Farming Simulator 22 [Ana Konu]

İyide yalanmı söylecez onu anlamadım hala inatla sıkıntısız oynayanlara inanmıyorsun çözemedim seni :joy:

1 Beğeni

Bende de sorun yok. Yaşamadım hiç şimdiye kadar

5 dakika bile uğraşmadan bir kaç forumda sorunlarla ilgili konular toplayabiliyorum :slight_smile:

4 aylık konuda var 1 yıllık konuda var. genel kanı oyun problemi.
https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/geforce-graphics-cards/5/499146/span-classhighlightfarmspan-simulator-22-performan/

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/ansel-photo-mode/16/496510/depth-of-field-not-working-fs22/

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/geforce-graphics-cards/5/479920/gtx-1660ti-stutter-in-span-classhighlightfarmingsp/

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/geforce-graphics-cards/5/501259/geforce-1660-ultra-installed-fps-in-waves/

1 Beğeni

BUNU İSTEYEN DENESİN. bu arada yukarıda paylaştığım görüntü ayarlarımı hatalı koymuşum pardon yeni fark ettim düzelttim hiçte uyarmıyorsunuz 2 resim aynı diye yaw :roll_eyes:

Oyun İçi Grafik Ayarlarını Optimize Etmek
Oyunu başlatın ve Seçenekler > Görüntü Ayarları’nı açın.

Dikey Eşleme V-Sync’i Kapalı olarak ayarlayın.

Kare Oran Limiti Çözünürlük Ölçeklendirmesini %80’e düşürün.

Gelişmiş Grafik Ayarlarını aşağıdaki şekilde ayarlayın:

Çoklu Örnek Düzgünleştirme: Kapalı

Son İşleme Kenar Yumuşatma: Kapalı

İntelxeSS: Grafik kartınız DLSS’yi destekliyorsa

Performans veya Dengeli. Değilse, İntelxeSS ’yi kapatın.

FidelityFx Süper Çözünürlük : Kapalı

Gölge Kalitesi : Kapalı; Güçlü bir PC’niz varsa bunu Orta olarak ayarlayın.

Gölge Mesafe Kalitesi : Düşük

EAOA Kalitesi : Düşük; Güçlü bir PC’niz varsa bunu Orta olarak ayarlayın.

Düşük Kalite : Düşük; Güçlü bir PC’niz varsa bunu Orta olarak ayarlayın.

Nesne Çizim Uzaklığı : 50 – 70

Arazi Detaylandırma Mesafesi : 50 – 70

3D İşleme Çözünürlüğü : 50 – 100

Arka Aynalar : 0

Doku Filtreleme : Bilineer

Gölge Şekli Filtreleme : Düşük

Arazi Kalitesi : Düşük; güçlü bir PC’niz varsa bunu Yüksek olarak ayarlayın.

Yeşillik Çizim uzaklığı : 50 – 70

Yeşillik Gölgeleri : Kapalı

Mozaik Düzenleme Hacmi : 50 – 100

Gerçekçi İşaret Işıkları : Kapalı

Doku Çözünürlüğü : Düşük

Maksimum Gölge Işıkları : 1

Gölge Kalitesi : Düşük

Detay Mesafesi : 50 – 80

Bulut Kalitesi : Düşük

Maksimum Lastik İzleri : 0 – 50

Gölgeleme Oranı : Düşük

Eğer bir NVIDIA kullanıcısıysanız:

• Masaüstünüze sağ tıklayın ve içerik menüsünden NVIDIA Denetim Masası’nı seçin.
  • Soldaki 3D Ayarlarını Yönet’e tıklayın, ardından Program Ayarları sekmesini açın. Program listesinden Farming Simulator 22’yi seçin.
  • Aşağıdaki ayarları değiştirin:
    Maks Kare Hızı : Bunu, monitörünüzün geçerli yenileme hızının altındaki bir kare hızına ayarlayın.
    OpenGL render GPU : Nvidia GPU’nuza ayarlayın
    Güç Yönetimi : Maksimum Performansı Tercih Edin
    Düşük Gecikme Modu : Ultra
    Dikey senkronizasyon : Hızlı
    Doku filtreleme – Kalite : Performans
  • Değişiklikleri kaydetmek için Uygula kısmına basın.
3 Beğeni

