Euro Truck Simulator 2 - 1.33 Güncellemesi

ETS veya ATS’nin belgelerim/profiles/controls belgesini ‘‘not defteri’‘ile açınca ilk sıralarda ‘‘config_lines[11]: "input j_brake’’ yazan yerdeki tırnak içine(’‘joy.y’’'silip yerine)‘mouse.button_left(sol fare tuşu)’‘yazıp kaydedip,oyuna giriyorsun.’‘Seçenekler’'den '‘Kontroller’'e girip '‘Fren ekseni ölü bölgesi’‘ni ortalıyorsun,’‘Fren ekseni türü’'nü de normal yapıyor,en son olarak da '‘Oynanış’'kısmından '‘Fren gücü’'nü en sola(sıfır’a) çekiyorsun.Ben her iki oyunu da bu şekilde oynuyorum.
Bu şekilde oynayınca daha gerçekçi bir fren gücüyle oynuyorsun.Yani fren gücündeki durum sizin tercinize göre değil;olması gereken ne ise o şekilde oluyor.

Epeydir ETS’de ‘‘Public beta’’ oynuyordum,dün bir de Ats’ye gireyim dedim zira orada herhangi bir güncelleme durumu yok.Lakin Ats’deki fren durumu ETS’nin güncellenen fren hassasiyetine göre berbat bir durumda
Mesela ATS’de dönüşlerde fare sol tıka biraz fazla basıp bırakınca araç durup kalıyor. Sonra tak bire yeniden kaldır(can sıkıcı işler).Ets’de bu durum daha doğrusu bu güncellemeyle fren gücü aracın hızını kırıp salınma şeklinde devam ediyor,haliyle de istediğin düşük vitese takıp ilerliyor ve dönüş yapıyorsun.
Yani iki oyunun fren hassasiyetlerini karşılaştırınca,bu güncellemeki fark kendini gösteriyor.Gayet güzel olmuş

Bugün steamde ETS2 public beta yazıyordu tekrar experimental betaya çektim 160 mb güncelledi neler geldi bilen varmı ?

1.33.0.59 - open beta

fixed crash in non-Steam version when connecting a profile to WoTr
fixed - "when passing on the speed bump, you jump too high in the air"
fixed hashcode calculation in case of mixed hookups
remove cargo in a fleet purchase
switch pages only if the current page is not the same in vehicle online dealers.
vehicle dealers online now the only load offers from the page that is being active.

Sorunun cevabını bilmem ama sanal alemde büyük harf ile yazmak bağırmak demek. lütfen tüm harfleri Caps locklu yazma :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Promods 1.33 için uyumlu olmadığından böyle bir sorun yaşıyorsun.

o profılı promods ile oynadıysan bu sıkıntıyı yaşaman normal oyundan atar 1.32 dönmen lazım aynı save ile oyuna gir ve aracını pormods ıle değişmemiş default şehirlerden birine götür ve kaydet bu arada butun auto save dosyalarını da sıl bunu yaptıktan sonra 1.33 e öyle geçiş yap

Anlaşılan fiziklerin son hali böyle kalacak :confused:

bu müzik karıştırıcı nedır bılen varsa yazsın ne işe yarıyor radyodan bırden belgelerımdekı muzıkleremı gecıyor

1 Beğeni

Ben ana haritaya mümkün olduğunca uğramamaya çalışıyorum. Almanya’nın kalan kısımlarında bir değişiklik var mı? Yenilenen yerler?

Belgelerim/Euro Truck Simulator 2/music klasörüne attığınız müzikleri, oyun içindeki müzik çalar da karışık olarak oynatmayı sağlar. (Örnek: telefonunuzun müzik çalar programında olan karıştır seçeneği gibi)

Dün Almanya’nın yenilenen kısmında,orta şeritte Danimarka’ya ilerlerken,hafif rampalı bir yerde baktım önümde iki araç birbirine girmiş.Frene nasıl yüklendim ama; rampa olması dolayısıyla şükür vurmadan durabildim…
Frenleme ve frenlemenin kabin sallantısına etkisi;yani fizik olayı gayet tatmin edici.Dik bir rampa çıkarken ki gaza yüklenmenin dolayısı ile o hafif öne doğru yığılmayı felan da hissediyorsun.
Daha önce belirtmiştim öyle ekstrem,aşırı bir fizik olayı beklememek lazım.Değil Avrupa yollarında artık maden işlerinde,dağ yollarında bile 7/24 grayder çalışıp,yol düzeltiyor.
Birde şu oyuna mouse kullananlar için alternatif olarak lastik dönüşüyle uyumlu 1800 derecelik direksiyon getirseler;direksiyon hakimiyeti de daha dakik hale gelecek gibi,çok daha iyi olacak.
Koca tırı otomobildeki 900 dereceyle kullanıyoruz,haliyle direksiyon dengesizliği ayarını ortaya çekip kullanıyorsun ki;ancak tır direksiyonu kullandığını bir nebze hissedebiliyorsun

2 Beğeni

ben buraya 1.33.0.61 ı paylaşmamışmıydım bırımı kaldırdı anlamadım

teşekkür ederim sorunu kendim başka bir yol bularak çözdüm video çekmeyi düşünüyorum bu yöntem hakkın da

1 Beğeni

bune alaka ben anlamadım

Galiba ATS 1.33 betayı yanlışlıkla sızdırdılar. :smiley:

3 Beğeni

Aynen valla peter bilt vnl oh mahşallah :smiley:

Yav şuraya otomatik çeviriden yapılan notları paylaşmayın bezdim!

kim paylaşmış abı son gunceleemee daha gelmiş 63 oldu patch leri atarmsın abı

Önemli güncellemeler aktarılıyor zaten, 0.0.X güncellemesine kadar haber beklemeyin! Gerekte yok zaten…

hee doğru dıyon aslında oyle yapmak lazım hakkatten

1 Beğeni