Euro Truck Simulator 2 [Ana Konu]

Obsesif düzeyde psikopatolojik bir vakıa değilim çok şükür.Lakin şu oyunda eğer vites setiyle manuel kullanmıyor,otomatik sürüyorsanız zaten oyunda neredeyse etkileşim yalnızca direksiyondan ibaret ve o da problemli
Ama direksiyoncu arkadaşlar bir de benim dediğim şekilde bir oynasınlar ve bir baksınlar vaziyet ne alemde

Çok istiyorsanız siz alın bir direksiyon seti o ayarlarla direk kendiniz oynayın herkes standart bir ayarda oynucak diye bir şey yok

Berceste anlıyoruz 1800 derece gerçek olanı ama şuan 900 dereceyle şeritten çıkma diye bir sorun yok. Bende mouse ile oynuyorum. 100-110’u geçene kadar hiç öyle birşey olmuyor. Burada mouse ile oynayan birsürü kişi var. sor bakayım kaçı 100km/h’nin altında şeritten taşırıyormuş.

Aman yahu oynamazsan oynama gelmiş birde trip atıyorsun.Ne o ,elindeki direksiyonun aslında bu oyuna uyumsuz olduğunu fark edip elinde patlamasından ,sükutu hayale uğramaktan mı korkuyorsun hayırdır…hey Allah’ım …)
Ben de bu oyunun sorunun aslında 1800 derece olmamasını fark ettiğimde biraz sükutu hayale uğramıştım sonrasında bu oyun benim için mobil oyundan biraz fazlası olmaya başamıştı ki…
Şükür uğraştım da sonra mouseyle bu durumu biraz aşabildim.
Problem şu; evet her ne kadar bu oyun direksiyon setiyle 1800 derecelik yeterliliği karşılayamasa da;mouse de insanı tatmin edecek bir seviyede
Al buyur vurdan yak😁

Niye elimde patlasın logitech g29 mum kafayı mı yedin sen insanlar logitech dfg bile hala almaya çalışıyor

Ben merak ediyorum meselâ samimiyetle de soruyorum sizin acaba şeritten taşırmak gibi bir probleminiz var mı ?
Yani şöyle bir şey olsa ve oyuna şerit ihlalini ikazla bildiren o özellik getirilse ve her şerit ihlalinizde ötüp kafanızı şişirse acaba bu duruma ne kadar tahammül edersiniz; belki durumu o zaman fark edeceksiniz.
Benim şeritten taşırmak konusundaki kasdım o denli bir bir dakiklik;yoksa elbette bende şeritte tutuyorum
Bilmem anlatabildi mi ?

Arkadaslar iyi forumlar. burada oyun ile ilgili olarak tum herseyi dile getirebilirsiniz. @berceste_0001 te bunu yapiyor ki dedigide cekici araclar icin bir gercek, o nedenle yok oyle yok boyle demekten vazgecin lutfen.
ben g29 kullaniyorum. alistigim icin sorun yok ama belki daha yuksek bir acili direksiyonda oynasam ayni beklenti icine girebilirim. direksiyonu almadan once klavye ile oynamak bile keyifli idi simdi direksiyonsuz oyunu bile acmiyorum. demek istedigim simulator oyunu diyorsak ve bunda oyun kumanda desteginden bahsediyorsak olmali bence. aliriz alamayiz kullaniriz kullanamyiz o ayri mesele. ama gercekte neyse oyunda da o olmali.

3 Beğeni

Oyunda her ne kadar şerit ihlalini ikazla belirten bir özellik olmasa da bu durum kendisini yapay zekada gösteriyor.
Örneğin tek yönlü,çok şeritli yolda ikaz sesi yerine bu problem yanındaki ilerleyen aracı durdurarak gösteriyor veya çift yönlü yolda da karşınızda gelen aracı durduyor
Sen yapay zekanın aptallığına yorumlayıp geçer gidersin ama bence aslında problem oyundaki mevcud direksiyonun dakik olmayışı ile alakalı
O sebebden diyorum şeritte tutamıyorum diye yoksa bende sarhoş gibi zik zaklar atarak,sekizler çizerek gitmiyorum

1 Beğeni

Yapay zeka konusunda haklısın katılıyorum.

1 Beğeni

hocam tek yönde yanlışın var tek yönlü yolda şerit kesikte duruyor evet ama şerit kesikli değilde düz ise durmuyor benim başıma geldi durur deddim durmadı

1 Beğeni

Mesele şeritten taşırmakla alakalı da değil şerit çizgisi üzerine geldiğinde veya yaklaştığında da durumun algılanması ve yanındaki araçların durması söz konusu
Multinin hal-i pürmelali zaten malum,DLC bölgeleri desen bomboş.Eh singlede yapay trafik aslında o kadar oyundan soğutacak kadar geri zekalı değil bilakis belki keyif verici de işte mesele direksiyon meselesi
Ha 1800 dereceyle veya öylesi dakik bir direksiyon ayarıyla bu durum düzelir mi dersen bana göre evet kısmen de olsa düzeliyor.

1 Beğeni

O kadar dikkat etmedim ama bu araç durması meselesi yogun görülen bir problem o da bizim kullanışımızka alakalı yapay zekadan değil yani

Bakalım göreceğiz krone de low dekdi lafta :smiley:

Hasan abi bu tırlar be Zaman gelir ets 2

image

3 Beğeni

Renault hariç attığın tüm araçlar (çekiciler) zaten oyunda mevcut.

Daf var ancak resimdeki actrosslarda ayna yok sanırım makyajlı modeller ona oyundada bir günceleme getirirlermi bilmiyorum gelirse eğer çok güzel olur içi çok çok güzel.

1 Beğeni

O araçların farklı varyasyonlarını SCS’den bekleyerek en büyük hatayı yaparsınız. Ancak Actros 2019 için var olan özellikler nedeniyle SCS’in getirmesi çok güzel olurdu. Ama bu olaylar da basit yöntemlerle çözülebilir. Ayna modelini aracın içine almak zor olmasa gerek değil mi canısı @Emre54?
Önümüzdeki 2 yılda bu araçlar arttıkça SCS’in de ona göre teknolojik özellikler katabilmesi mümkün. Zaten ETS2 konsept itibariyle otonom, elektrikli, konvoy halinde takipli zart zurt artık nasılsa her türlü simülasyonu yapabilecek bir oyun ancak sandbox değil. Zaten sıkıntıyı da burada yaşıyoruz şöyle birkaç tane araç spawn edip aynı ortadam değiştiremiyoruz sanki çok kasacak sdfsdfsdf

1 Beğeni

Yeni actros ledli daf yenilendi mercedes yenilendi volvo mercedes gibi aynaları iceri almış oda yenilendi bide sıkıntı şu scs gerçekteki gibi oyuna vermiyor tırları gerçekte 4 kabin secenkeli olan volvo 3 secenekli sunmuş 2si spoleirsız gerçekte 3 spolier lı bitane spoliersız. Bide oyundaki bicer döver otları bicer otlar yerinde duruyor o sacma boşuna fps den ediyor

Alınabilir. Çokda zor birşey değil.

alınırda fps sorunu var işte