Euro Truck Simulator 2 [Ana Konu]

sardunya bir çiçektir problem yok birde sardalya balığı var millet onuda çok karıştırıyor :slight_smile:

2 Beğeni

oyuna gelmesini istedigimiz ozellikleri nereye yaziyoduk?
bide ingilizcemi yazmak.gerek.illa?

Türkçe buraya yazabilirsin.

yani aramizda ingilizcesi iyi birisi varsa lutfen yardimci olabilirmi zaten basit şeyler ben scsde calissam 1.35de getirdim…
1=her tırın göstergesindeki yazıların türkçe olmasi
2=araç düzenlemedeki paint’e sayı koyulması yani rengi kaydet aynısını uygula diyeceğimize sayı olması daha iyi
3=tırın arkasına yazi takilan yerlerim turkce olmasi(orneğin hani pitkä de…) gibi yazan yerler
4=radyolara tum.ulkelerin radyosu olması sonucta orada türk çalışanda var(tamam belki bu olmayabilir)
5=direksiyon hassasiyeti gerçek tırlardaki gibi olsa bu biraz uğraş isteyebilir tahminen
şimdilik bukadar

1 Beğeni

Ya cidden bu kadar çok düşünüyor musunuz bu yapım üzerine :smiley: Az keyfinize bakın …

Sadece arcade bir tır oyunu bu. Kıyısından, köşesinden de biraz simülasyon. He 1.300 saatimi harcadım o ayrı ama eleştirdiğim, eksik bulduğum ne varsa geldi ve geleceğini de umuyorum. Açıkçası Steam de yazılan incilemeleri dikkate aldıklarını düşünüyorum. Daha önce yazdığım bir incelemede bahsettiğim tüm eksiklikler zaman içinde giderilince incelemeyi silmek zorunda kaldım.

eski aile işlerimiz devam etseydi şaka maka ben de ehliyet alıp arada kullanıyor olacaktım :smiley:

4 Beğeni

Çok güzel yazmışsın helal.

Tamam eyvallah arcade oyunu da peki niye gerçek ülkeler var oyunda ? bana göre oyun çok eksik var ve bu eksikler biz yaşlanınca giderilcek gibi kimse söylemez ve dile getirmezse.

Dile getiriyoz da noluyo dile getiriyoz diye kendilerini naza çekiyorlar işte önem vermeseydik bu kadar böyle olmazdı.

1 Beğeni

1-her çekicide türkçe olması çok ayrı bir istek önemi yok
2-araç boyamada kapsamlı bir düzenleme olmadıkça böyle özellikler beklemek hata olur herkesin isteği forza horizon gibi boyama yapabilmek
3- tırın arkasına pitka yazılması finlandiyada olduğu için öyle türkiyede o dorseler kullanılmıyor ve gerçekte de trafikte yabancı şirketlerin dorselerine ingilizce yerine türkçe yazma zorunluluğu gibi bir saçmalık yok türkiye dlcsi gelse bile değişmeyecek çünkü senin istediği çok farklı bir şey çok istiyorsan modlarsın türkçe olur oyun bunu sana sağlıyor
4-radyo olayını bence müyap gibi saçma sapan kuruluşlara sor radiotrucker’da bile o radyoların listelenmesini engelleyen gerizekalı bir kurum var ve yine radiotrucker vb. yöntemlerle bir sürü radyoya ekleyebiliyorsun ve yine istediğin radyoyu onlara mail atıp iletebilirsin ve muhtemelen olmayacak yine çok farklı bir durum var burada
5-direksiyon hassasiyeti için 1800 dereceyi söylüyorsun burada çok tartışıldı fizik iyileştirmeleriyle beraber ne gösterir bilemeyiz

ama genel olarak istediklerin gerçekten anlamsız nasıl oynuyorsun bilmiyorum daha mantıklı özellikler önerilerde bulunursan dikkate alırlar kim ne yapsın türkçe araç gösterge panelini? böyle basit ayrıntı şeylere takılıp sonra bu bu neden gelmiyor demeyin

8 Beğeni

Ağzı olan konuşuyor olup olmayacak ne varsa söylüyorlar :slight_smile:

1 Beğeni

Benim en çok istediklerimden biri “gerçek çekicilerdeki gibi” daha detaylı yol bilgisayarı. Örneğin ortalama hız, fren kullanım oranı, motor çalışma süresi gibi detaylar. Bu zor değil ancak uğraştırıcı. Belki çevrimiçi profil desteği ile gelebilir, bilemiyorum. Gelmezse de bir şey olmaz benim açımdan ETS 2 4ever :smiley:

2 Beğeni

Madem gerçekçilikten bahsediyoruz bu oyunun zaman olayi hic hoşuma gitmiyor çabucak gece gündüz olması sıkıcı saati yavaşlatmanın bir yolu yokmu?

1 Beğeni

Sp de gittiğin KM ye göre saati uyarlamaya çalışıyorlar MP de zaten gece gündüz süresi uzun yoksa sen Sp de 3000 km yi 1 gün içinde yaparsanda abes kaçar…

1 Beğeni

Benim isteğimde artık otomatik dorse takma değilde hani gerçekteki gibi tırdan inip işte kabloları bağlama filan olsa ne güzel olurdu dimi fazla zor değil sadece biz artık çekici olcağımıza karakter oluruz yanlışmıyım ?

Senin isteğin fernbus simülatör deki gibi olsun diyorsun :joy:

1 Beğeni

Arkadaş artık şu konuyu anlayın, bu oyuna tırdan inme veya yürüme gibi özellikler gelmeyecek. Gelmesi için, grafik, fizik, ses gibi motorlarının değişmesi lazım, sadece bunlardan ibaret değil, bütün kodların yeniden yazılması ve altyapının değiştirilmesi gerek. Burada 7 sene sonra DX11 sistemine geçecek bir oyundan bahsediyoruz, biraz gerçekçi düşünün…

7 Beğeni

Sana katılıyorum kardeşim :+1:

1 Beğeni

Sevsen gelmez o özellikler kanka :joy: