Euro Truck Simulator 2 [Ana Konu]

Güncel sürümde adaptif hiz sabitleyici ve acil fren desteğini nasıl çalıştırıyorduk ? Biraz kurcaladım ama bulamadım . Çok fransız kalmışız geçen sürede :smile:

g_acc ve g_emergency_brake

3 Beğeni

g_acc yi 10 yapıyorum ama tam fren yapmıyor. sizde de öyle mi?

ACC tam fren yaptırmaz, Emergency Brake yaptırır. ACC’ye verilen sayı ise öndeki araçla korunmaya çalışılacak mesafeyi yanlış hatırlamıyorsam metre cinsinden belirtir. Eğer öndeki araba yavaşlarsa ACC otomatik olarak arabayı yavaşlattırır ama arabayı durdurmaz. Otomatik durdurmayı Emergency Brake yapar

Acc nin açılımı adaptive Cruise control, Türkçesi adaptif hız kontrolü, yani öndeki araçlara göre hızını yavaşlatıp arttırma durumu, durmayla bı alakası yok ( oyunda )

ya işte öndeki araç fren yapıyor benim ki geç frenliyor. anlamadım gitti. normalde o fren yapınca anında yavaşlayıp mesafe bırakması lazım onu yapmıyor

orada 10 yazdığın mesafe 10 metre kalınca yavaşlamaya çalışır kurtarmaz. 30 yap en az hız sabitleme açıkken devreye girer sadece.

1 Beğeni

bi deneyeyim sonucu söylerim

Grafik ayarlarim sonda olmasina ragmen görüntüde bozulma oluyor oyunda.ATSde boyle degil ama bunda kötü grafikler.Tırtıklanma oluyor gölgelerde, binalarda titreme oluyor ışığın vurdugu bazi yerlerde.Net goruntu alamiyorum.Nasil cozerim bu sorunu?

çok eğreti duruyor artık böyle şeyler ya görüntü ile bağdaşmıyor.

8 Beğeni

skin neysede bari noel ışıkları kayar led falan ekleseydiniz de en azından tırı süsleseydik

7 Beğeni

Oscar kardeş yol bilgisayarı modlarını ya oyuna göm ya da güncelle. Man euro 6 telef oldu gene böyle.

Bir yılı daha geride bıraktık 2020 ve 2021 tablolarınıda buraya ekledim ama bizi ilgilendiren 2022 ve SCS Software neler yapmış bi bakalım gerçi tablo yine şaşırtmıyor ATS Lobisi yine kazanıyor.
ETS2 tarafında Heart of Russia ve Man çıksaydı belki zoru zoruna terazi eşitlenebilirdi ama olan yine ETS2 ye oluyor
Bakalım 2023 de hangi lobi kazanacak?

23 Beğeni

Bu sefer içimde 2023 ets ye yarayacak gibime geliyor. Umarım yanılmam :upside_down_face:

5 Beğeni

game designer derken neyi yapamama üzerine mi kurulu yoksa başka bir şey mi :smiley:

8 Beğeni

youtube da gezerken bunu buldum özellikle yagmurlu havaya bayıldım

10 Beğeni

Ben yine aynalarda gösterilen görsellerin rengine takıldım. Gök yüzü ön tarafda açık mavi adam ilerliyor ilerliyor aynada hep kapalı mavi

1 Beğeni

gün doğumu veya batımına doğru ilerlerken böyle olması mantıklı değil mi?

1 Beğeni

Aynen drmca doğru söylüyor. Genelde güneşe doğru ilerliyorsanız arkanızda kalan kısım karanlık gözükür tam tersine giderseniz de arkanızdan güneş parlaklığı aynanıza vurur. Renkler gerçeğe oranla biraz koyu kalmış olsa da doğru bir simule şekli bu

Rusyanın çıkmaması scsyi finansal olarak gerçekten vurmuş.Normalde bir harita dlcsi çıktıktan bir yıl sonra %50,1,5,2 yıl sonrada %75 indirime girerdi.
İberya çıkalı nisanda 2 yıl olacak en fazla %30 indirimi gördü.

2 Beğeni