Formula 1 Kulübü

Verstappen Vegas GP için şunları demiş;

“%99’u gösteri, yalnızca %1’i spordur. Benim için bu tür şeyleri atlayabilirsiniz. Orada öylece duruyoruz, palyaço gibi görünüyoruz.” :clown_face:

Pilotların tepki göstermesi güzel bir şey ama hiçbir etkileri yok.

1 Beğeni

Güzel bir seremoni olmuş.

Daha ilk antrenmandan rezillik yaşandı.

https://youtube.com/shorts/-NfZWUl3Z7Y?feature=shared

Ben Saniz’e ceza çıkmasını anlamadım. Adamın ne suçu günahı vardı? Sizin “Koşulabilir” dediğiniz piste çıktı pistin kusuru yüzünden arabası hasar gördü. FIA’nın Ferrari’ye tazminat ödemesi gerekirken Ferrari cezalandırıldı. Zaten bu cadde pistleri ya olmamalı ya da bu pistlere özel kurallar olmalı. Mesela araçlar yerden en az 10 santim (Neredeyse binek bir araba kadar) yüksek olmalı. Herkesin arabası yüksek olursa herkese eşit handikap olur bir adaletsizlik olmaz. Zaten cadde pistlerinin asfaltı da pist asfaltı değil herhalde ilk turda kayan kayanaydı.
Cezalar da çok adaletsiz değil mi? Adamı pistin dışına süpürüp geçiyorsun, yerini geri vermek yerine 5 saniye ceza. Ya da birinin arabasına çarpıyorsun adam kaza yapıp yarış dışı kalıyor bütün yarışı yalan oluyor, sen 5 saniye ceza alıyorsun. Çok adaletsiz değil mi?
Sevemedim bu Formula 1’i.

Olaylı, heyecanlı ve çok güzel bir yarış oldu. Carlos’un cezası olmasaydı, yarış Ferrari’nin lehine olabilirdi. Charles, son ana kadar mücadele etti, bu beni geçen seneki Silverstone’a götürdü. Williams’a uyan piste iki araç birden puansız ayrılırken, Haas ve Romeo’da elindeki fırsatı kaçırdı. Lance, Oscar ve Esteban için harika bir yarış oldu denilebilir çünkü gerilerden geldiler. Haftaya ise takımlar mücadelesinde 2., 4. ve son sıralardaki takım savaşlarının cevabını öğreneceğiz.

Geldik son yarışa bakalım Toto Wolff para mı kazanacak yoksa para mı kaybedecek. Takımın 3’te 1 hissesine sahip olduğu için takımın alacağı ödül parasına göre milyon dolarlık kazancı söz konusu. Bide cuma antremanlarında ekrana ilginç bir bilgi yansıdı, Verstappen’in son iki sezonda aldığı galibiyet sayısı (33) Alonso’nun kariyerinde aldığı galibiyet sayısını (32) geçmiş durumda.

Alonso yarışları kolay kazanmadı. Kimleeerr kimlerle yarıştı…

Yine klasik bir Verstappen galibiyeti, Ferrari açısından hezimet.
Umarım önümüzdeki sezon biraz daha heyecanlı bir seozn olur.

2023 sezonunu noktalamış bulunuyoruz. Galibiyet zaferi değişmese de, son ana kadar McLaren vs Aston ve Mercedes vs Ferrari savaşlarını izledik. Lewis, hafif kırık ön kanatla iyi savaştı. Yuki puan alsa da Williams’ı geçemediler. Bol geçişli ve keyifli bir yarıştı, fazla söze gerek yok. Red Bull’un dominant bir sezonunu izledik. Son olarak, teşekkürler Franz Tost, Alpha Tauri ve Alfa Romeo. Bize keyif ve heyecan kattığınız için…Tahminim, Red Bull’a en yakın McLaren olacak, arkasından Mercedes ve Ferrari takip edecek. 14 hafta sonra görüşmek üzere…İyi bir yıl oldu ve iyi bir kış ve yılbaşı geçirmeniz dileğiyle… :blush: :innocent:

Part 5:

Part 6:

Part 7:

Part 8:

Part 9:

1 Beğeni
F1 2023 motor seslerini dinlediğinizde size hangi araçtan çıkan sesler daha cazip/güzel geliyor?
  • Mercedes
  • Haas
  • Red Bull
  • Aston Martin
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • McLaren
  • Alpha Tauri
  • Ferrari

0 oylayanlar

1 Beğeni
Sizce 2023 yılında en iyi mücadeleler hangi yarışlarda yapılmıştır?
  • Alonso vs Hamilton vs Sainz (Bahreyn GP)
  • Hulkenberg vs Magnussen (Suudi Arabistan GP)
  • Perez vs Sainz vs Albon (Britanya GP)
  • Ocon vs Stroll vs Albon vs Magnussen (Avusturya GP)
  • Verstappen vs Sainz vs Lerclerc (İtalya GP)
  • Ocon vs Gasly (Vegas GP)
  • Lerclerc vs Perez (Vegas GP)
  • Sergeant vs Albon vs Lawson vs Magnussen vs Stroll (Katar GP)
  • Norris vs Alonso (Katar GP)
  • Piastri vs Russell (Abu Dhabi GP)

0 oylayanlar

3 Beğeni

Alonso vs Perez (Brezilya GP)

1 Beğeni

Alonso vs Hamilton vs Sainz (Bahreyn GP)

Tarih Takım Motor Şasi Yer
2 Şubat Haas Ferrari VF-24 Digital
5 Şubat Williams Mercedes FW46 New York
5 Şubat Kick Sauber Ferrari C44 London
7 Şubat Alpine Renault A524 Enstone
8 Şubat Visa Cash App RB RBPT Honda VCARB01 Las Vegas
12 Şubat Aston Martin Mercedes AMR24 Silverstone
13 Şubat Ferrari Ferrari SF-24 Digital
14 Şubat McLaren Mercedes MCL38 Silverstone
14 Şubat Mercedes Mercedes W15 Silverstone
15 Şubat Red Bull RBPT Honda RB20 Milton Keynes
3 Beğeni

ferrari aracın adını daha açıklamamış, beygir arıyorlar herhalde isimde :smiling_face_with_tear:

F1 tarihinin en büyük transferi…

1 Beğeni

pilot transfer etmek yerine strateji belirleyen adamı transfer etselerdi daha iyi olurdu.

Resmi duyuru gelene kadar inanmadım ama bu kadar büyük ses çıkınca gerçekleştiği iddası kuvvetlenmişti. Şuanda resmi duyurular arka arkaya yapıldı ve artık sene sonunda Mercedes’ten ayrılıp Ferrari’ye geçmiş oldu. Resmen 1 Nisan şakası gibi ama gerçekten oldu bu transfer.

https://x.com/andreainapnea/status/1753043836903850419?s=46&t=W1TIRnylsIxVeDWTphe3jg