Euro Truck Simulator 2 [Ana Konu]

Tebrik ederim :slight_smile: valla iyi oldu en azından bir Türk olarak listedesin. :clap:

2 Beğeni

Tebrik ederim @HasanOfke. :reminder_ribbon::clap: 3000’den fazla aday arasından seçilmekle gerçekten zoru başarmışsınız. Bir de kullanıcı adınız itibariyle kazanım, Türk Simülasyon Oyunları Topluluğu adına gibi olmuş. Yani bu topluluğun bir üyesi olarak kendim kazanmış gibi sevindim.
Daha sonraki yarışmalar adına da teşvik edici olacağını düşünüyorum.

5 Beğeni

Tebrikler Hasan sevindim :slight_smile:

1 Beğeni

Tebrikler, gururlandırdın bizleri :clap:t3::clap:t3:

1 Beğeni

Fred. adlı mod yapımcısı, bir ilke imza atıp, SCS’nin 2014 yılında paylaştığı “rigid trucks with swap body trailer” projesini oyuna uyarlıyor. Yani normal modlardan farklı olarak tırın üstündeki dorseye yük alabiliyorsunuz. Fred üzerinde çalıştığı bu projeyi, SCS’nin forumunda paylaştı ve şu anda SCS’den destek bekliyor. Bu konuda şahsi fikrim SCS’nin bütün dorseleri ve yükleri yenileyip, fizik ile ilgili sorunları hallettikten sonra, Bdf, ve rigid tırları oyunda görebilecez, tabi bunun içinde bir sürü lisans almaları gerekiyor. Bana göre en geç 2020-2021 seneleri arasında görebiliriz gibi geliyor, bakalım.

16 Beğeni

Kendi modellemiş olduğum Kahramanmaraş’taki Ford Trucks Galerisi ve Servisi 3 gün sürdü modelleme, aktarma işlemi yakın zamanda gerçekleşecektir.Kolay gelsin üstadlar @bertan06 @Emre54

8 Beğeni

@Burak34 proje süper yaparsa modcular yapar SCS’yi beklemek için … :smiley:

@ONURKULL , @Tolgasky, @bona , @mjorayulun teşekkürler bir Türk olsun istiyordum bana kısmet oldu :joy::joy::joy::joy:
ben genel olarak böyle şeylerden uzak duruyorum zaten vakit ayırmıyorum da WorldofTrucks’ta biliyorsunuz Editör Seçimleri diye bir şey var oradaki o editör artık kimse bazen saçmlıyor vs. :smiley: hiç seçmemişti umudumu kesmiştim öyle foto çekip bırakıyordum Forza Horizon için de geçerli çektiklerimi yüklemiyorum sadece bende kalıyor burada falan paylaşıyorum.

Artık sırada F-MAX için yapacağımız yarışma var. :smiley: Ödül ne olur bilemiyorum bence beklemeyin :joy::joy: Ford bize model F-MAX göndersin ama size vermeem sdsdfsdf

8 Beğeni

Yalnız Twitter’da onca fotoğrafa like atan SCS üstelik bizim hesabı takip etmesine rağmen bişey yapmamıştı :smiley: ondan biraz üzülmüştüm :smiley: bak hala like atmamış ayıp

3 Beğeni

Benim fotoğrafa like attı ama rt yapmamıştı :joy:

Bu eleman parasını sonuna kadar hak ediyor. Scania R modunun 20 Euro’sunu diğer dorse modlarının da kuruşuna kadar her şeyini hak ediyor. Başta hak vermemiştim SCS forum olayında şimdi hak veriyorum.

3 Beğeni

Bende en başlarda ücretli modları doğru bulmuyordum, sonradan SCS forumunda modculara nasıl muamele edildiğini görünce hak vermeye başladım. ETS 2 nin toxic topluluğu yüzünden bugüne kadar belkide onlarca kaliteli iş yapan modcu, ya mod yapmayı bıraktı, yada modlarını ücretli yaptı haklı olarak. En son örnek, hepimizin bildiği Next-Gen grafik modunun yapımcısı DamianSW, modun artık özel olacağını duyurdu. Adamlar millet oynasın diye gece yatmıyor, uğraşıyor, o kadar lisanslı program alıyorlar, adamlar mod çıktıktan sonra bir teşekkürü bile çok görüyor. Abi el insaf ya… sabah akşam ne zaman çıkacak? Bunuda ekle, şunuda yap, burası olmamış, sanki adamı kiralamış o modu yapsın diye. En kötüsü bunların sayıları artıyor gün geçtikçe, daha linkleri çalanlardan bahsetmedim bile. Her geçen gün başka bir modcuyu kaybediyoruz, cidden yazık.

