Euro Truck Simulator 2 [Ana Konu]

Evet fazlaca abarttığımın farkındayım ama abartılmayacak gibi de değil ki .Multinin trafiği zaten herkesin malumu,single de yapay zeka trafiği,aracı az biraz şeritten taşırınca olayı alğılayıp duraksıyor,oyuncunun bu direksiyon durumuyla şeritte tutması pek mümkün değil…eh tabii bu da can sıkıntısı, herneyse artık
Direksiyon setinin Omside biraz daha iyi olmasını beilrtmeniz iyi olmuş.Hani direksiyon seti alıp oynasam demek ki o da beni tatmin etmeyecekmiş

Tırı şeritten taşırırsan yanındaki aracın duraksaması kadar normal bir durum yok bence. Ben 90’ı aşmadığım sürece her şey olması gerektiği gibi işliyor yolda. Multiplayer konusunda (ki ben Trucks Of War demeyi tercih ediyorum) eğer malum server’a girmeyip simülasyon amaçlı server’a girersen gerçekten insanlar düzgün sürüyor. Evet oyuncu sayısından dolayı yolda biriyle karşılaşma oranın düşüyor ama her yerde tır görmeye tercih ederim bu durumu.

4 Beğeni

Yahu tırın kontrolü kutu gibi;ya şeridin berisindesin yahut öbür tarafında.Arkadaki dorsenin emme basma tulumba gibi sallanıp durması da cabası.
Ben başka başlıklar altında belirttim.Yani mouseni oyuna bir direksiyon seti gibi direk bağla ve kontroller kısmından hasssasiyeti en sola veya bir tık geriye çek ve doğrusalsızlığı da en sağa veya bir tık geriye çek.Ancak bu şekilde 1800 derece oyunun araçlarındaki direksiyonda değilse de;mouse de ve kullanımında kendini gösteriyor.Mükemmel değilse de idare ediyor
Ben onu da gözlemliyorum aracı ancak bu şekilde bir noktada tutabiliyorsun ve Ai trafiğin davranışları da;arkadaki dorse de savrulup canını sıkmıyor.
Süspansiyon sertliği başlığı altında önerilen ayarların aracı çok çabuk devirmesinden bahsediyordu bir arkadaş.Bu direksiyon durumuyla gayet tabii devrilir.
Bu direksiyon meselesinin sebeb olduğu belki başka problemler de var.Yani dert bir değil ki…
Benim zaten beklentim 1800 derece dönen direksiyon ve buna uyumlu lastik dönüşünün bir alternatif olarak oyuna getirilmesi

1 Beğeni

Bence bir direksiyon seti alıp oynamaya devam etmelisin. Derece her şey demek değil onun yerine yapılması gereken çok daha önemli işler var. Ayrıca OMSI2de olduğu gibi eğer 1800 derece seçeneği gelirse(daha önce birkaç mod çıkmıştı) kokpitte 1800 derece dönebilecek ama biz gerçekte direksiyonu yine 900 derece çevireceğiz. Buna alışılır mı? Fizikler uyar mı bilemem. Her şeyin başı daha düzgün sürüş simülasyonu özellikleri o zaman dereceyi bile mesele etmeyiz. Belki bu durum için arayüze daha iyi seçenekler eklenebilir.

2 Beğeni

Forumdaki çoğu yorumu okuyorum bu derece olayına artık bir şey deme vaktim geldi.

Uzun yıllardır ets2yi klavyeyle oynadım sonrasında DFGT ve G27 ile oynadım ve hiç bir günde setle oynarken ‘ ya bu neden 900 derece keşke daha fazla olsa’ deme hissi uyandırmadı. Oyunu mouse ile oynadığını belirtmişsin. İmkanın varsa bir set al oyna o zaman bu kadar taktığın derece hikayesi aklına bile gelmez

5 Beğeni

Daha ekonomik olması açısından gamepad de iyi iş görecektir. Ben 3 yıldan fazladır gamepad ile oynuyorum, elbette direksiyon daha iyidir fakat bu ne ya, oynanmıyor demedim hiç. :slight_smile: En azından klavyeden kat kat iyi. Tetiklerle pedal gibi yarım gaz verebilmek, analog ile daha hassas kontrol edebilmek klavyeye göre büyük artıları.

