Euro Truck Simulator 2 [Ana Konu]

Yeni nesil araçların fren sistemleri eski araçlara göre çok daha gelişmiş. Artık dorsesinden çekicisine tüm tekerleklerde abs mevcut bu da karda ve buzda çok kullanışlı. Retarder konusuna gelirsek kendi kanaatime göre zaten retarderin çalışma mantığı şanzımandan çıkıp arka diferansiyele giden milin dönüşü azaltmak dolayısıyla tekerlekler olabildiğince az dönmüş oluyor. Deneyimli bir şoför zaten araçla bütünleşir ve tepkilerini anlık olarak hisseder bu sebeple dikkatli kullanımda herhangi bir sorun çıkacağını düşünmüyorum. Zaten videoda retarderi fren ile destekleyerek gidiyor sadece retarder ile gitmiyor. Yurtdışı imkan ve olanaklarını hesaba katmıyorum bile çünkü bu bölgelere özel kaliteli lastikler de mevcut.

3 Beğeni

Keşke bu oyunların hepsini steame getirse SCS.Ve bence haulin falan iyi satar SCS açısından

Steamde var bunlar yayıncı farklı

2 Beğeni

steam database’den aldım zaten steamda var bunlar

1 Beğeni

:scream: :scream: :scream: :scream: AA ben bilmiyordum yeni öğrendim iyi oldu alırım o zaman bunları

1 Beğeni

Gerçek otomatik oynayan arkadaşlar şanzıman seçeneklerinden hangisini kullanıyorsunuz? Hangi şanzıman daha gerçekçi ve keyifli ?

otomatik ile sıralı arasına geçişe tuş atıyorum o anki halime göre otomatik veya düz vites oynuyorum

1 Beğeni

Şehir dışında manuel,şehir içinde otomatik kullanıyorum.

Ben daha çok şanzıman çeşitlerinden bahsetmiştim. 6, 10, 12+2 vs

Genelde 12 vites+intarder (retarder) kullanıyorum. Ve @Xympo nun yaptığı gibi sıralı modda kullanıyorum. Dorse takılı olsun olmasın, yüküm olmadığı zaman otomatik modda, diğer türlü manuel kullanıyorum. Seri viteslere kadar çift çift, seri viteslerde tek atıyorum vitesleri. Tabii ki hiç biri gerçekten manuel debriyaj pedallı, vites kollu kullanmanın keyfini veremez.

2 Beğeni

Direksiyonsuz vitesle uğraşamam vallahi :joy: 6 vites kullanıyorum sürekli aracın vites değiştirmesi başımı ağrıtıyor o yuzden 6 iyidir :slightly_smiling_face:

12 iyi gidiyor ama ben 12+2 seçeneğini kullanıyorum. zaten +2 low vites yani ağır vites oluyor onları ışıklarda trafik olduğunda kullanıyorum

1 Beğeni

Çözümünü bilen birisi yardımcı olabilir mi acaba ? Oyunu oynarken arada bir ekran kartı kullanımım %35-40 oluyor işlemci %100.Oyunu kapatana kadar bu şekilde devam ediyor. 50-60 fps aldığım yerde 15-20 fps almaya başlıyorum.Yakın zamanda başladı bu sorun nedeni nedir acaba ?

Nvidia ekran kartı kullanıyorsanız güç yönetimi modunu yüksek performans olarak ayarlamayı deneyebilirsiniz, aklıma şimdilik bu geldi

Ekran kartım AMD.Bilgisayarım masaüstü bu arada.

Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp temiz kurulum yapabilirsiniz, driverların güncel olduğunu kontrol edin, ets2 eski sürüme geçip aynı sorunun devam edip etmediğini kontrol edin

10 Beğeni

hayırlı olsun

qweqweqwe
TGX Tuning Pack çıkacağı yok ama çıkarsa şöyle bi egzoz olursa çok hoş olur bence

3 Beğeni

TGX tunning pack dan önce yeni aracı çıkartsınlar.

2 Beğeni