ETS 2 - Türkiye Trakya "Road to the Black Sea DLC" [Ana Konu]

Oldu. Teşekkürler.

Arkadaşlar bi yardımınıza ihtiyacım var. Sınırlardaki X-Ray kontrolunu direk başarıyla gectiniz diyor. Oysa ki ben o kontrolu yapmak istiyorum. Sizce neden olabilir ?

o rastgele oluyor ve olasılığı çok düşük yapmışlar

bulgarda ilk kontrol noktası xray yeri aslında oradan geçmeyip serbest kamera ile sonraki kontrol noktalarına uçurursan xrayden geçmemiş olursun ve kapıkule tarafında xray cihazına sokarlar yayında böyle denemiştik

1 Beğeni

Bence rastgele alıyor, gerçekte de herkesi almıyorlar diye biliyorum. Zira Bulgardan normal geçtim ve daha sonrasında Türkiye’de aldı XRay’e.

ben yeni farketmiş olabilirim. sizler daha önce farketttiniz mi dorse ters durmuş. ve girişi arka tarafa verdi oraya kapı açılır şeklinde yapmış. video kastıgı için özür dilerim.

çıktığı saatlerde alıp ilk defa road to the black sea dlc’sini oynayabildim. kavşaklar vs. Türkiye detayları harika olmuş :slight_smile: keşke devamı gelse ama hiç zannetmiyorum

2 Beğeni

Arkadaşlar promods u güncelledim ama trakya dlcsindeki ist felan yok neden böyle oldu

Burada da yazıldı, Promods haritasını indirdiğiniz sitelerinde vs. de söylendi zaten, şuan bu DLC yi desteklemediği ve bir önceki sürümde ne varsa o olduğu. Neden olduğunun cevabı budur.

@SiSL ilk tepkiler nasıl acaba ? Turkiyeden alan kisi sayisi iyimi ?

3 Beğeni

Aslında DLC olarak çok güzel olmuş da, ben biraz daha fazlasını beklerdim Türkiye kısmından. En azından otobana girmeden E5’ten Edirne’ye kadar gidebilmek isterdim. Otoban kenarında hiç bir şey yokken E5 kenarında yük alınıp bırakılabilecek çok güzel noktalar vardı. Mesela Şişecam fabrikasına Bulgaristan’dan kum çekebilirdik. :smiley: Ya da oradan Cam ürünleri çıkabilirdi. Yine E5’ten giderek Çorlu, Çerkezköy’den birisi olabilirdi. Özellikle Çerkezköy güzel bir lojistik sahasına sahip. Lüleburgaz’ın da E5’in ortalarında bir yerde Yenice gibi içinden geçilecek bir yer olmasını isterdim. Batı çıkışı virajlı bir rampa, çıkması ve inmesi çok tatlı.
Bunun dışında İstanbul’da bi Halkalı’yı bekliyordum. Gümrüklü saha var orada, olsa güzel olurdu.

Geri kalan kısmı gayet güzel. Sadece yollar aşırı kısa geldi bana. Yani otobana çıkar çıkmaz Edirne’ye varıyorum. Ölçeklendirme diyeceğim de, yine de çok yakın bence. Daha Bulgar’dan öteye gitmek nasip olmadı. Kapıkule’nin oralar güzel yapılmış da Edirne’den batı çıkış verilebilirdi. Tren garının önündeki Baltrak’a giden yolun devamından çıkılıyor Batı çıkışa. Edirne şehir durağı var orası yapılmaz, şehir içine giren yol bertaraf edilip bağlanırdı.

Geri kalan kısımlar için diyecek söz yok. Reklam panolarından, şehir içi detaylara gayet uğraşılmış. Edirne tren garı birebir olmuş zaten, zamanında arabamı park ettiğim yeri gördüm. :smiley: Optima’nın bölümü ayrı, ona dikkat edilmiş. Tekzen’in olduğu yere de lojistik firmasını yapmışlar mis. Karşısındaki Migros’un olduğu yere çıkan yola kadar güzel olmuş. Sadece “Olur muydu” diye şunu ekliyorum, o yolun sol tarafı sanayi, bir kaç dükkan olup oraya bir servis eklenebilir miydi?

13 Beğeni

denedim, maalesef hgs’de dingil başına ücretlendirme yok, dingili kaldırsan da kaldırmasan da aynı geçiş ücretini alıyor ve otogar kavşağı-kınalı gişeler arası 541₺ tutuyor. yuh ya! o parayla istanbul-izmir otoyolunu binek araçla gidip geliyoruz. bi de güya kgm’nin işlettiği yol. harita anadolu’ya gelirse istanbul-ankara veya izmir arasını düşünemiyorum…

4 Beğeni

Değerli parkçılar, acaba birisi bana İstanbul-Aberdeen arasının kaç km olduğunu söyleyebilir mi ? Black Sea gelmeden bile en uzun 2500 km yapılıyordu. ( Dover boğazını kullanırsanız çok iyi olur ).

Aga oyunun tek gerçek olmayan yanı ekonomi sistemi Türk lirasına çevirdiğimiz vakit milyonluk işler çıkıyor yakıt alıyorsun litresi 9 bilmem kaç lira tamirhaneye gidiyorsun en ufak aksesuar 20000 lira falan filan yani bilmiyorum ekonomiyi gerçekçi bir düzene sokmaları gerek…

2 Beğeni

İstanbul - Aberdeen ortalama 4.000 km

1 Beğeni

ya abi bakıyorsun ingiltere’de mazotun litre 9.5₺, elim enter tuşuna titreye titreye gidiyor, her litrede canımdan can gidiyor resmen :stuck_out_tongue: gerçek hayatta da yıllardır binek taksimizi bile fulleyemiyoruz ama oyunda avrupa’ya göre en ucuz mazot yine bizde, 6.5₺. bir de trakya otobanının ücretlerine bakıyorsun kınalı-otogar arası 541₺, lan biz ne yiyip içeceğiz? gerçek hayatta istanbul-ankara arası 40-45₺ tutuyor zaten??

aynen öyle oyunda yıllardan beri berbat bir ekonomi sistemi var. her şey ya aşırı ucuz ya da aşırı pahalı. şimdi tekirdağ’dan gdansk’a tohum çuvalı sardım, 250000₺’ya… hangi şoför tek başına tiko 250 binlik iş alıyor? valla ben de anlamadım. oyunun ekonomi sisteminin en baştan elden geçmesi lazım,

4 Beğeni

Teşekkürler. Sanırım oyunun en uzun rotası bu. Finlandiya-Sicilya arası daha uzun sürmezse tabi.

Arkadaşlar hiç bir harita vb modum yok. Sadece çekici, dorse, skin aksesuar… Fakat bugün haritam bu şekilde… Romanyadan öteye gidemiyorum. Haritada bir sıkıntı var. Neden kaynaklanıyor olabilir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Özet

Harita modu varsa kaldırın. Bu sorunu yaşayan rahat 10 kişi vardır burada. :smiley:

Hiç bir harita modu yok. DLC çıktığı gün Almanyadan İstanbula sürdüm. Şimdi böyle görünüyor.

oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula o zaman düzelir belki