2 Beğeni

Aynen dediğin gibi, bende klavye ile oynuyordum, virajlarda yön tuşlarına tık tık basmaktan parmaklarım acıyordu, 1-2 hafta mouse ile sürmeye çalıştım, ama alışamadım. Baktım olmayacak, G920 seti aldım, ve gayet memnunum. @berceste_0001 o kadar takıntılıysanız 1800 derece animasyonlu modlar var onları kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

Mesele ne ile oynandığı meselesi değil.Yanlış bilmiyorsam SCS cam açma olayı için ayrıca ses motoru gerekli diyor;herşeyin hesabı kitabı yapılıyor da bu durum niye fark edilmiyor.
Adam diyor ki,"şerit takip/uyarı sistemi de gelsin ",daha mevcud durumda aracı şeritte tutamıyoruz,yola sığdıramıyoruz ki ne yapalım şerit takibini,uyarısını;kafa mı şişirelim
Bu işin herhalde bir fiziği,kanunu var.Örneğin daha ağır ve büyük bir şeyi kakıp yerinden oynatmak için daha uzun bir manivela gerekli .Bu direksiyon meselesi de buna benziyor yani daha çok dönüş…
Aynı şey şanzıman için de geçerli.Zira eskiden ETS’nin tırları hatırlarsanız 12 vitesti ve ağır yük DLC’leri ile birlikte veya öncesinde 16 vites şanzıman olayını da getirdiler.Çünkü daha ağır yük daha kısa ve daha çok adım gerektirir.
Bilmem anlatabildim mi?
Şayet dakik optimizasyonu iyi yapılmış lastik dönüşü ile uyumlu bir 1800 derecelik direksiyon sürüşünü getirirlerse eminim yolun algılanması da aynı nisbette değişecektir.
Örneğin eski haritadaki dar bağlantı yollarındaki tabela devirmişi felan da bitecek o derece yani
Bu oyunun bütün oldusu bittisi yol ve direksiyon başka nesi var ki?Eh bir zahmet fark edip,el atsınlar.
Modunu da indirdim baktıp kuru bir animasyondan başka bir şey değil;olsa ne olur,olmasa ne.
Herneyse artık

Kimse yağmurla, fiziklerle ilgili bir güncelleme geleceğini bilmiyordu ama şak diye yaptı. Söylemediği düşünmediği, geliştirmediği anlamına gelmez. Eğer bununla ilgili geri dönüşler alıyorlarsa muhakkak bir şeyler planlıyorlardır. Ama öncelikli olmamalı zira birçok kişi için daha önemli eksiklikler ve tamamlanmamışlıklar mevcut…

2 Beğeni

klavye ile oynuyorum bu serzeniş kadar tırı yolda tutamama hiç hissetmedim kaç ile gidiyorsunuz anlayamadım

1 Beğeni

Scs cam açma için ses motorunu değiştirdiğini nerden çıkardın scs dediki ses motoru değiştiği zaman cam açmada yapıla bilir dedi ayrıca 1800 derece konusuna bu kadar takılma 900 derece dönen bir setle oynarsan kesinlikle gelmez aklına niye 1800 derece dönmüyor diye

Bilmeyen arkadaşlar için söyleyeyim Broshuis low deck dorse üreten bir şirkettir. Bu Cumartesi bir etkinlik düzenliyor. SCS takımı da oraya gidecek. Artık güzel haberler bekliyorum SCS’den.

2 Beğeni

Tamam arkadaş ben bu konuda artık bir şey demiyorum.Size direksiyon setinizle başarılar diliyorum.Hatta örneğin sipesyal transport yüklerini de 6 vites şanzımanla çekin uğraşmayın yani 16 vites atacam diye,ne gereği var ki; kim uğraşacak aktarmayla,takviyeyle
,

Ne uzattınız arkadaş ya. Oyunda bir sorun varsa SCS bunun farkındadır. Bu da bir sorunsa ki bana göre değil SCS düzeltir.

