Formula 1 Kulübü

Lewis’i, yıllar sonra kırmızı renkte görmek tuhaf olacak. :confounded:

Bu arada takımların lansmanlarının açılışını yapıyoruz.
https://twitter.com/HaasF1Team/status/1753417931742924860

Williams renk düzenini tanıttı. Kick Sauber, akşam onda.

1 Beğeni

Alpine A524

1 Beğeni
2 Beğeni
2 Beğeni
2 Beğeni
1 Beğeni
1 Beğeni

Red Bull’un boyasından dolayı detayları görmek hep zor oluyor bu seferde yan hava girişlerini göremiyoruz. Render resimlerinde oynama var anca tanıtım anındaki fotolar üzerinde oynama yaparak görülüyor. Motor kapağıda geçen seneki Mercedes stili olmuş. Ferrari ve Mercedes en çok merak ettiğim takımlar Red Bull’dan sonra. Mercedes’in boyaması bu sene çok daha güzel olmuş. Aston ve Mclaren’de ne durumda olacak bilmiyoruz şöyle değişik isimlerin yarış kazanıp podyuma çıktığı bir sene olsa güzel olurdu.

2 Beğeni

O sırada Grid’de
maxgif

Umarım öyle bir sezon olur

Nihayet gördük hava girişlerini baya ufak yapmışlar. O bölgede oluşan boşluğa insan sığar resmen :slight_smile:

3 Beğeni

f1 2024 sezonu değil de f1 2023 sezonunun tekrarını izliyor gibiyiz şu an…

2 Beğeni

Bence Serhan Acar yokken o bile değil.

3 Beğeni

sanırım bu sporu bırakacağım

Yarış sıkıcıydı zaten de spiker maç gibi anlatıyor. Jason konuştuğunda yarış izliyorum diyorum. Bein spikeri diye dışarıdan gelen spikerlik yaptıracak halleri yok. Düzelir mi göreceğiz ama maalesef futbol ile otomobil yarışlarının spikerleri aynı olmamalı. sergi perez derken futbol maçı sunuyormuş gibi perezzz diye uzatması inanılmaz. :smiley: bunu serhan acar yapsa göze batmaz. tepki çok ama dozu kaçıranlar da çok ancak bir şeyler değişmeli. zamanla oturabilir çünkü bu rte iktidarı gibi millet 18 yıldır serhan acardan başkasını dinlemeyince şaşırıyor. :smiley: ve ilk gelen de yarış dünyasında sık sık içerik üreten olmayınca tepki artıyor.

ikili anlatım iyi denilse de hangi birini dinleyeceğim derken yarışın sesleri vs. karışıklık yarattı. jason daha sakin anlatırken uygar konuştuğunda dikkatim dağılıyor. bunun sebebi yarışta aynı kişilerin aynı performansla yarışması olsa da spiker maalesef milleti bağlayamadı. beklentilerin çok yüksek olmasının sebebi artık ciddi şekilde takip eden ve içerik tüken bir kitle var. bunlar kızan değil ve para harcıyorlar. kaç tane kanal ve hesap var belli değil düzenli ve profesyonel içerik üretmeye çabalayan yani çıtamız elbette yüksek olacak. yarış öncesi-sonrası baltaoğlu, yiğit tezcan veya socrateste mali ile serhan acar program yaptı mesela.

jason belki kimine göre biraz soğuk anlatabilirdi ama pişman etmez gibi geliyor en azından yarış mevzusunu teknik anlamda da biliyor ve tecrübesi var. birkaç yarış sonra durumların değişeceğini düşünüyorum. mali de ssport’ta f1 yarışlarını anlattığında alışamamıştım sonra düzene oturdu ama artısı şu o çocuk yarışla ilgili içerik hazırlıyor ve odağı bu yönde bein’de böyle değil. bein zamanla oturtur para var, imkan var.

2 Beğeni

Hem yarış sıkıcıydı hemde cumartesi yapıldığı için havaya giremedim. Üstüne birde Serhan Acar yerine ingilizce yayından takip ettim. Türkçe yayına para vermektense bazı yarışları hiç izlemem daha iyi, 21 senedir izlediğim spordan soğudum bir anda. Aylar geçiyor yeni araçlar yapılıyor ama herkesin yeri aynı. Tüm yarışları RedBull kazansa bari tarihe tanıklık ettik deriz.

Türkçe yayını takip edemedim ama o kadronun iyi olmayacağını düşünüyordum. Jason abi iyi biri ama türkçe aktarırken anlayamadığınız yerler olabilir, ingilizce yayın yapılsa daha rahat konuşur. F1 zaten çok karışık olmuşken motorsporları anlatmamış birine görevi verirsen yeni başlayan adam anlamakta zorluk çeker, bizleride o tarz yayın sıkar. Mesela yarış bittiğinde Verstappen kariyerindeki 5. grand slam’i yaptı diye bahsedildi mi? Her hangi birini koy zaten o onu geçti, şu kadar fark var arada diye anlatır.S Sport ve Eurosport kadrosundan motorsporları anlatan biri gelse ben eleştirmez parasını verip alırdım.

Bilmiyorum Serhan Acar’ın sesini duymak bana alışkanlık gibi mi geldi ama bu yeni spikerleri hem gözüm tutmadı hem de F1 değil de bir basket veya futbol maçını anlatırmış gibi davranıyorlar. Serhan Acar’ın sunum yaptığı zaman F1’deki sesler ile çakışmamaya dikkat ederdi ama bunlarda öyle değil. Bein’e vermeyeceklerdi Saranlar niye almadı onu da anlamış değilim onu da geçtim adamlar geçmiş sezonların kayıtları vs. silmişler.

saran’a hiçbir şey vermediler. bein arapların ve araplar istediği her şeyi alabilir. fia başkanı da arap oldu mis direkt 10 yıl çaktılar. :smiley:
arap sermayesini emcükleyene helal olsun.

2 Beğeni

İngiliz takımları, ligleri, stadları, yayıncı kuruluşları vs derken Araplar futbolu almışlar. Fia’nın başkanına baktım Ben Sulayem o da arap. F1,F2,Wrc vs.'de hep arap şirketler sponsor. Adamlar iyi götürüyorlar yetmedi bizimkilerde (tff) hem açıktan hem de arkadan araplara verdikçe veriyorlar.

Kısacası F1’in Saran’lı ve Sehan Acar’lı yıllarını mum ile arayacağız.

1 Beğeni