Euro Truck Simulator 2 [Ana Konu]

Editöre “dlc_balt” prefabları eklenmeye başlamış. Yeni mi eklendi yoksa daha önceden var mıydı ? @TheMumja

3 Beğeni

SCS 1.32’de yenilenecek olan Almanya haritasında Hamburg’tan Osnabrück’e bir sefer düzenledi. Videoyu da Youtube kanalından bizlerle paylaştı. Açıkçası benim iştahımı iyice arttırdı. Güzel bir güncelleme bizi bekliyor bence. Vİdeoyu izlemenizi isterim. İyi seyirler. :wink::wink:

4 Beğeni

Ewt moruq hepsi Baltık DLC konusunda paylaşıldı.

yeni dorse ve videonun sonunda dorse galerisi var sağ üste

2 Beğeni

ayrıca şu ayrıntı dikkatimi çekti. Sol aynadan dorseye bakın TURBO KING yazıyor yani dorselere istediğimiz şeyi yazabiliriz.

2 Beğeni

Yok o soğutucu markası. Krone DLC’si ile hazırlanmış büyük ihtimal. Ve tüm bulduğunuz şeyleri tek yorumda birleştirin.

1 Beğeni

Pardon biraz fazla heyecanlandım :smile:

görmedim ben :smiley: dorse galerisini sonunda videonun

Ya benim aklıma bir soru takıldı. Şimdi bu dorse özelleştirme gelecek ya. Dorseleri DLC boya paketleriyle boyayabilecek miyiz? Mesela Turkish Paint DLC paketindeki boyaları onda da kullanabilir miyiz?

Beyler bu scs scs software napıyor ya? Kafayımı yediler? Resmi Twitter hesabından mod desteğinin telif hakları nedeniyle kaldırılabileceği falan yazmışlar sanırım en azından ben öyle anladım. Yinede Twitter adresinden bakın lütfen. Hasan abi bu konu hakkında bi açıklık getirebilirsen iyi olur be… Üzüldüm şuan sp yi modlarla daha iyi oluyordu öbür türlü sıkıcı oluyor. Neyse @HasanOfke bir el at sana zahmet…

Bir deli kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış.

1 Beğeni

öyle bir olay yok eğer AB modlardaki telif hakkı sorumluluğunu oyun şirketlerine verirse bununla uğraşmak yerine tamamen kaldırmak en kolay yol olurmuş. Yani şu an ortada kalkacak diye bir şey yok ve çok büyük olaylar yaşanır bunun SCS ile ilgisi yok genel oyun firmalarıyla alakalı sektörler alakalı…
Ben daha derli toplu modların olmasını destekliyorum ama bu olay çok aşırı bir şey. Belli açılardan belki sınırlamalar gelir birileri kuyuya taş atmış işte gelir elde etme peşinde…
@SiSL önümüzdeki yayınlarda bunu anlatabilir.

2 Beğeni

konu nerden cıktı diye iz sürdüm,başlangıç noktası beni hasanın acılı ats teslimat twitch yayınına götürdü.

22 haziran scs twitter yazısına ulaştım ve link’e

ekteki link

5-6 ayrı yerden teyit etmek istedim sonuç hep farklı.

olayın cıkış noktası = disney ve youtube veya benzeri sitelere link koyarak yanlış yönlendirme.

bahsi gecen linki okudum kabul etti diyor ve sonrasında örnekler veriyor lafı uzatıyor yazının sonlarında yaz sonu konu ertelene bilir diyor. celişki başladı burada suni bir gündem ve bilgi kirliligi var.

bahsi gecen sözde kabul edilen ve sonrasında belki denilen maddeleri aradım (13. madde)

avrupa birligi 11. maddesi altında yer aldıgını gördüm.

1. madde = dijital kullanımlarla ilgili basın yayınlarının korunması

2. üye devletler, basın yayınlarının dijital kullanımı için basın yayınlarının yayıncılarına 2001/29 / EC sayılı direktifin 2. maddesi ve 3. (2).

1. birinci fıkrada sözü edilen haklar dokunulmadan bırakılır ve bir basın yayınında yer alan işler ve diğer konulara ilişkin olarak, birlik yasasında öngörülen hakları hiçbir şekilde yazarlara ve diğer hak sahiplerine etkilemez. bu haklar, bu yazarlara ve diğer hak sahiplerine karşı başlatılamaz ve özellikle, işlerini ve diğer konu başlıklarını, dahil oldukları basın yayınından bağımsız olarak kullanma haklarından mahrum bırakmayabilir.
    1. 2001/29 / EC sayılı direktifin 5 ila 8’inci maddeleri ve 2012/28 / EU sayılı direktif, 1. paragrafta belirtilen haklar bakımından mutatis mutandis’i uygulayacaktır.
  3. paragraf 1’de belirtilen haklar, basın yayınlarının yayımlanmasından 20 yıl sonra sona erecektir. bu süre, yayın tarihini takip eden yılın ocak ayının ilk gününden itibaren hesaplanır

peki, 1. paragrafta 2001/29 / EC sayılı direktif nedir?