1 Beğeni

şanzımandaki değişiklik ile derecedeki değişikliğin bir ilgisi yok o nasıl geldiyse gerekli fizik iyileştirmeleri de eklenecek çok uçuk her şeyi değiştirecek bir eksiklik olsa yıllardır tartışılır beklenirdi direksiyon seti ile oynamamış birinden direksiyon setinde 1800 derece beklemek alakasız oluyor
öncelik sırasında da olduğunu sanmıyorum bu özelliğin olsa güzel olurdu ama piyasadaki ürünler uygun değil en başta engel bu her şey gaming mantığında

2 Beğeni

ETS’de iş,ilk çıktığında önce oyun ağırlıklıydı ve biraz da simülatörümsüydü.Sonradan tabir caizse kervan yolda düzüldü.Adamlar önce yedi tane markayı bazısı korsan isimlerle de olsa oyuna getirdi.Şimdi ise bir aracı senelerdir bekliyoruz belki gelir diye
Yani istese korsan isimle Range T getirilemez mi veya Ats’de araç sayısı aynı korsancılıkla arttırılamaz mı;yapılabilir.
Ama yapılmıyor benim direksiyon meselesindeki ısrarım da bu yüzden bu oyun bu direksiyon derecesiyle OYNANMAZ ."Yahu şeritte tutamıyoruz"diyorum;adam,"nasıl tutamıyorsun"diyor.
Hani direksiyon seti 1800 derece dönse ve ben de mouse veya klavye ile 900 derece oynamaya mecbur olsam belki anlayabilirim direksiyon seti farkını.Lakin senin setin de;benim mousem de oyundaki derece ne kadarsa o kadar dönüyor.
Şundan adım gibi eminim tarzı iddialı cümleler kurmak istemiyorum ama kuvvetle muhtemel gerçte de tır gibi büyük araçlar otomobil direksiyon derecesiyle kullanılsaydı benim anlatmak istediğim ve anlatamadığım oyundaki problemlerin aynısı gerçekte de yaşanırdı
Hepimizin Cuması mübarek olsun arkadaşlar diyerek konuyu kapatalım artık

'Konuyu kapatalım’diyorum ama bana direksiyon seti ile oynamamı salık veren arkadaşlar.Şayet kendilerimin direksiyonları 900 derece dönüyorsa ve direksiyon ayarları da kompleks düzeyde değilse örneğin dorse dengesizliğini en sola çekip,kontroller kısmından da;direksiyon hassasiyetini yine en sola ve direksiyon doğrusalsızlığını da en sağa çekerek bir müddet bu şekilde oynayabilirler mi.
Bir gözlemlesinler durumu, aktarsınlar bana veya bize örneğin arkadaki dorsenin salınımını veya yapay trafiğin tavırlarını yahut bir viraja girerken ne kadar önceden direksiyon dönüşününün gerektiğini
Benim tahminim ve daha şimdiden söyliyeyim bir kısım problemlerle karşılaşacaksınız ve sebebi de direksiyonun 1800 değil de 900 derece dönüşü olacaktır.

burada bu kadar yaygara yapman hiçbir şey değiştirmez scs ye mail atabilirsin veya oyunu beğenmiyorsan silip eğer varsa daha iyi bir tır simülasyonu oynayabilirsin amma takıldınız yahu ben klavye ile sıkıntı çekmiyorum millet snopyler ile oynuyorlaf etmiyor scs küçük bir ekip elbet bir şeylerin gelişmesi gerekli oyunu satın alırken sana 1800 derece dönüyor demediler ve biz bu oyuna 1800 derece destek getirecez de demediler 5 yıllık oyuna adamlar hala güncelleme sunuyor siz hala böbürleniyorsunuz

Ben yaygara yapmıyorum belki sipekülasyon denilebilir.Siz bana bir şeyler tavsiye edeceğinize(ne biliyorsun yazmadığımı) çok rahatsızsanız okumazsınız geçersiniz zorlayan mı var okuyun diye .tövbe estağfurullah

1800 derece olup olmaması doğru bir tartışma oyunda isteğe bağlı(kokpit içi animasyonu dahil) olmalı ama bu oyunda hala her bakımdan eksik var oyun birkaç nedenden ötürü sıkıcı gelmeye başlarsa takılacak çok nokta olur
fizik iyileştirmeleri ile birlikte eş zamanlı olarak gelip gelmeyeceğini bilmiyoruz
önerilen fizik kodları ile hassasiyeti en sola çekip oynanmaya çalışıldığından ben 1800 dereceden ziyade başka şeylerin eksik olduğunu hissediyorum zaten bu öneri de pek mantıklı değil siz böyle yapın oynayın gerçekçi olacak demek komik işe yarıyor ama çoğu simülasyonda olan özellikleri görmeyince anlamı yok