ETS 2 - Yeni MAN TGX 2020 (ana konu)

Çok pardon bilmiyordum. Ayrıca yazını eleştirmedim. Amacım yanlış bilgiyi düzeltmekti.

1 Beğeni

Araç çıkmadan önce iki tane 4x2 alıp oynarım diyordum ama individual lion s donanım paketi ve şantiye araçlarındaki tamponda olunca her opsiyondan birer tane alıp oynamak istiyorum. Aracın modellemesinin güzel olacağına şüphem yoktu ama seslerde gayet güzel yapılmış. İsteyen yine mod kullanabilir ses için ama bence gayet iyi, artık oynarken altta müzik ve video açmama gerek kalmadı. Kameralı aynaları kullanmayı pek sevmemiştim DAF’ta ama bu araçta gayet güzel olmuş özellikle kör noktayı gösteren aynanın konsolda olması çok işime yarıyor. Hem kameralı hemde normal aynanın sağ ve solda uyarı vermeside ETS 2 için bir ilk ve gece sollamalarda hayat kurtarıyor. MAN’la alakalı içerikler gelmeye devam edecek demişlerdi yayında boyalı parçalar gelse yeter bide euro6’nın göstergelerine el atılsa güzel olur.

2 Beğeni

Hi everyone,

A new ETS2 build 1.47.2.6 is available on Steam

• MAN TGX 2020 - change interior locators (camera) possition (improve FOV)
  • MAN TGX 2020 - added speed limit to dashboard, bigger speed limit in GPS andd added missing average consumption arrow bar
  • MAN TGX 2020 - better looping of air horn
  • 0212192 - MAN TGX 2020 - Interior - red button illumination instead of orange/yellow
  • 0212195 - MAN TGX 2020 - “roof camera” view obscured by roof deflector
  • 0212193 - MAN TGX 2020 - Interior - missing button for lifting trailer axle
  • 0212194 - MAN TGX 2020 - Interior - no indicator light on the axle lift button
  • 0212196 - MAN TGX 2020 - Interior - incorrect animation of gear selector
  • 0212401 - MAN TGX 2020 - Chassis 4x2 - Missing cables and informational sticker
  • 0212301 - MAN TGX 2020 - missing cables for air tanks
  • 0212314 - MAN TGX 2020 - Rear Mudflaps - Wrong color screws
  • 0212313 - MAN TGX 2020 - Rear Light - lamp power cables missing
  • 0212326 - MAN TGX 2020 - Beacon MAN - Incorrect shadow
  • 0212397 - MAN TGX 2020 - Chassis - hole in the lid
  • 0212395 - MAN TGX 2020 - Chassis - Hole
  • 0212399 - MAN TGX 2020 - Front Mirror - wrong material on the front camera
  • 0212396 - MAN TGX 2020 - Chassis 6x2-2 - chassis details are missing
  • 0212206 - MAN TGX 2020 - missing LED headlights glow
  • 0212315 - MAN TGX 2020 - Front Mask - Material used in a part of the Front Mask is incorrect
  • 0212393 - MAN TGX 2020 - Chassis 4x2 - Wrong color screws and wrong filter cover material
  • 0212394 - MAN TGX 2020 - Chassis 6x2/4 - Missing screws and wrong filter cover material
  • 0212400 - MAN TGX 2020 - Cabin - external view of the seat belt is wrong
5 Beğeni

Bu sorunların hızlı çözülmesi harika bu kadar hızlı beklemiyordum tebrikler.

Dorse dingili kalktığında göstergede yanmıyordu düzelmiş.

Aynı şekil 6*2/4 hareketli orta dingilli şasi içinde gösterge panelinde bir işaret olsaymış fena olmazmış.

