Euro Truck Simulator 2 [Ana Konu]

Herşey iyi güzel de hiç biri de çıkıp demiyor ki şu oyunun grafik motorunu değiştirelim güncelleyelim… İstersen 100 tane harita dlcsi getir optimizasyon olmadıktan sonra neye yarar ?

1 Beğeni

Bana şunun açıklamasını yapar mısın İşlemci - Ekran kartını söyler misin ? ve bu oyunda nasıl bir optimizasyon olmadığından bahsediyorsun ?

1 Beğeni

Şu anlık Drop olaylarını çözemediler… oyunda yenilikler var ama 6 yıllık oyun için bazı şeyler biraz yavaş gidiyor sanki neyse tekel olmanında faydaları önümüze ne koysalar yiyoruz mecbur işte napacan rakip yok ::slight_smile:

5 Beğeni

:+1:güzel özet :smiley:

3 Beğeni

i7 8700k & GTX 1080 ile oynuyorum her multiplayer hem de single player üzerinden %400 Full ayarlarda droplandığını görmedim ki nitekim 3 ay önceki Fx 8350 - R9 290x’li sisteme nazaran nitekim oyun eski gibi görünse de gelişen oyun sektörüne nitekim SCS’de fırsat eşitliği yaratıp güncelleme yapacak ve bizzat üstüne basa basa söylemiştim Almanya bölgesindeki dokuların artıp ağaç modellerinin koyulması oyuna ekstradan fps düşüşlerine sebep olacağı gibi ilerleyen süreçte düşük sistemlerde bile alternatif olarak çalışmayacak. Yani sistemlerin ufaktan güncellenmesi gerekiyor ve buna nazaran oyun motorunu değiştirmek sandığınız kadar kolay bir şey değil bizim Türk oyuncuların ( Araç kirlensin , aracın camları kırılsın , araç hasar alsın gibi onlarca isteği de yeni oyun motorunda olabileceği gibi bir yerden sonra düşük sistemleri bile bırak standart amd intel nvidia işlemci ve ekran kartlarında oynatacak şekilde olabilir ) o yüzden ben şu an için hiçbir problem yaşamıyorum eski sistemde single da hiçbir problem yaşamadım bununda altını çiziyorum. Varsa zaten yürekli bir ekip görelim neler yapabiliyor .

1 Beğeni

ya birakda 1080 de olmasın zaten ki yinede bir kaç video testinde denk geldim anlık droplara… singlede öyle çok abartılacak droplar olmasada senin sisteme nazaran bizdeki komple bilgisayarin ederi 1080 olmada i5 7300 1050 ile %400 de 30 40 arası fps %200 e aldııgmda 45 60 arasi fps yerine göre gidip geliyor ama işte bazı yerlerde kayıs kopuyor saniyelikde olsa 50 den 45 den çat 10 a 5 e düşüp geri dönmeler var… belirttiğim gibi rakip olmayınca böyle oluyor. aynı kulvarda bir benzer ve güclü rakip olsaydi 6 yılda baya birşeyler olabilecegini düşünmüyorda değilim ama… adamların aceleleri yok hiç birşey için…

5 Beğeni

Orası öyle rakip olmayınca herşey bir bakıma yavaş ilerler beklediğimiz , düşündüğümüz olmasını istediğimiz şeyler bir bakıma geliyor ama yavaş yavaş insanları bu sıkan şey aslında ama onlarda bizimle bizde onlarla bir şekilde büyüyoruz community olarak ben 2019 için aksine umutluyum ve hızlanacaklarına inanıyorum

5 Beğeni

oyun eskı datanın uzerıne ekleme yapılarak devam edılıyor optımızasyon yok evet cunku bu kadar detaylı bır olay olmadıgı halde en baba sıstemde bıle dusus yasıyosun drop olusuyor dogal olarak cunku hala Direct X9 motorda kullanılıyor

ornek olarak yenı cıkan full detaylı oyunlara bak bırde ets ye optımızasyon olmadıgını burdan da anlayabılırısn kendı sıstemımde fh4 yuksek ayarlarda kı fps yı nedense ets de alamıyorum belkı karsılastırma sacma ama bu kadar detaylı bır oyunla ets yı karsılastırma amaclı soyledım

scs zamanında dx9 dan dx11 gecıs olacak 1 yıl ıcınde gıbı bır sey demıstı 3 yıl falan oldu

kulvarda baska adam olmadıgı ıcın ısı cok ama cok agırdan alıp var olan ekıpmanı somurmenın pesındeler he eskısıne nazaran cok buyuk ılerleme var benım soyledıgım optımızayonla ılgılı ets kotulemek degıl elbet zamanla gelısecek ama tek el oldugundan dolayı kendılerını sıkıstırmayacaklardır…

4 Beğeni

Crash Time var o şekilde. Alarm für Cobra 11 var. Bir de City Car Driving var ama o değildir.

1 Beğeni

Şöyle bişey trafiğe girdin mi istanbul gibi milim milim ilerliyorsun o oyunu oynamıştım hatırlıyordum adıni unuttum bulabilirsem nostalji oynayayim dedim

980 ile oynuyorum, eğer ölçeği %400 yaparsam bariz takılmaları hissediyorum. Aksi takdirde 45-50 fps güzel gidiyor.

