Formula 1 Kulübü

F1’i kökünden bırakarak akıl sağlığımı korumuş olduğum ve bu konuda haklı olduğum için mutluyum. :slight_smile:

1 Beğeni

Şuan F1’i ingilizce olarak izlemek mi yoksa F1 izlemeyi tamamen bırakmak arasında kalıyorum sence ne yapmalıyım? Sence Bein bir dönüş yapıp Serhan Acar’ı sunucu olarak alır mı?

Serhan acar gelene kadar İngilizce İzlemeye Devam bence :slight_smile:

1 Beğeni

Aslında vasat bir yarıştı. Tek tur performansına baktığımız zaman herkes birbirine çok yakın ancak yarış temposuna baktığımız zaman Red Bull ortada yok. Tüm takımlarda güç sıralaması pek değişmedi gibi duruyor, Alpine hariç. Tabii, daha ilk yarış, çok uzun bir sezon var. Bu konsept araçlar her pistte aynı performansı veremiyor.

İngilizce izlesek bile yarışlar sıkıcı. Spor sporluktan çıktı reklam yuvasına ve reality show’a dönüştü. Arabalar birbirine benziyor, Red Bull’u desteklememe rağmen bir dominasyon bitti diğeri başladı. İnovasyon yok, çeşitlilik yok, mühendislik yok, şasi basit motor aşırı karmaşık. Ne ses var ne heyecan, araçlar hantal ve çok büyük. Seyir zevki yok. Mühendislik konuşacağımıza drama konuşuyoruz. İzlemeyi bırakmak için geç bile kaldık. 2018’e kadar araçlar güzeldi aslında. Ön kanattaki ve şasi üzerindeki diğer vortex kanatçıkları muazzamdı. Sanat eseri gibiydiler.

4 Beğeni

v10 motor gelse, yeniden heyecanlı hale getirmek için bazı sınırları kaldırsalar…

3 Beğeni

Çevreciler ağlar sonra olmaz V10 falan(!) Motorsporları çevreye duyarlı olmak zorunda değil.

2 Beğeni

Ferrari galibiyeti :heart_eyes: :heart_eyes:

yarışı izlemeyelim dedik olanlara bak ya :smiley:

ben vallah 7ye alarm kurdum uykulu uykulu kalktım açtım pcyi todu açtım sonra bakıyom böyle dönüyorlar. spikerler uykumu açamadı zaten geç yatmıştım. kapatıp yattım. :smiley:

Güzel ve heyecanlı bir yarış oldu. Max’in ve Mercedes’lerin yarış dışı kalması, Ferrari’nin uzun zaman sonra 1-2 yapması, McLaren’in yükselen temposu, Sauber’in pit-stop sorunları, Alex’in, Logan’ın aracını alması, Fernando’nun 20 saniye ceza alması ile geriye düştü. Ancak tek sorun spikerlerin vermesi gereken yerde iyi bir reaksiyon gösteremiyor…

5 Beğeni

Gerçek güçlerin ortaya çıkacağı haftada eğlenceli bir yarış oldu. İlk iki değişmezken, Ferrari en hızlı ikinci takım olduğunu kanıtladı. McLaren üç, Mercedes ise dördüncü takım olurken, Aston’lar beşinci takım olmayı başardı. RB, gücünü korumayı devam ederken, lastik aşınma sorununu çözen Haas ise yedinci takım olmayı başardı. Ardından ise Williams - Sauber ve gridin en arkasına düşen Alpine geliyor. Şuan için güç dengesi bu şekilde, takımlar bundan sonraki güncellemeleri bu verilere göre ayarlayacak. Bu durumun pistten piste değişmesi normal bir durum. Yarışa dönecek olursak heyecanlı fakat stratejiye dayalı bir yarış geçirdik. 5 yıl aradan sonra, özellikle sprint hafta sonu olacak Çin’e geri dönücez.

2 Beğeni

Selamlar. Geriye dönük yarışları seyredebileceğimiz bir yer var mıdır?

Kahraman Zhou’nun iyi işler çıkardığı yarışta beklendiği gibi Red Bull öndeydi ancak çok kötü olmasını bekledikleri McLaren şapkadan tavşan çıkarmışa görünüyor. Ayrıca ilk güncelleme Miami’ye gelecek. Mercedes ve Ferrari tempo bulmakta çok zorlandı. Haas, düzlük hızı, lastik aşınması ve tempoyu çözmüşe benziyor. Yarışın en heyecanlı bölümü ise Fernando’nun son stintte sergilediği inanılmaz performanstı, yaşına rağmen hala içindeki azmi ve aç bir kurdu koruyor. Güzel bir yarıştı, bakalım Miami bize ne getirecek.

1 Beğeni

O arka tekeri mıcıra kaptırdıktan sonra verdiği kontra, araba düzelir düzelmez DRS açması, hiç mi heyecanlanmadın hiç mi nabzın yükselmedi be adam?

Ferrari, Adrian Newey ile anlaşmaya hazırlanıyor Ferrari, Adrian Newey ile anlaşmaya hazırlanıyor

3 Beğeni

İzledim ama yanda izledim. Bein tam toparlayacak gibi oluyor gene olmuyor. 2 kişi curcuna çeviriyor. Antrenmanda daha sakin anlatımla iyi iş çıkarabiliyordu yarışta yersiz veya gereksiz coşku, yorumlar vs. saymakla bitmiyor. Millet pes etmiş gibi görünse de sevilecek gibi değil belli.
Bir kişinin peşinden koşup sürekli onun atlatmasını istemek anlamsız da değil artık. :smiley: Olmuyor…

VE LANDO NORRIS SONUNDA BAŞARDI, MCLAREN BAŞARDI. Getirilen güncellemeleri her ne kadar deneme fırsatı bulamasalar da pist üstünde Max’i yenmeyi başardılar. Mercedes ve Ferrari stabil bir yarış geçirdi. Yuki ve Nico takımları için değerli puanlar getirirken, K-Mag haftanın cezalı çocuğu oldu. Sprintte, Daniel RB’nin düzlük avantajını kullanarak Carlos ve Oscar’ı arkasında tutmayı başardı. Yarışta Oscar-Carlos teması olmasaydı, Oscar’da puan alacaktı. Camilla Cabello, Kendall Jenner, Ivana Knoll, Donald Trump, Lindsey Vonn, Tom Brady, Ed Sheeran, Patrick Mahomes, Travis Kelce, Tom Cruise, Bad Bunny, Zinedaine Zidane, Ryan Reynolds, Juan Mata, Anthony Joshua, Rory McIlroy, Luis Fonsi, Alexandra Daddario, Will I Am, Odell Beckham Jr. ve Keke Palmer gibi tam bir ünlüler geçidi vardı.

2 Beğeni

Sübhanallah ilk defa görenler beğensin

5 Beğeni

İlk beş değişmedi ama son turlarda Max’in yaşadığı sorunlarla Lando’nun da performansını arttırmasıyla, bize eğlenceli dakikalar geçirdi. Acaba mücadele ederler mi diye düşündük fakat turlar yetersiz kaldı. Checo sıra kazansa da tempo olarak önündeki herkesin gerisindeydi. RB vs Haas puan mücadelesi kaldığı yerden devam ediyor. Genel olarak sakin bir yarış geçti.