Farming Simulator 22 [Ana Konu]

i7 9700k vs i5 12400

iyi de sen fikrini yazıyorsun bizde cevap veriyoruz bunda kızılacak durum yok :+1: bu sistemle fps 150 ama kasıyor işte bu oyun diyoruz oynarım yada oynamam o bana kalmış seviyoruz ki oynuyoruz. bu arada o dediğin mod falan yok bende öyle grafik modları kullanmam hiç bir oyunda :+1: buna göre sizi tebrik edelim fs22 ye tam uyumlu sistem toplamışınız biz bunu becerememişiz demek ki ve bu oyuna göre sistem toplanması gerektiğini de öğrenmiş olduk fs22 çok ağır oyun çünkü her sistem kaldırmaz :roll_eyes:

2 Beğeni

profundan sistem toplama videosu bekliyoruz o halde sadece FS22 ye özel hiç kasmayacak.

2 Beğeni

Reshade v5.2.1-1 Preset FS22 - Farming Simulator 22 Mod | FS22 mod (videolu anlatım)
Uzatmamak için yazmadım ama cevap bekliyosun belli bunda kızacak bişey yok niye kızayım ki reshade diye bi mod yok demişsin paylaştığım linkilerden bulabilirsin daha çok var ama burayı meşgul etmiyim.Ayrıca ben sistem toplamadım laptop toplanmaz… Diğer arkadaşın yazdığı yoruma gelirsem ben prof değilim sadece düşüncemi paylaştım ama paylaşmam gerektiğini öğrendim.

Şu konuya bi açıklık getirmek isterim bildiğim kadarıyla, oyun kart beğenmemezlik ya da işte kronik optimizasyon sorunu gibi bişeyi yok , bu çok önemli sisteminiz ne kadar temiz olursa oyun o kadar sağlıklı çalışıyor. Ben 1050 ti ile çok rahat oynuyorum. Bilginize.

ben öyle bir mod kullanmıyorum dedim ÖYLE BİR MOD YOK DEMEDİM :rofl:

vurdun ama gol olmadı sistem de tertemiz maalesef :rofl:

Eski gamig leptop 1050ti idi bir nebze oynanabilirliği vardı. Yeni cihazım rtx3060 2 aylık sıfır cihaz tüm driverları kurulu 1 tane crack oyun/uygulama yok.

Aynı kartta oynuyoruz. DLAA aktif olduğunda pek sıkıntı kalmıyor sadece ilk girişti takılmalar var o da yüklemeler bittikten sonra düzeliyor. Son güncellemelerde sonra DLSS Balance kullanmaya başladım. Aynalar kapalı oynuyorum. Ama hiç oynanamayacak şekilde olması anormal bir durum. Adamlar o kadar optimizasyon çözümü getiren şey uyguladı.

Grafik ayarlarım

4 Beğeni

FSR 2 0 gelince onu açıp bende blanced seçtim en iyisi buydu çünkü. işin garibi bu gün oyunu açtım ilk anlar kastı sonra baya düzeldi akıcı oldu. bu oyunun günü gününe tutmuyor bir iyi bir kötü eşek saati var galiba :roll_eyes: :rofl: Ayrıca fps kilidini 90 yapmışlar gerçekten artık 60 da değil limit 90 olmuş… üşenmezsem bende grafik ayarlarını koyarım bir ara

Dün akşam çözünürlüğü 2k yerine 1 k ya çekerek tüm ayarları denedim. Ayarlar biraz düşük kaldığı için gpu saat frekansı düşüyordu. Ayarları biraz arttırıp denediğimda daha akıcı oldu. Fakat dlss görüntüyü bulanık yapıyor bende kapatınca düzeliyor.

Yabancı biri attığım videoya yorum yapmış :slight_smile:

yazı olarak koysaydın keşke de yorumu çevirip anlardık her kes yabancı dil bilmiyor ki

Google çeviri böyle çevirdi.
Aynı sorun benim oyunumda da vardı. Sorunu çözmek için çok zaman aldım. Sonra sorunu çözdüm. Temel olarak oyuna git, bir harita seç ve oyuna başla. Bir sonraki oyunu indirme oyunu yöneticiliği. Ardından, oyun gölgelendiricisinin yaklaşık beş dakika boyunca optimizasyon yapmasına izin verin. O zamana kadar haritanın etrafında dolaşıyorsunuz. O zaman oyunu anlamayacaksınız.

1 Beğeni

fs 22 serverı olan varmı? yaslar 30+, 2 kişiyiz. hazırda server yoksa da acabiliriz.

berbat çevirmiş :rofl: neyse benim ayarlar da bu ve gariptir 2 gündür sorun yok :roll_eyes:

Dlss açtığımda kasma 5 dk sonra gidiyor bende. Fakat dlss açınca görüntü bulanıklaşıyor. Performans balanced kalite seçeneklerini denedim değişmiyor.

