Euro Truck Simulator 2 [Ana Konu]

Artık çeşitli sürüş modları gelmeli diye düşünüyorum mesela arcade ve simülasyon diye. Mesela arcade mod şu anda oynadığımız şekilde olabilir, simülasyonda ise tam anlamıyla oyunun izin verdiği şekilde gerçekçi bir sürüş deneyimi yaşayabilmeliyiz. Arabanın motorunu ısıtma, lastiklerin aşınması bu ve bunun gibi şeyler

2 Beğeni

18 Beğeni

Bu yazıyı yazanla aynı kafadayım sanırım :smile:

6 Beğeni

+1 leyim bari haklı

4 Beğeni

Bu kenar yumuşatmayı çok şikayet eden insanlar var parktada çok kişi bu sorunu dile getirmişti.
Ben zamanında intel hd 500 gpu ile oyndığımdan bir yorum yapamayacağım.
Ama rtx 2070 ile 35fpsyi anlamadım bilirsiniz ets2 için kaldırmıyan pc yoktur derler ama yüksek seviye gpulara
Geldiğinde fpsden şikayet eden çok insan var.
Bu arada neden bu tarz mesajlar önemli özellikler geldiğinde yazılıyor.:eyes:

4 Beğeni

Geçen 1.41 güncellemesi diye biraz abartıp aynılarını istemiştim hatırlarsınız. :smiley:

Ama bazı detaylar eklense iyi olur gerçekten. Son zamanlarda SCS bi çizgiye oturttu ve sakince devam ediyor. Sadece harita dlcsi çıkarıyorlar. Şimdi bu oyunun iyi yanları da vardır tabi mesela ben sesi açmıyorum pcde genelde, o tır seslerinin gurmesi falan da değilim mesela. Ona dikkat eden de vardır, benim gibi farklı detaylar isteyen arkadaşlar da vardır. İnsan kocaman haritayı görünce çevreden az bi interaktiflik bekliyor ister istemez… :frowning: ve maalesef benzin almak, gişeden geçmek, kantara girmek, yük almaya yanaşmak gibi eylemlerden daha fazlası olsa iyi gelir gibi artık (en azından bence). Ne bileyim direksiyon tamam da hep mi bunun başında olmak zorundayız değil mi? Hadi hiç bir interaktiflik koyma bari 0 kamerası misali bi kokpiti terketme seçeneği koy. Mal mal tırın etrafında dolaşalım ona bile razıyım :cry:

3 Beğeni

Kimse eleştrimemiş ama şu mp5 in göstergelerini direk tablet yapmaları ve göğüsün içersine dizayn etmemeleri bence tam bir skandal olmuş.Bu arada ben bu otobüslerden kurtulamıyorum.Bir de büyük ölçekli bir doğu haritası indirdim.saatlerce git git bitmiyor :smiley:

2 Beğeni

Ya stok oyunda bende 2060 la saçma sapan fps düşmeleri yaşıyorum özelliklede ats de oluyor bu en çok. İdaho da Boise^'den neden 30 fps ile geçiyorum arkadaş ben bunu anlamıyorum ya optimizasyon kötü anladık da. Dlc çıkalı ne kadar süre olmuş insan bi el atar. Bu optimizasyon işi benimde canımı sıkıyor.

2 Beğeni

Oyun motoru kesinlikle fazla nesneyi kaldıramıyor. Bunu özellikle Grand Utopia gibi harita modlarında görüyoruz. Bu mod oyundaki hazır nesneleri kullandığı halde etrafta çok fazla detay olmasa dahi fps düşüşleri başlıyor. Zaten detay biraz fazlaysa geçmiş olsun :smiley: Haritalar zaman içinde çok gelişti fakat oyun motorunun bu gelişime ayak uydurduğunu düşünmüyorum. Özellikle ATS’de bu daha açık.

3 Beğeni

Oyundaki tırtıklanmalar/titremeler yüzünden normal hayatta bile oyunda ki gibi görmeye başladım :smiley:
Kenar yumuşatma güncellemesi lazım. Umarım 1.42’de oyun motoruna, kenar yumuşatmaya önem verirler :slightly_smiling_face:
Hala 18 WOS’tan ETS1’den kalma oyun motorunu kullanıyorlar :smiley:

6 Beğeni

Oyun motorunun artık dezavantajını dlc haritalar detaya indikçe ve yeni harita dlcleri geldikçe daha da hissetmeye başladık. Haritalarda detay gerekli bir hal aldı diyebiliriz artık. Hele ki black sea ve sonrasında ciddi anlamda atağa geçilmesi ile bir sonraki harita dlcsinde oyuncuların beklenti çıtası artıyor doğal olarak. Dx12 ile bu sorun çözülür mü bilemem ama inşallah diyorum sadece. :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

idaho optimizasyonu en berbat dlc net :slightly_smiling_face:

Road to the black sea dlcde de o kadar taktım ki sonunda sistemi yeniledim :smile: Aklımda vardı tabi değiştirmek ama bu süreci hızlandırdı.

Left 4 Dead 3, Portal 3, Half Life 3 çıkmasını yada CS:GO nun Source2 motoruna geçmesini nasıl bekliyorsak ve daha da bekleyeceksek SCS nin yeni bir oyun motoruna geçmesi içinde çok bekleyeceğiz sanırım :man_shrugging:

4 Beğeni

Bekleme. :smiley: Hiçbiri gerçekleşmeyecek.

2 Beğeni

sizce ets 2 ne zaman indirime girer

yaz indirimlerinde tekrar indirime girer. kışın da indirim oluyo steamde. ara ara da bazen indirimlere denk gelirsen alırsın.

1 Beğeni

24 haziran da yaz indirimi olucak o zaman bide wyoming yaz indiriminden önce çıkarsa eğer wyoming çıkmadan öncede indirime girer

1 Beğeni

Yeni daf geliyor.

13 Beğeni

DAF gerisi LAF arkadaşlar. :slight_smile:

3 Beğeni