Euro Truck Simulator 2 [Ana Konu]

Arkadaşlar Ets2 yi klavye ile oynuyorum. beni aşırı derece rahatsız eden bir problem var. eski sürümlerde de vardı hala giderilmemiş. Yeni profil denedim hala aynı. Problemi belirtecek olursam ister basit otomatik ister gerçek otomatik kullanayım hızlı giderken bir anda s ile frene bastığımda araç durup geri gitmeye başlıyor ve tekrar frene basmam gerekiyor bu sorunun kaynağı nedir ?

Vites artırma ve vites düşürmeye tuş atadınızmı gerçek otomatikteyken

evet geri ctrl ileri shift yaptım.

Bende de aynı ileri giderken s ye basınca fren yapıyor geri gelirken de w tuşu ile gaza basıyorum s ye basınca fren yapıyor bence tuş ayarlarında sıkıntı var gibi

bu durum her zaman olmuyor. atıyorum 1/2 saat ets2 oynuyorum bazen hiç sorunsuz kapatıyorum bazen ise aynı yükte iki kez yaptığı oluyor. az önce acelem vardı ve yük teslim etme alanına hızlı girmem gerekti ve virajı alamayıp çarpacaktım ani fren yaptım S ile araç durdu ve geri geri gitmeye başladı tekrar parmağı mı S den çekip tekrar bastıktan sonra durdu.

Yokuş varsa S ye basılı tutmak gerekiyor yoksa geri gitmeye başlıyor

onu anlıyorum. sorunu bir türlü video kaydına alamadım maalesef. aniden durunca sanki araç Geri vitese takılmış gibi bir anda geri atılıyor ve sonra boşta gibi geri süzülmeye başlıyor taa ki tekrar frene basana kadar.

bende de oluyor ama s tuşuna cok sert basarsam oluyor bende

onlarda collision var , o modelin özelliklerinden coll a tik atıp coll u kapatarak çözebilirsin yada alt + c yaparak collision ları görebilir ve çizgileri yere daha yakın konuma getirerek sekmelerin önüne geçebilirsin.

1 Beğeni

Teşekkürler. Collision’ı kapattığımda ses de gidiyor. Açıkçası sarsıntı hissi de çok hoş ama yoldan çıkıyordu. Yere yakınlaştırmayı deneyeceğim çok teşekkür ederim :slight_smile:

1 Beğeni

@Burak_Dere de olduğu gibi bende de çok sert bastığımda aynı olay oluyor ve hemen frene basıp durduruyorum. Bu bir problem mi fakat onu bilemiyorum. Bu olay bayadır olan bir şey sonradan güncellemeyle olan bir şey değil yani.

2 Beğeni

Derdimi anlatabildiğim için çok teşekkürler hocam. panik halinde frene bastığımda yaşıyorum ben de çok sinir bozucu.

1 Beğeni

Evet hocam uzun zamandır bu durum var. gelen güncellemeler ile belki çözülür diye düşünüyordum sanırım düzeltebileceğimiz bir yolu yok. tekrar teşekkürler

1 Beğeni

Sadece tuşlar değil direksiyon dada oluyor t150 de.

1 Beğeni

fren şiddetini fullde kullanıyorsun diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Hiç hatırlamıyorum ayarını hocam. Gün içinde bakayım gerekirse düşürürüm.

Nasıl olduğunu hatırlamıyorum ama banada oluyordu. Araç duruyor sonra geri sekiyordu. Dün denedim ama denk gelmedi.

Evet hocam. bir çok kez videoya almaya çalıştım ama ne hikmetse o zamanlar denk gelmiyor. rastgele başka zamanda olup duruyor.

basit otomatik yerine gerçek otomatik ayarını seç.

Daha önce de bu soruyu sormuştum aynı tavsiye üzerine 3 aydır gerçek otomatik kullanıyorum hocam. İleri geriyi de ctrl/shift olarak ayarladım