Farming Simulator 22 [Ana Konu]

O kadar güncellemeler geldi ama yinede bi çare nasıl bulamadılar bilmiyorum

Bende de gtx1650 kartlı MSI laptop var oyunu en yüksek ayarlarda takılmadan oynuyorum.

Benimde aynı sıkıntısız oynuyorum ama nasıl oluyor bende bilmiyorum :joy:

Bende de bir problem yok (rx580+Ryzen 5 1600)

sizler grant tarafından seçilmiş kişilersiniz o zaman :roll_eyes:

seçilmiş falan değiliz de bence hala bir yerlerde bir şeyleri yanlış yapıyor ya da sistemden bir şeyler yanlış çalışıyor.

Eski sistemim i7 7700hq 16gb ram 1050ti idi oyun hdd de yine çok fazla takılma vardı fakat bir şekilde oyunu yeni almış olmamın hevesiyle oynanıyordu.

Yeni sistemim i5 12400 32gb ram rtx3060 oyun ssd de kasmaktan oynanmıyor sistem daha 2 aylık.

Arkadaşım i7 6700k 32gb ram rtx2070 yine kasmaktan oynayamıyor.

Ben bf5 bf1 oynadığım bilgisayarda

Düşük ayarlar fs22 oynayamıyorum

Alt tarafı oyun yahu neyi yanlış yapacağız bilgisayarda 40 tane oyun yüklü shadow of tomb raider bf5 bf1 Gta V Hepsi sorunsuz bi bu oyun sorunlu.

Nvidia denetim masasından maksimum performansı da seçtim fps de sınırladım gysnc olan manitörde vysnc bile açtım yok arkadaş bi oyunu oynamak için kırk takla mı atacağım ben

Online gta v tüm ayarlar full var mı takılma kasma ? Hem de video çekiyorum

bu sistemle takılıp duruyorsa daha yapacak neyim var anlamadım :roll_eyes: hadi diyelim ekran kartı yetersiz ama ets2 ats yağ gibi akıyor ki rtx3060 de kasıyor diyen varken kart alsak ne yazar. . bu oyunda tüm önerilen ayarlar yapıldı daha ne yapılır bilemiyorum artık :roll_eyes:

Ryzen7 5700X 4.6 GHZ /NOCTUA NH U 12SE/ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO//Sapphire Nitron Radeon RX 580 4G /GSKILL FlareX DDR4-3200Mhz C14 32GB (4x8GB) /Samsung 970 PRO 512 M.2 SSD/Samsung 850 PRO 512GB Sata3 SSD/ Samsung 320GB 7200RPM 16MB SATA2 HDD)SamsungHD154UI 1.5TB HDD/Seasonic GX Focus Plus 850W 80+ Gold /Viewsonic XG2401 24"1ms 144HZ

Bence bu oyun gtx 1050 1660Ti arasında olan kartlarda stabil çalışıyor ama Rtx görünce sapıtıyor gibi geldi bana…bu şikayetleri gördükçe bu oyunu almaktan vazgeçtim(rtx3060 kullanıcısıyım) Fs19 dan devam… :man_shrugging:

İ7 9750h intel işlemci 16 gb ddr4 ram ve gtx 1650 4 gb ekran kartı 256 gb ssd 1 tb hdd var laptopta stabil çalışıyor.Ben sistemi m2 ssd’e oyunları da hdd’e kurduğum için belki daha iyi performans alıyorum. Ayrıca 30 gb mod yüklü bi gram kasmıyor.RESHADE modlarından da olabilir. Oyunun görüntü kalitesini arttırayım derken oyunun kasmasına hatta oyundan da atmasına neden olabilir. Çünkü oyunun görüntü dosyalarıyla oynuyorsun ve bu dosyanın bozulmasına neden oluyor.

Sıfır save sıfır mod. Windows m2 ssd de kurulu oyun sata ssd de kurulu. Kasıyor.

O zaman bişey diyemiyecem kardeşim.İşlemcini 9.nesil i7’ye yükseltmen senin için daya iyi olur diye düşünüyorum.

İ512400 bu oyunda %30 bile kullanılmıyor.

ssd de ats ets2 fs19 fs22 yüklü bundan olsa ets2 ats fs19 da kasardı bu yüzden olamaz zaten ssd dandik bir ssd değil ve kapasite de 512gb ve dolu da değil zaten. ayrıca arkadaş yazmış video da koymuş sıfır sawe sıfır modla da kasıyor artı en düşük ayar yapmış daha ne olsun? RESHADE modu nedir bu arada anlamadım?

Facebook grubunda da aynı sorundan yakınıyor millet. adamın biri konsolda takılan oyun mu olur yazmıştı :slight_smile:
Adsız

Madem çok kasıyor oynamayın o zaman daha ne diyeceğimi şaşırdım. :slight_smile: (RESHADE grafik ayarlarını değiştiren daha gerçekçi yapan bi mod.)

orjinal oyun alıp o kadar para vereceğim 20 binliraya bilgisayar toplayacağım istediğim oyunu oynayamayacağım o da güzel hocam :slight_smile:

Sende haklısın ama bilgisayar toplarken parçaların birbiriyle uyumlu olması da gerekiyor topladığın kasa GTA 5’i sıkıntısız oynarsın ama Farming Simulatore geldiğinde böyle sıkıntılar olur.RTX 3060 olan ekran kartına i5 işlemci takılmamalı bence bir oyunu bir oyunu oynar diğerine gelince sıkıntı yaşarsın. :slight_smile:

i3 12100 bile 3060 ı yürütüyor hocam. i5 12400 denen işlemci i7 7700k dan iyi bir işlemci. nesil farkı var. bf5/bf1/gta v/Shadow of tomb raider bunlar oyun değil mi ? attığım video da işlemci kullanımı gözüküyor. işlemci kullanımı %25 e bile gelmiyor.

sadece kutu içine aldığım oyunda sorun var. ve bilgisayar mı sorunlu oluyor ?

Ben kendi düşüncemi söyledim sadece kendin söylüyosun nesil farkı var ondan da olabilir,herşey olabilir.