Arkadaş fs nin düzgün çalışmasına şaşırdı :grinning:

Oyunu satın aldım ve ilk yorumlamam şu ki malesef oyun bende de droplar yiyor hiç bir ayarını değiştirmedim sadece en yüksekten yüksek ayarına aldım 11.nesil i7 işlemcim var rtx3060 ekran kartım 16GB ram 500gb ssd var oyuncu laptop. Ama bu oyun neden drop yiyor gerçekten ilginç…Sistemden sisteme fark vardır belki evet ama şimdi oyuncuların %70 i iyi bir sistem olsa dahi drop yiyorsa geriye kalan %30luk kesimde bir şikayet bulunmuyor…Umarım bu sorun düzelir cidden can sıkıcı çünkü o kadar para verip alıyoruz orjinal olsun diye ama böyle sorunlar can sıkıyor malesef

1 Beğeni

Arkadaşlar bende sizi anlayamadım ki, oynayan insanlar nasıl oynuyor aynı sistemlerle? ilginç. Millet yakarıyor isyan ediyor diyorsunuz da oyunda çok ciddi bir optimizasyon sorunu olsa incelemelerde gömerlerdi oyunu, üzerinden bir yıl geçmiş, fifayı nasıl gömdüler gidin bakın olumlu yorum bulamazsın, steam inceleme yorumlarında söyleyen var sizin gibi bi kaç tane, lakin %90 olumlu inceleme nerden geliyor havadan mı? Konu çok sıkıcı bir hal aldı artık. Kronik optimizasyon sorunu olsa hepimiz burada aynı şeyi konuşuruz, oynayan oynuyor işte. Bu güne kadar da hiçbir Fs oyununda optimizasyon sorunuyla karşılaştığımı hatırlamıyorum. Oyunun başındaki droplar herkes de oluyor zaten, harita kendine gelinceye kadar idare ediceksiniz maalesef, oyunun çalışma algoritması bu, oyuna başladığım zaman giriyorum haritaya önce bi 5-10 dk keşife çıkıyorum, harita kendini yükledikten sonra hiç bir problem olmuyor sonra save dosyasına girdiğim zaman girişteki droplar da olmuyor, haritaya ilk girdiğiniz zaman olur sadece, hesaplamalarla çalışan bir oyun, ilk açtığınız zaman haritayı o veriler algoritmalar bi kendine gelicek oyun eskisi gibi değil artık çok fazla hesaplama getiren sistemler eklendi oyuna, biz sadece oynuyoruz arka planını hiç düşündünüz mü? biraz sabırlı olun, ya çünkü bunu oradaki çalışanlara söylesen, ben aynı sistemle oynuyorum ama arkadaşım oynayamıyor desen onların bile beyni yanar “nasıl?” diye :smiley:
bi deneyin bi bekleyin sabırlı olun harita bi kendine gelsin. ilk girdiğiniz andaki droplar herkes de oluyor zaten.

2 Beğeni

Arkadaşım zaten FS2009 dan beri oynayan birisiyim bu seriyi ama biz yalan mı söylüyoruz? RTX3060 11.nesil i7 işlemci ve 16 Gb ram varken bile drop alıyorsa bu benim sistemimin sorunu değil. Kaldı ki ETS2 gibi en çok droplarından şikayet edilen bir oyunda bile benim sistemim drop yemiyorsa ama bu FS22 de yiyorsa bu 22 de bir sıkıntı var bizde değil. Ayrıca Oyunun nasıl çalıştığı hakkında bilgimiz var o konuda. Bu oyun satışa çıkıyorsa insanlar para verip alıyorsa, böyle bir sıkıntıları varsa dile getirmeleri hakkıdır.
Oyuna girerken en başında farkettiyseniz orda bir yuvarlak dönüyor içinde yüzde oranı hesaplayan değil mi? Arkaplanda zaten yüklemesini yapıyor bi önyükleme olarak ondan sonra artık drop olayı olmamalı yani.

Kaldı ki bak yukardaki yorumumda ne yazmışım? “En yüksekten Yükseğe aldım”. Buna rağmen drop yemesi saçma zaten. Haritasal anlamda model ve detay yüksek olabilir ama grafik ayarlarında düşürme yaparak da o drop sorunu düzelmiyorsa bu sistemsel bir sorun değil zaten. FS serisi sevdiğim bir seri bu yüzden FS19 a kadar olan seriyi kesinlikle yerden yere vurmam. Ama bu 22 serisinde niyeyse bir sıkıntı var. Senin dediğin gibi oyuna ilk başlarken de droplar oldu olmadı değil haritada gezindim ettim vs bir süre düzeldi sonra yine yapıyor save aldım çıktım girdim yine başlarda drop oldu ve yine devam ediyor ara ara bu olmamalı oyunu ilk aldığımda ilk açtığımda hadi yapsın ona eyvallah da sürekli save aldığım halde her girdiğimde yine böyle olacaksa bu ciddi bir meseledir. :-1:

4 Beğeni

sorun yok diyenlere cevap versen de işe yaramıyor kabul etmiyorlar boşuna yazmışsın. yayın yapan HasanOfke bile sorun var diyor bunlar hala sorun yok diyorsa başka söze gerek yok

3 Beğeni