Fsyi bilgisayarda birtek 13te oynamıştım.Ben zaten mobil oyuncuyum.:slightly_smiling_face:İki sene önce beleş aldığım fs19u celeron ve hd graphicime yükledim ve…

Stuter yok.720p lowda 20-30 fps ama en önemlisi takılma olmadan oynayabiliyorum.Stuter olmadıktan sonra zaten gözünüz alışıyor.
Ets2yi mesela aydınlatma güncellemesinden önce aynı şekilde düşükte 20-30 fps takılmadan oynuyordum.Aydınlatmadan sonra fpsde değişlik yok ama takılmadan oynanmıyor.

Yukardaki arkadaşın sisteminde takılmasına şaşırdım.

2015 yıllarında i7 3632qm 8gb ram Nvidia gt 635m leptop ile Fs 15 i 25 30 fps ets2 yi 20 25 fps arası oynardım. bizim derdimiz fps düşüklüğü değil anlık takılma sorunu.

gülüyorum artık :rofl: fps yi yükselttik daha beter takıla takıla oynanmaya başladı :roll_eyes: ben böyle saçma oyun görmedim ayarlara dokununca elinde patlıyor :sweat_smile:

EKLEME fps yi düşürdüm takılmalar azaldı şaka gibi bu oyun :roll_eyes: :rofl:

EKLEME 2 bu gün fs 19 a girdim zerre takılma yok görüntü artı ses bile daha net şu fs22 de olan pelaj arazi düzeltme şekli fs19 da da olsa hep onu oynardım

Sistemimi güncelledim, Rtx 3060 Ryzen 5 5600X ile gördüğüm en düşük fps 60.
Girişteki takılmalar hariç.
Girişdeki takılmalar gittikten sonra aynı önceki sistemimdeki gibi bir problem çıkmıyor yağ gibi akıyor oyun, genel olarak ortalama 80 fps veriyor, DLSS kapalı.

4 Beğeni

ilk defa sevdiğim bir serinin oyununu geri iade ettim…sıkıntılar herşeyi yapmama rağmen devam etti ben de 2 saati dolmasına bir kaç dk kaldı iade ettim. Kimine göre normal şartlarda çalışan oyun sistem yetmesine rağmen malesef bende istediğim gibi sonuç vermedi. Yapacak birşey yok sağlık olsun oynayanlara iyi eğlenceler :man_shrugging:

2 Beğeni

Enflasyon , Zamlar :roll_eyes: ben almışken kalsın dedim napam :roll_eyes::roll_eyes:

Kimse paylaşmayınca ben paylaşayım dedim.

2 Beğeni

Keşke epicgames bu oyunu da bedava dağıtsa. Kafa dağıtmak için farming simulator başlamaya karar verdim ama fakirlikten 19’dan devam edeceğiz.

5 Beğeni

Gamepass en ucuz ve en mantıklı yol hocam bu günümüz Türkiyesinde

1 Beğeni

Önceden insanlar tarafından yapılmış şeyleri alıp resmi içerik olarak piyasaya sürmeye devam edin aynen devam :+1:

1 Beğeni

bir şey diyemezsin :smiley: lisanslı ürün getiriyorsun. eskiden oynardık fs17 zamanı mıydı neydi @Emre54
çılgın anlar yaşamıştık

1 Beğeni

Arka tarafta manzaraya bakıyorum da oyunda olan bir harita mı bu?

yakında oyuna giriş parası da ister bunlar :rage: zaten moral sıfır 11 gündür girmiyorum

Balya olayını az çok tahmin ettik ama sıradan bir DLC olmuş. Gözle görülür tek olayı mısır silajını balya yapmak. :woozy_face:

19 ve 17’deki Krone DLC dönse daha iyi olurdu. Hayvan yemi yapma, fabrika olayı tam FS22’likti.

1 Beğeni
1 Beğeni

farmcon 23 bu sene deutz-fahr arena’da olacakmış. deutz ile ilgili bir şeyler olacak anlaşıldı.