makale 2
çoğaltma hakkı
üye devletler, doğrudan ya da dolaylı, geçici ya da kalıcı yeniden üretilmeyi, herhangi bir yolla ve herhangi bir biçimde, kısmen ya da tamamen izin verme ya da yasaklama hakkını sağlar:
(a) yazarların eserlerine
(b) sanatçılar için performanslarının fiksasyonları
(c) fonogram üreticileri için, fonogramlarından
(d) filmlerin ilk fikstürleri üreticileri için, filmlerinin orijinal ve kopyaları bakımından
(e) yayın kuruluşları, yayınlarının fiksasyonları için, bu yayınların kablo ya da hava yoluyla, kablo ya da uydu da dahil olmak üzere iletilip iletilmediği.

Madde 3

çalışmaların kamuoyuna iletişim hakkı ve kamuya açık diğer konulara erişim hakkı

(2) üye devletler, kamunun, tele veya telsiz araçlarla, kamuya açık bir yerde ve her seferinde bireysel olarak seçilen bir zamanda erişebileceği şekilde, kamuya açıklanmayı yasaklama veya yasaklama hakkını sağlar. onları:

(a) sanatçılar için performanslarının sabitlenmesi;

(b) fonogram üreticileri için, fonogramlarından;

(c) filmlerin ilk tespitleri, filmlerinin orijinal ve kopyalarının üreticileri için;

(d) yayın yapan kuruluşlar, yayınlarının fiksasyonları için, bu yayınların kablo ya da hava yoluyla, kablo ya da uydu da dahil olmak üzere iletilip iletilmediği.

daha önce belirtildiği gibi 5. madde, kuralın istisnaları ile ilgilidir (örneğin, bunlarla sınırlı değildir)

telif hakkıyla korunan verilerin üçüncü bir tarafa taşınması (böylece İSS’nin ücret ödemesi gerekmemektedir)

ticari olmayan kullanımdaki özel kopyalar muaftır

kütüphaneler

koruma arşivleri

öğretim ve eğitim

bu eserlerin tanıtımı (kendi isteğinize göre yapsanız bile)

parodi

gösteri tamir nasıl

üye devletlerin ulusal istisnası. çoğu üye devletin belirli bir “adil kullanım” hakkı vardır.

2012 yönergesinin 8. maddesi, işlerin yürürlüğe girdiği tarihlerle ilgilidir

tüm yasa metni linki aşagıda,konuyla ilgili yerleri cevirdim size.
AVRUPA PARLAMENTOSU VE KONSEYİ DİREKTİFİ Brüksel, 14.9.2016 (dijital pazarda telif hakkı)

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=CELEX:52016PC0593

sonuç = adam senin yaptıgın mod la ilgili bir şeymi söylüyor (8. madde ne diyor? muaf tutuyor seni) yoksa yıllardır var olan youtubede veya diger sitelerde izinsin yayınlanan flim,müzik konularındanmı???

okudugunu anlayamayan ve tık çalmak için anlamsız haber yapan sitelere simulasyon park girsin.

her yazana kanmayın,okuyun,araştırın,ögrenin.

4 Beğeni

Sağolasın @HasanOfke açıklık getirdiğin için . Buarada @anon28546784 sende sağolasın hocam, yalnız maşallah sen naptın beaaa konunun köküne kadar araştırmışsın valla helal olsun sana.

Ets 2 en iyi otobus modu hangisi ? Birde yolcu tasima gibi bi mod var mi ? :smiley:

1 Beğeni

60 maddelik özellik listesi burada;

Her ana konuya paylaşacağım.

2 Beğeni

1 gönderi var olan bir konu içinde birleştirildi: Euro Truck Simulator 2 - 1.32 Güncellemesi [Ana Konu]

Dış kameraya geçiyorsun 60 fps içeri geçiyorsun hop 35-40 fps. 6 yıl olacak, artık bunu çözmeleri lazım, ayna kalitesi falan hiçbir etki etmiyor. Ayrıca diğer oyunlarda böyle bir şey görmedim, dışarıda da içeride de aynı olur. Bariz bir şekilde oyunun sorunu. ATS ile karşılaştırma yapıldığında da optimize olarak fark göze çarpıyor. ATS’de çok daha detaylı yerler olmasına rağmen performans daha iyi…

1 Beğeni

Euro Truck Simulator 2’de de American Truck Simulator’da da optimizasyon sorunu çok var. Şehir içinde de çok FPS düşüşü yaşanıyor. Şimdi İtaly ülkesinde ve New Mexico’da da çok kasıyor.

1 Beğeni

Buna optimizasyon sorunu denmez ki. Şehre giriyorsun, dolu ev,ağaç,insan,texture gibi gibi şeyler var. Elbette performansını etkileyecektir bu. Mod falan kullanıyorsan ayrıca etkiler

2 Beğeni