Oyunun gelişmesi konusunda; SCS’nin yapabilecekleri kısıtlı, oyuncuların beklentisi belli. O yüzden bu devran böyle devam eder. Belki ufak tefek bir kaç güncel teknoloji dışında fazla bir ilerleme olmaz.

Çok basit detaylar atlanıyor oyunda çünkü oyuncu kitlesinin beklentisi bu değil. Oyuncu kamyona modifiye çekeyim, takılayım istiyor. Mesela teslimat yaparken 120-130’dan aşağı düşmüyor (Kimsenin oyununu yargılamıyorum, ama bir “Simülasyon’dan” konuşuyorsak bundan bahsetmem gerekir), abartı modifiyeler yapıyor v.b oyun bu imkanı sunuyor çünkü adı üstünde oyun. Gerçekte olmayacak şeylerin olduğu yer. Ancak bu bir simülasyon ise, “Arcade/Sim” şeklinde seçenek sunmalı.

Mesela oyunda zatenden var olan “Havalı Fren Simülasyonu”. Eğer fren havanız yoksa kamyon yerinden kımıldamaz. Çünkü frenleri çözebilecek kadar hava yoktur. Uzunca bir süredir (Mesela bir gün) çalışmamış bir araca marş bastığınızda hava dolmasını beklemeniz gerekir. Oyunda havalı fren simülasyonu olduğu halde böyle bir zorunluluk yok. Kendiniz frene basarak havayı bitirirseniz dolana kadar kalkmıyor araba mesela, yani zatenden oyunda olan bir sistem bile kullanılmıyor.

O yüzden benim yeni harita, yeni çekici v.b dışında çok bir beklentim yok. Ses motoru değişecekmiş, umarım sesler seçtiğimiz motora göre değişir. Bu önemli bana göre. ETS’de çok sırıtmasa da ATS’de mesela aynı motoru kullanan Kenworth T680 ile W900’ün motor sesleri aşırı farklı. Halbuki aynı motor. :slight_smile:

1 Beğeni

@HasanOfke abi. Röportaj çevirisi üzerinde çalışmaya devam mı?

ETS 2’nin Baltık Ülkeleri Haritasından Sonra Bilmediğimiz Başka Bir Bölge Yayınlanacak!
Portekiz-İspanya yani İber DLC’si Baltık’tan sonra gelmiyor.

4 Beğeni

Birinci ihtimal Britanya (İngiltere, İskoçya, İrlanda, Galler)
İkinci ihtimal Balkanlar tarafı. Çekya vs.

2 Beğeni

Büyüme yönlerine sadık kalacaklarını ve Britanya’yı yapacaklarını düşünüyorum. Ana haritadaki yerleri de patch ile değiştirirler. Hatta bir İzlanda bile görebiliriz gibi.

2 Beğeni

Ryzen 1500x -gtx 1060 6gb 16 gb ram vs… 400 ölçekle oynuyorum.
Kimse bana gelipte ets 2’nin optimizasyonu hatasız diyemez ,şehirlerde fps düşmüyor diyemez… kusura bakma. Forza Horizon (3&4) full ultra 4x msaa ile 70-75 arası sabit oynadığım sistemimin garezi sadece ets 2 mi sence yoksa ortada ciddi bir optimizasyon sorunu mu var :slight_smile: ?

2 Beğeni

Hocam ben bu oyunu oynayabilmek için 2016 yılında (dolar 3 liraydı) 4000 liraya kasa topladım 16 gb ram r9 380x 4 gb i5 4690k 200 ölçekleme olunca full ayarlarda 60-50 fps 400 e alınca 50-35 fps alıyorum yani cidden optimizasyon sorunu var bu oyunda şu an piyasadaki oyunların hepsini full ayarlarda açarken neden sistem gereksinimleri böyle olan:

• İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 64-bit
  • İşlemci: Quad core CPU 3.0 GHz
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: GeForce GTX 760-class (2 GB)
  • Depolama: 3 GB Kullanılabilir Alan
    Bir oyunu kasarak oynuyorum anlamış değilim. @OnurOzgunay hocam 1080 le ets 2 de sorun yaşayanda çok siz şanslısınız googleda neredeyse 2 sayfa var 1080 le düşük fps yaşayan kişilerin.
2 Beğeni

Bu sistemle drop yememen çok normal ayrıca İtalya kaliteliydi Baltık dlc ondan daha kaliteli olacaktır ana haritada yenilendeğini göz önüne alırsak eski pc lerin işi tabii ki zor

@Burak34 Valla sıfır sıkıntı ile oynuyorum hiçbir problemim yok şu an açıkçası sistemi yaptığım gibi bir kere bile fps sıkıntısı yaşamadım

Windows 10 Pro
i7 8700k
MSI GTX 1080
GSkill 16 gb Ram 3200 mhz
Z370 Ac carbon Anakart
Sistem bu hani optimizasyon probleminin yanından bile geçmiyorum bunu belirtiyim ETS2’de ve ATS için bütün özellikler Full ve %400 ölçekleme

1 Beğeni

Arkadaşlar konu şu an sizce dağılmadı mı? Euro Truck Simulator Konu başlığı altında pc sistemleriniz hakkında konuşuyorsunuz. Sizden ricam lütfen konuyu saptırmayın.

3 Beğeni