Formula 1 Kulübü

İmkansız. :smiley:

2 Beğeni

Olsun be hayali bile güzel, en azından totemini yapmış olalım :smiley:

1 Beğeni

Ayrıca Alpine’nin yeni sesi beni bitirdi…

4 Beğeni

2023 sezonuna hoşgeldiniz. Ferrari hayal kırıklığı ile başladı, Aston Martin şapkadan tavşan çıkarıp sezona çok güçlü başladı, Red Bull ayrı bir dünyadalar ve McLaren umduğu gibi başlayamadı. Williams biraz daha güçlenmiş gibi onun dışında geri kalanlar aynı ama yarışa heyecan katan tek isim Fernando’ydu…

3 Beğeni

Alonso olmasaydı yarışın başından itibaren uyuya kalacaktık.

Bence, Red Bull’lar kendi arasında şampiyonluk mücadelesi verecek gibi. Fernando, tek başına Aston Martin’i sırtlayacak, sanırsam. Mercedes ve Ferrari kendi arasında mücadele vererek öndekileri takip edeceği benziyor. McLaren hiç olmak istemediği yerde, beni de hayal kırıklığına uğrattı. Bir an önce toparlanıp tekrar ön grupla mücadele edebilmesi gerekiyor…

3 Beğeni

FIA gene saçma kararlar verdi yarış içinde. Masi’ye bağlıyorlardı bu durumları ama son senelerde isimler değişsede saçmalalar aynı. Stroll’ün durumunda VSC çıkması lazımken SC çıktı ve konvoy oluşunca Verstappen’e çok yaradı bu durum + olarak Alonso ceza çektiği halde yerini korudu. Podyum sonrasında Alonso’nun mekanikeri arka krikoyu araca değdirdiği için cezayı düzgün çekmedi diye 10sn ceza verildi. Madem bunun cezası varsa niye 30 tur boyunca verilmedi veya inceleme başlatıldı diye uyarı yapılmadı Alonso ve Aston Martin’e. Birşeyin cezası varsa net bir şekilde verilsin pilot veya takıma bakılmaksızın yoksa her sene böyle şeyleri tartışmaya devam ederiz.

3 Beğeni

10 saniyelik ceza geri alındı. FIA ne yapmaya çalışıyor anlamış değilim. El Matador’a haksızlık yapıldığını düşünüyordum. Cezanın geri çekilmesi iyi oldu.

yani hiç sc sırasında ceza çekilmedi mi bugüne kadar? gerçekten? hiç mi? :smiley: alonso ve baba stroll gazı almışlar kimse durduramaz bu bir savaş :smiley:

1 Beğeni

Bu sezon gridin en motive takımı Aston Martin bence. Araçları hızlı, tek turda da iyiler belki pole bile alabilirler, yarış tempoları da Red Bull’dan bağımsız olarak rakipsiz. Takımın keyfi yerinde mühendisler huzurlu bir şekilde güncellemeler üzerinde çalışıyor. Para zaten sınırsız. :smiley:

Az önce baba stroll ne yapmış diye biraz haber okudum bu martinler galiba kendi motorunu üretecek yeni fabrika yaptırıyormuş eleman sayısını iki katına çıkartmış.

dün vsc’ye gerek bile yoktu aracı 1 metre daha geriye ittirseler %1’lik kaza şansı ortadan kalkardı, abd medyası işte hep şov peşinde.

1 Beğeni

fabrikanın temelleri atılalı 2 yıl oldu herhalde jcb ile birlikte yapıyorlar. red bulldan arakladığıı mühendislerle onlara yaklaşmışlar. fabrika takımı olmak için yatırım yapıyor. güvenini de bu sezon kanıtlamış oldu yoksa geçen sene gibi olsa rezaletti helal olsun öyle ya da böyle adam önemli kişileri transfer ettirdi. kaba gibi görünse de iş yapıyor. mizacı çok farklı birisi :smiley: deli gibi yatırım ve iş organize ediyor. uyduruk force india’dan nerelere geldi.

4 Beğeni

Mayıs ayından itibaren yeni fabrikaya yerleşecekler.

1 Beğeni

neden böyleler biliyorsunuz
aynı sorun bizde de var :smiley:

2 Beğeni

Yok arkadaş bunlardan adam olmaz.

1 Beğeni

Ferrari’ye eli sopalı bir yönetici lazım ama üst yönetim müdahele ettiği için gelen adamın bir şeyleri değiştirmesi çok zor, üstelik takım içindede politika var. Mesela aero departmanı motor soğutmasında sorun olduğunu söylediğinde sorunu kabullenmeyip aero tasarımını baştan tasarlattırıyorlar 90’lardaki tasarımcısı böyle anlatmıştı bu durumu. Sonrasında Schumacher, o olmazsa bende giderim demese Todt ve diğer yapı kurulmadan bozulacaktı. Ardından üst üste şampiyonluklar gelince Montezemolo bunlar başarıyı sahiplendi ben saksımıyım deyip yapıyı bozdu. Otomobil tarafında işler iyi olduğu için F1 tarafına bakan biri yok üst yönetimde, buna rağmen işten anlayan adamlara tam yetki verilmediği için sorunlar bitecek gibi durmuyor. İngiltere’den yetenekli elemanlarıda işe çekemiyor Ferrari, kendi adamlarında yetenekli olanlar var ama her sene işler deneme yanılma yoluyla yapılıyor. Üstelik eski politik gücü kalmadığı için herşeye evet diyen bir takıma döndü Ferrari.

2 Beğeni

Bugün ikinci sektörde Albon’u gören oldu mu acaba? Ben göremedim de… :saluting_face:

On numara yarıştı :stuck_out_tongue:erken kalkmasam pişman olurdum.

1 Beğeni

Bi an yarış bitmeyecek sandım. :smiley: 3 kırmızı bayrak nedir ya. Az kalsın El Matador’un podyumu gidiyordu kasap Sainz yüzünden. Hemşeri hemşeriyi gurbette… :smiley: Neyse.

1 Beğeni