Euro Truck Simulator 2 [Ana Konu]

Gerçek hayatta zaten gezemiyorduk. Oyunda bile gezmek lüks oldu…

6 Beğeni

Fiyatlar 2x zamlandı geçmiş olsun, bari bu sefer indirim anında zam olmadığı için eksik içeriği toplama imkanımız oldu. Balkanlar gelene kadar zam gelecek demiştim ben, artık 270 lira olduğundan çıktığı gibi alma ihtimalim kalmadı. Dorse ve Tuning Paketleri hala alınabilir çünkü %10-%30’u geçmiyor indirimler 10-15 lira kar yapayım diyene kadar zam gelecek her sene ama harita paketleri için kötü oldu maalesef :frowning:

1 Beğeni

DLC almak için World of Trucks’tan kazandığım etkinlik ödüllerini maalesef satmak zorunda kalacağım :confused::slightly_frowning_face::frowning::disappointed:

Belliydi böyle olacağı, fakat kur vs diyorlar ama bazı firmalar hala eski fiyattan satıyor bunu anlamıyorum.

1 Beğeni

Bulgar komşularımızın hayratından yararlanırız yapacak bir şey yok, hemen düşüyor zaten.

West Balkan 270 liraya hayırlı olsun o zaman :face_with_hand_over_mouth: ( ki indirimde bakalım artık kaça inecekler eski fiyatına? :face_with_raised_eyebrow: )

Her şeye zam geliyor evet, enflasyon yüksek evet. Gidişattan ben de hiç memnun değilim tabii ki. Ancak şunu unutmamak lazım 2012’de oyun çıktığı zaman 39 TL idi ki bu fiyat o zamana göre hiç de düşük değil. Yine GTA gibi RDR gibi büyük yapımlar o yıllar 100 TL’ den aşağı değildi. Kaldı ki o dönem 1 ABD Doları 2 TL civarıydı. Bugünün emek ücretlerini düşünürsek büyük yapımların 1000 TL olması, ETS gibi yapımların 300 TL civarı olması normal. Anormal olan şey bazı istisnalar hariç oyunların ve diğer teknolojik ürünlerin hiçbir zaman uygun fiyatlı olmaması. Yani bu hep böyleydi, yeni değil… Bunu da bir kenara yazmak lazım. Hatta bugünün asgari ücreti ve ETS 2 fiyatı ile 2013’ün asgari ücreti ve ETS 2 fiyatını oranlayın, fiyatın bugün daha uygun olduğunu göreceksiniz. Yıllarca zam gelmeyen durumda tabii ki daha iyiydi o başka.

9 Beğeni

Fiyatlarda bir saçmalık var. Krone, Wielton ve Feldbinder DLC’leri 29 TL iken, Schwarzmuller DLC 45 TL ?
Ayrıca ETS2’deki modifiye DLC’leri 29 TL iken ATS’deki W900 modifiye DLC 60 TL olması ?

1 Beğeni

Düzeltirler sanırım.

1 Beğeni

ETS2 de Going East dışındaki bütün harita dlclerinin fiyatının aynı olması da saçma!
Mesela, Italia DLC 270 TL , Italia 'nın neredeyse 2 katı büyüklüğünde olan Iberia DLC de 270 TL. Çok saçma değil mi?

Scandinavia’dan Iberia’ya kadar tüm DLC’ler senelerdir Avrupa ve Amerika’da hep aynı fiyattı zaten. Bizim Türk lirası zamanla değer kaybettiği için bizde yeni DLC’ler hep eskisinden daha pahalı oluyordu. Şimdi dünyanın geri kalanı ile aynı şekilde fiyatlandırmış oldular bizde de

1 Beğeni

her şeye tamam da, 2 liralık boya paketleri tam 16 TL (yazıyla ON ALTI) olmuş ahahahah italyanın 270 lira olmasından daha çok şaşırdım bunlara

:smiley: 2 liralık satışın komisyon ücreti ile hiç satmamaktan daha iyiye geliyor. 2 lira ne ya 2 lira 2 lira 2 lira
hiçbir ama hiçbir değeri yok
en az 15-20 tlden aşağıya bir şey satmanın anlamı yoktur

E oyun fiyatı yükselince onlarda normal olarak yükseliyor bunda abartı bir şey yok :slight_smile:

0,50 euro iste daha nolsun :smiley:

2 Beğeni

abartı diye demedim sadece kimsenin kolay kolay almadığı boya paketleri bile uçmuş onu demek istedim şimdi kimse almayacak.

2 Beğeni

Oyunların ve DLC’lerin yurtdışında Euro cinsinden satış fiyatlarında bir değişiklik olmadı arkadaşlar. Türkiye’deki satış fiyatları her zaman Avrupa’daki satış fiyatının %50’siydi, yine ve hala öyle.

TL , Euro karşısındaki değer kaybettiği için malesef bu güncellemeler.

21 Beğeni

Aynen öyle Texas çıkış yaptığında hatırladığım kadarıyla resmi fiyatı 18 Euro mu neydi, şu anki fiyatı TL bazında 270 TL yani 9 Euro :melting_face:

1 Beğeni

Acaba oyun motoru yenilendiğinde normal olarak oyun fiyatı euro olarakta zamlanir mi ?

Hocam sos istemiyorum bile 1 TL bu ülkede

7 Beğeni