Formula 1 Kulübü

Ben uyurken ne katliam ne kaos olmuş öyle, canlı yayın tekrarını izledim. George’a yazık olmuş, Aston’lar ölümden dönmüş gibiydiler. Alpine’ler birbirini katletmiş, Ferrari’ler geçen seneyi herhalde mumla arıyorlardır. McLaren nihayet puanla tanışmış, Albon’a çok üzüldüm, gerçekten iyi gidiyordu. Son kırmızı bayrak sonrası FIA, klasmanı eski düzene getirmeseydi, belki de Nico’yu podyumda görüyor olacaktık. Güzel, muazzam ve unutulmaz yarış olmuş. En önemlisi kimseye bir şey olmamış. Bir ay sonra görüşürüz…

2 Beğeni

Böyle bir yarış ardından 3 hafta daha beklemek saçmalık. İlk 3 yarış 1.5 ayda tamamlandı. Bu nasıl uzun sezon anlamış değilim.

2 Beğeni

Geri kalan yarışların tarihlerine baktığımda da hep böyle 2-3 hafta aralıklı yarışlar. Art arda yarış haftası çok az.

1 Beğeni

Normalde Çin GP’si yapılacaktı ama iptal olunca bu kadar boşluk oluştu.

1 Beğeni

ak bir yapımcı kesin buna grand turismo filmine özenip ilerde film çeker,

koy istanbul gp, diğer meşhur pistleri koy, bak nasıl doluyor haftalar… ulan fia

1 Beğeni

Bu kadar politize olmayın, yarışı kimler izliyor :slight_smile:

3 Beğeni

Bu seneki en iyi yarış olabilir şu ana kadar valla bol bol güzel geçişler vardı. Bir önceki iğrenç yarıştan sonra ilaç gibiydi.

2 Beğeni

Daha sezonun başındayız. Avrupa pistlerinde çok daha güzel yarışlar izleyeceğiz.

1 Beğeni

Sadece Magnussen vs Leclerc diyorum ve susuyorum…

2 Beğeni

Adam resmen Ferrari’ye defans yaptı yetmedi atak yaptı.

1 Beğeni
1 Beğeni

Çok az kalmıştı yaa, Fernando…

3 Beğeni

Son saniyelere kadar Alonso alır diye tahmin ediyordum ama Verstappen muazzam bir performansla farkı kapatarak pol pozisyonunu aldı. Hayatım boyunca sayamayacağım kadar pilot izledim ama Verstappen gibisini görmedim. Raikkonen (2003-2007) kadar hızlı, Schumacher kadar agresif, Senna kadar akıllı…
Gerçekten bambaşka bir pilot, bunu bir Tifoso olarak söylüyorum :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Yağmur olmasa yarış sıkıcı geçerdi. ESTEBAN…

Ferrari uzuun zaman sonra iyi strateji uyguladı ve üst sıralara tırmanabildi. Albon, hem Avusturya’ya kadar gidecekti hem de arkadakileri çileden çıkardı. Nico, üst sıralardan başlayınca güzel bir ekspres oluştu. Son olarak, bence McLaren ilk ondan falan başlamasın, sanki lanetliymiş gibi iki yarıştır sıfır çekiyor. :triumph:

1 Beğeni

İlk 10 çok değişmedi, onun dışında McLaren’ın getirdiği güncellemeler işe yaramış gibi görünüyor. Ayrıca, bu yarış bana çok zevkli geçti, geçişler, mücadeleler vs. vs.

1 Beğeni

İlk birkaç turu izleme fırsatı buldum. Löklök iyi kovaladı insan yiyici 33’ü, arkasından da sainz benzer biçimde ama sonra ara açılmaya başlayınca bıraktım. İlk turdan safety car çıkınca tadım kaçtı, halbuki kesintisiz bir kapışma olsa çok daha heyeecanlı olabilirdi.

F1 filminin çekimlerinden önce birkaç antreman seansı…
Filmin çekimleri bu hafta sonu başlıyor.
https://twitter.com/motorsportcomtr/status/1676955195186741257?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^tweet