8 Beğeni

Twitter’dan yazdılar da key göndermek için istemiyorum dedim :smiley: napcaz bu saatten sonra keyleri seçilmek güzeldi yeterli ama daf ve scs ıvır zıvırlarından isterdim :frowning:

2 Beğeni

@HasanOfke Öncelikle tebrikler :smile: Senin fotoğrafın o seçilen fotoğraflardan daha güzel ya böyle olmamalıydı. Tümüyle garip bir yarışma oldu.

1 Beğeni

Devreye girelim mi :smiley:

Tarih geçtikten sonraki fotoğraflar haricinde attığım fotoğraflara SCS den like geldi ama RT gelmedi bende ordan kaybettim :yum:

Ford için mutlaka katılcam ama @HasanOfke dediğin gibi benimde Key’e ihtiyacım yok

2 Beğeni

Söylediklerinin çoğuna katılmakla birlikte şahsi fikrim bu işin kırılma noktasının, modder ın bu işe hangi amaçla başladığı. Yeteneği olan birinin belli bir gelir hedefiyle mod yapıp paylaşması gayet anlaşılabilir bir durum ve gerçekten ücreti hak eden çalışmalar var. Zaten söylediğin gibi harcanan emek, zaman, para teşekkürden fazlasını hak ediyor fakat gelgelelim sadece hobi amacıyla, herhangi bir gelir beklentisi olmadan mod yapıp paylaşan modderların birsüre sonra sinir stres yapıp, modlarım çalınıyor, saygısız davranılıyor, istekleriniz bitmiyor vs. sebeplerle modu bırakması beni çok tatmin etmiyor. Tabiki en doğal hakkıdır kimseye bir bağlayıcılığı yok sonuçta canı ister yapar canı ister bırakır, bize düşen yaptıkları için teşekkür edip konuyu kapatmak ama sebep olarak bunları göstermesi bana hep garip geliyor. Sonuçta o modu public olarak yayınlıyorsan zaten başka sitelerde göreceğini başından biliyor olman gerek ki zaten yazar ismi hemen hemen her sitede korunuyor. Saygısız insanlara gelecek olursak hayatın her yerinde bu insanlar zaten var iş yerinde, markette, trafikte her yerde. Bunların postlarının 10 katı teşekkür, övgü ve minnettarlık yazan mesajlar zaten yazılıyor. Bu konuya en yakın şahit olduğum örnek; Sogard da mesela Megaliner için zamanın birinde gece yarısı bir anda, modu kapatacağını VIP liste yapıp sadece onlarla paylaşacağını yazmıştı. Bunların aynılarını onada yazmıştım ve şans eseri benim gibi düşünen ona yakın insanlar çıktı, sonrasında saydığı sebepleri artık umursamadığını, devam edeceğini söyledi ve şuan dorse kategorisinde en yakın modla arasında 150 posta yakın fark var (gördüğü ilgiyi vurgulamak için böyle bir hesap yaptım) şimdi Damian ın topic te belki cımbızla çekilecek kadar azdır olumsuz veya “saygısız” yorumlar, hatta çekilme kararından sonra bir kullanıcı kim bu saygısızlar açıkla o zaman dedi cevap bile gelmedi hatta modları tutulduğu için artık para kazanmak için yapıyor yorumları bile geldi. Yani tabiki bize bu kararı sorgulamak düşmez zaten teşekkür edip iyi şanslar yazdım bende ama o sebepler yerine sıkıldım artık, artık bu kadar ilgilenemeyeceğim veya update etmeyeceğim herkese teşekkürler falan deyip kapatsa bence çok daha büyük saygı görür ve anlaşılabilir olurdu. Uzun olduğu için özür dilerim herkesten :slight_smile:

6 Beğeni

Alman youtuber Mr GermanTruck SCS’ ye Swap body hakkında mail yollamış:
Gelecekte swap body’i oyunda görebilecekmiyiz? Yoksa mümkün değilmi? Topluluğun ilgilendiği şey bu.
Pazarlama uzmanı şöyle cevap vermiş:
Bu konu hakkında spesifik olamam. Bu konuda çalışıyoruz, şu anda sadece bu bilgiyi onaylayabilirim. Tipik SCS işte…

Bu arada şunu belirteyim, bu konuyu tekrardan alevlendiren FreD, şu anda şasinin kablo bağlantılarını modelliyor. Blender’dan görüntüler

12 Beğeni

Bu adam psikopat valla

4 Beğeni

Steam de oyuna 53.1 Mb lık bi güncelleme geldi sadece bende mi yoksa genel bir güncelleme mi?

Banada geldi, genel galiba :smiley:
sürüm 1.35.1.13s oldu

mp’ye girilmiyor güncelledikten sonra