oldu. İlk on değişmezken, ilk yedinin yarış temposu bu pistte diğerlerine göre çok daha üstündü, ayrıca ilk dörtlünün diğer üçlüye göre de temposu çok daha üstündü ve ilk dört birbirinden hiç kopmadı. McLaren ve Ferrari, Red Bull’a daha çok yaklaştığını kanıtlamış oldu. Ancak Mercedes hala geride ve yapacak çok işleri var. Alex ve Pierre ilk puanlarını alırken, Yuki de değerli puanlar aldı. Kevin, kendi ayağına sıkarak beraberinde Checo ve Nico’yu da götürdü. (Esteban’da…) Kanada’da görüşürüz…

Verstappen bütün aksiliklere rağmen kazanmayı bildi. Haas’ın ve Ferrari’nin stratejisi gözümü kanattı resmen. Son zamanlarda en çok eğlendiğim yarışlardan birisi oldu.

Yarış başlangıcında Haas’ın strateji tuttu ve neredeyse podyumu zorlayacaklar sandım fakat diğerlerinin lastikleri ısınınca farkı açmaya başladılar. Yine de çok heyecanlıydı. Geçen hafta çifte podyum yapan Ferrari, bu yarış ortada yoktu ve sıfır çektiler. McLaren bir zafer daha kazanır mı diye düşündüm ama SC bu sefer Lando için yanlış zaman da çıktı. Mercedes’in ne kadar geliştiği bu yarışta görmüş olduk ve ön tarafa biraz daha yaklaşmış oldular. Çok iyi giden Williams’da sıfır çekerken, Lance kendi evinde puanlarla ayrıldı. Alpine ve Daniel, puanlarla ayrıldılar. Yuki, şanssızdı. Son turlarda McLaren vs Mercedes çekişmesi gördük, bu da tabii, Max’in işine geldi ve yarışı kazandı. İki hafta sonra takımların büyük güncellemelerle gelmesi bekleniyor…

2 Beğeni

Aslında güzel strateji yapmışlar dedim ama yapmamışlar. Sadece salgaraya kumar oynamışlar.
İnsan havanın gelişimine göre lastiğini hazır tutardı onun hesaplamasını bile yapmamışlar. Yine de güzel bir kesit izlettiler diyelim.

Parodi diye izledim ama Ferrari Pitinde gerçekten olan biten bu olabilir. :smiley:

1 Beğeni