Fov kamera da etkili bir düzelme var mı arkadaşlar? Oyuna girip bakamıyorum da şimdilik

Bir değişiklik olmuş ancak ben hiç ama hiç beğenmedim. İlk çıktığındaki hali bile daha iyiydi, ne yapsan fov daha garip duruyor şuan. Fovu yükselttikçe normalden fazla tepeye çıkıyor F - C ile de 1 kere aşağıya alınca göstergenin bir kısmı yok oluyor :smiley: Asla ayarlayamadım 10 15 dakika uğraştım yok dedim olacak gibi değil r ile sıfırladım standart ilk gelen fov’da oynuyorum maalesef :smiley:

-edit: Oyuna girdim 35 dakikadır uğraşıyorum en sonunda ilk yaptığım ayara benzer, çekicinin ilk çıktığı güncellemenin haline geri zorla getirdim ufak farklar dışında. Koltuğu geri değil baya ileri alıp fov’u resimdeki gibi bıraktığınızda çekicinin ilk çıktığındaki benzer fov’a ulaştım :smiley: Koltuğu geri alıp fovu daralttığınız zaman direksiyon inanılmaz küçük ve açısı garip duruyor ki, normalde diğer çekicilerde böyle yapıyoruz ama direksiyon abes derecede garip durmuyordu. Bu sefer tersine fov derecesini daha fazla arttırıp koltuğu baya ileri aldığınızda eski araçlarda ki gibi ayar anca oturuyor. Bana kalırsa bu fov mevzusuna şikayetler gelecektir ara sıra yine bununla ilgili güncelleme gelecek gibi sanki.
(Fov derecesi 76’da yapılabilir.)

5 Beğeni

Öff…cidden bu durum can sıkıcı olmaya başladı…euro 6 fovu gibi bi denk gelemedik bunda…halbuki man geniş otobüs camı gibi ön cam yapısıyla kendini gösteren bir markaydı fakat bu yeni modelde cam daha da daralmış görünüyor bir de üzerine ayarsız fov ile oynamak gerçekten zor bir hal halıyor…

1 Beğeni

75 derece fovda ön cam iyice küçülüyor. Hiç sevmem aslında 70 derece altını ama güncelleme ile 65’te tutuyorum, koltuk gene en geride, koltuk üç kademe(2023 araçta 1995 usulü koltuk ayarı yapıyoruz) direksiyon iki kademe aşağıda ve komple ufalttım. Ayarlarım bunlar.

ayarlar gerçekten saçma ve kötü .iyiki kameralı aynayı kullanıyorum normal aynada iş daha da beter oluyor.bi gariplik var

Aynen ben de aynalı sürümü kullanıyorum fakat ciddi anlamda bir fov bozulması mevcut çok garip bir durum :roll_eyes:

Aynayı görünce göstergeler bulanık oluyo göstergeler netleşince ayna görünmüyor 32 ekran monitörde bile bi garip oldu bu fov olayı Güncelleme ile bana göre daha iyi olmuş yazılar bulanıklaşmıyor en azından

Hocam o birazda sizin % ölçekleme ayarinizla alakalı ben ilk geldiğinde de gayet net görüyordum aynayı da göstergeleride (%400 ölçeklemede)

bulanıklık durumu bende olmadı @YunuSS35 hocamın da dediği gibi grafik ayarları ile ilgili olabilir. fakat koltuk ayarı garip ve saçma geliyor araç sanki dar gibi hiç istediğim ayarı bulamadım ama aracı kullanmamaya engel değil hele ki bu kadar beklediğim araçsa, ve aracın vites boştayken rölanti sesi harika.

hala halojenle aynı yanıyor?! düzelttiklerine emin mi bunlar

1 Beğeni

@YunuSS35 Düzeltildi. Varsayılan far takılı olabilir sende, servisten kontrol et.

1 Beğeni

Yok bocam 3-4 kere halojenle ledi değiştirdim olmadı, modları kaldırmam gerekicek sanırım tek tek :person_facepalming:

1 Beğeni

halojeni tekrar satın al ayrıl yeniden ledi al düzelir, modlardan değil, düzelmemekte ısrarcıysa aracı tekrar satın al

Yeni tg3’ün 8x4 şasi versiyonu önceki efficientline 3 modeli ile aynı(kupanın arka kısmı) benim gözlemlediğim kadarı ile. Gerçekte de resimde göründüğü gibi araştırdığım kadarıyla. Bunun sebebi yeni model çizmemek için mi kopyala yapıştır yapılmış?

5 Beğeni